Zgrzyty w prawym kole przy lewym skręcie - co to ??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czesc chłopaki. Pytanie jak w temacie. Jak skrecam w lewo - przy minimalnej predkosci - np. 1 bieg (ruszanie ze skretem) to w okolicy prawego koła przód słychać jakby coś ocierało o coś, zgrzyty itp. Nasila sie to bo kiedys było tak przy skręcie na maxa, a teraz juz przy mniejszym słychac te odgłosy. Co to moze być ?? Koło nie ociera o błotnik.
  
 
czyżby przeguby dawały o sobie znać ?? obejrzyj gumową osłonę przegubu, jeżeli jest przecięta - będzie od smaru, wtedy odpowiedź już znasz
  
 
czy przy skręcie robi, tyk tyk tyk... z koła? im szybciej jedziesz, tym szybciej tyka?
jak, tak to przegub do wymiany. jak przy skręcie w lewo tak jest, to lewy, jak w prawo to prawy.
  
 
Cytat:
2008-04-26 00:45:55, Deaco pisze:
jak, tak to przegub do wymiany. jak przy skręcie w lewo tak jest, to lewy, jak w prawo to prawy.



Na odwrót tzn. przy skręcie w lewo to prawy do wymiany, przy skręcie w prawo lewy.

A myślę, że to się wzięło z tego, że koło po zewnętrznej stronie ma większą drogę do pokonania i dlatego tak tyrkocze Choć do tej mojej teorii nie jestem pewien
  
 
Sorry za rozkopanie starego tematu, ale nie chce zakładać nowego, z racji tego iż na pewno w odpowiedzi otrzymam propozycje skorzystania z wyszukiwarki

Otóż mam Podobny problem z moim fordem 1.6 16v.
Przy skręcaniu w Lewo Słyszę jakby z Prawego Koła Nierównomierne stuki i zgrzyty. Problem ten występuje tylko niekiedy, lecz ostatnio coraz częściej i tylko wtedy gdy jadę 20-30km/h i skręcam w lewo na jakiejś krzyżówce. Gdy ruszam z maksymalnie skręconymi kołami cisza...

Warto dodać iż jakieś parę miesięcy temu wpadłem tym kołem w sporą dziurę jadąc około 60kmh w skutek czego uszkodziłem felgę. Felgę oczywiście zmieniłem na inną, a z zawieszeniem wszystko było w porządku. Do teraz...