Czy nie spala za dużo? (Punto I 1.2 75) - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Hej mam takie samo punto jak ty i tez mam gaz i powiem Ci tyle ze mi jak przekracza 8l/100km to jestem ciezko wkurzony.. tak normalnie pali mi srednio 7,5 litra.. a wyniki mierze od 2 lat.. i mam dokładnie 61 pomiarów zrobionych.. tylko 3 razy przekroczylo mi 8l.. (gdy jezdzilem po górach zapakowanym autem na jedynce) i co najdziwniejsze czy jezdze po miescie czy szybko czy zima czy trasa wynik zawsze jest od 7-8l..

Wiec moim zdaniem po pierwsze sprawdz ile Ci to auto pali na benzynie normalnie.. chociaz ciezko to sprawdzic.. bo powinno w okolicach 6 litrow..
ja mam instalacje 2 generacji ktora ma juz ponad 10 lat..(140 tys przejechane na niej i nigdy nic w niej nie wymienialem oprocz filterka gazu) nigdy nie jezdzilem do gazownikow bo oni Ci tak wyreguluja ze za miesiac znow bedizesz do nich jechal..

Swoja instalacje krecilem na wszystkie strony tymi srubami, filterek gazu wymienialem.. nie bylo zadnej roznicy.. moim zdaniem po prostu albo masz złą instalacje.. moze za mocna do tego auta albo zle zamontowana.. albo auto Ci ogolnie za duzo pali..

warto tez sprawdzic takie smieszne rzeczy jak:
dopompowanie kół.. czy cos nie Ci nie hamuje.. moze szczęka.. moze slabe cisnienie na garach..

Mozesz sprobowac tez odkrecic sonde lambde i jezdzic bez niej i zobaczyc ile wtedy spali auto..

filterek gazu mozesz tez wymienic ale auto by Ci mulilo jakbys mial zasyfiony i wcale nie palilo wiecej tylko mniej.. Ty masz ogromne spalanie i moim zdaniem tu coś grubszego jest niz jakis tam filterek gazu..
  
 
Yagr, jeżeli chodzi o filtr gazu to czyściłem go kilka miesięcy temu, nie wiedziałem, że to o to chodziło

roy61, jakby spalał mi 8 to byłbym happy. A spalanie jest spowodowane tym, że jeżdżę często na odcinkach po 7-10 km?

Co do sprawdzenia ile spali benzyny to musiałbym do pełna zatankować, a na to mnie nie stać póki co...

To może tą moją instalację też pokręcić? Tzn. zrobić mniejszą mieszankę? Chociaż boję się o te wypalone uszczelki czy zawory.

A co do sondy nie będzie to miało jakichś negatywnych skutków (jazda bez). I ile ma mi spalić bez, więcej, czy mniej?