Brociu 43 Workshop, czyli warsztat w miniaturze

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam Wszystkich w moim wątku

Ci którzy mnie kojarzą, wiedzą że zajmuję się przeróbkami modeli, w dość szerokim zakresie.
W wątku tym będę przedstawiał swoje najnowsze prace, wszelkie opinie mile widziane.

Z góry zastrzegam, że prace są kontrowersyjne i lubię konstruktywną krytykę, więc komentarze typu "oj, chyba mu się resory złamały", są bezsensowne

Zaczniemy od początku:
1. RAF 2203 Latvia "SurfVan"
W zasadzie pierwszy kompleksowo (zmiana koloru) przerobiony model:


2. Łada Samara
Model krok po kroczku dostawał kolejne elementy, finalnie wyszedł taki potworek:

Nie mogłem na niego patrzeć, obecnie jest rozebrany i bez lakieru czeka na lepsze czasy.

3. Jelcz 317
Skrócona rama, dorobione siodło, podmalowane jakieś detale. Obecnie ma jeszcze czerwone felgi do kompletu.


4. Warszawa 200 Pickup
Ślepa Warszawa przeszła reanimację. Teraz ma już wstawione normalne światła, jednak wymagają jeszcze poprawki.


5. Przyczepka z Żuka
W międzyczasie ze złomu zostało stworzone coś takiego.


6. Jelcz 316
Dla odmiany przedłużona rama, dorobione wnętrze paki, w przyszłości mam zamiar zrobić plandekę.


7. IZh 27151
Zmyte oznaczenia, pomalowane detale, przerobiony na wcześniejszą wersję.


8. Moskwicz 408
Z wykorzystaniem części od IZha, przerobiony na późniejszą wersję, dodatkowo obniżony.


9. Moskwicz 407
Odratowany wrak, dwukolorowe malowanie, nowe koła, obniżenie.


10. Ferrari California (1/24 Revell)
Przyszła kolej na pierwszy plastik, który ma masakryczną ilość błędów i również będzie zrobiony od nowa.


11. UAZ 452
Trzecie wcielenie uszkodzonego modelu, do chwili obecnej najbardziej aktualne. Pierwsze podejście do zrobienia czegoś we wnętrzu.



12. UAZ 3909
Przeróbka na model 3909 (pomimo nabicia takiej nazwy na podwoziu, model go nie przypominał), lift, nowy zderzak z wyciągarką, pomalowane wnętrze.


13. Waloryzacja Łady Samary
Waloryzację (i naprawienie braków) przeszły 4 modele, oprócz widocznych na zdjęciu jeszcze dwie białe. Czerwony IST dla porównania


14. Moskwicz 400 Custom
W zasadzie pół modelu zbudowane od zera. Prymitywnie bo prymitywnie, ale jak na moje ówczesne zdolności, to i tak wow.


15. GAZ 13B Czajka
Odratowany model z brakami. Wypolerowany lakier, pomalowane wnętrze, dorobiony dach i detale.


16. Nysa 522F
Przeróbka z milicji. Model miał rozpoczęte usuwanie bocznych drzwi, szlifierką kątową, więc super pomysł to nie był... Został odratowany na tyle ile się dało.


17. ZIŁ 118K
Jeden z bardziej udanych modeli. Usunięcie osprzętu milicyjnego, przeróbka wnętrza, wyczyszczenie szyb z "firanek", przemalowanie, obniżenie itp.


18. RAF 2203
Odkurzenie, naprawa braków, pomalowane wnętrze, wypolerowany lakier, obniżony na nowych kołach.


19. GAZ 69 Rat Style
Pierwszy "złomek". Zrobiony w 24h z wraku otrzymanego od kolegi.


20. Chevy Chevelle SS
Pierwszy HotWheels. Kupiony był z pół roku przed jego zrobieniem, jako dawca silnika i kół. Postanowiłem zrobić coś z tego co zostało i okazało się, że społeczność przerabiająca te "zabawki" jest ogromna. W chwili obecnej HotWheels stanowią solidną gałąź mojej kolekcji.


21. Chevy Silverado (C10 III gen)
Drugie podejście do tego modelu, obecnie ma jeszcze znaczek na grillu.


22. Datsun 510 Bluebird Wagon
Trzeci customowy HotWheels, zmiany ograniczyły się do zmycia kalkomanii i zrobieniu kilku dodatków.


23. Chevy C10 '62 (I gen)
Najbardziej udany HotWheels, "zaliczył" prezentację na blogu picinspire oraz c10_diecast


24. Nissan Skyline "Kenmeri" (LibertyWalk replica)
Kolejne HotWheelsy dochodziły na warsztat w ilościach hurtowych, kolejnym był Nissan Skyline, którego przerobiłem na replikę LibertyWalk. W chwili tworzenia był to trzeci taki HotWheels na świecie.


25. Chevy C10 '67 (II gen)
Do kompletu trucków Chevroleta brakowało drugiej generacji, tak więc pojawiła się:


26. Lamborghini Huracan LibertyWalk
Kolejnym HW był również jeden z bardziej udanych moich modeli, Lamborghini Huracan z dodanym pełnym pakietem LibertyWalk.


27. Ford Fairlane
Obniżony dach, usunięte słupki B, rdza na całym modelu.


28. GAZ Volga 21 (III series)
Kolejna reanimacja, z użyciem części od modelu III serii.


29. GAZ Volga 21 (II series)
Kolejny rat, z którego nie jestem w ogóle zadowolony.


30. GAZ 14 Czajka
Pomalowanie wnętrza i waloryzacja


31. ZIŁ 111G
Jak wyżej


32. Daewoo Tico
Delikatna waloryzacja modelu z serii Masini du Legenda


33. Chevy Chevelle SS
Historia jak z poprzednim Chevelle, jednakże ten przeszedł troszkę więcej zmian, dlatego trwało to znacznie dłużej.


34. Lada 2107
Pierwszy model, którego się dotknąłem, dopiero na 34. pozycji, gdyż dopiero wtedy przeszedł ostateczną reinkarnację.


35. Diorama "To już jest koniec-Fiat 126p"
Również trzecie wcielenie modelu, tym razem ostateczne.


36. Lada 2103
Naprawa wraku w stylu JDM, wymaga kilku poprawek.


37. Jelcz Berliet PR110U
Zwaloryzowany kurdupelek z KAPu.


38. Citroen 15 Traction Avant Rat Rod (1/24 BBurago)
Również model, z którym jestem kojarzony, obecnie przechodzi delikatne poprawki.


39. Diorama z Fiatem 126p dla Tomka
Model wykonany na zamówienie, jako rozwinięcie poprzedniej dioramki.


40. Fiat 126p Cult Style
Ponownie reanimacja wybrakowanego modelu.


41. Ford Fiesta WRC
Szybkie przemalowanie HotWheelsa.


42. Datsun 510 Bluebird Wagon "missile"
Model przerobiony w stylu "missile drift".


43. Chevy C10 (II gen)
Kolejny do rodzinki.


44. Fiat 132p Rat
Model otrzymany od kolegi jako wrak, kierunek był oczywisty.


45. Tarpan 237 Rat
Model był totalny wrakiem, więc również kierunek był oczywisty, najlepszy rat jaki mi wyszedł.


46. Diorama z Fiatem 125p


47. VW Golf IV Rat (1/24 Welly)
Najbardziej "poryty" projekt jaki wykonałem. Tylne drzwi zostały wycięte i połączone z przednimi, dach został wycięty, zderzaki przerobione na wersję EU i sporo innych.


48. Diorama z GAZem 13 Czajka
Tutaj największym wyzwaniem była podstawka, nie jestem z niej do końca zadowolony, ale projekt bardzo się spodobał.



49. Polonez Caro "Panda"
Polonez Caro pomalowany w stylu "panda", z kilkoma przeróbkami nadwozia.


50. GAZ 69 (T-3) Rat
Zrobiony do parki z moim pierwszym ratem.


Obecnie pracuję m.in. nad projektem który ma na celu przerobienie 10 Maluchów na różne repliki prawdziwych samochodów.

Mój "workshop" to też modele seryjne, perełki w zbiorze to modele 1/18, m.in.
VW Golf GTI VII Norev


Mercedes C-Klasse Model T S204 AUTOart


Mercedes E-Klasse Model T S212 PMA


Subaru Impreza WRX STI "BugEye" Wagon AUTOart


Clio V6 by Renault Sport Universal Hobbies


Przy całym boom na HotWheelsy, które się u mnie pojawiło, rozpocząłem też zbieranie Treasure Hunts. Obecnie mam ich 8 sztuk.









Post będzie uzupełniany o kolejne zdjęcia modeli z kolekcji, jak i o nowe prace.

Postaram się też podlinkować zdjęcia tak, aby odnosiły do pełnej galerii danego modelu.

Prace w trakcie można podglądać na moim facebooku

Zakończone prace (wraz ze sporą ilością fotek z prac) wrzucam na bloga, do którego link jest w stopce.

Pozdrawiam, Brociu
  
 
Naprawa Łady w stylu JDM ciekawa, KDM to np. Kia Ray, CDM to np. GW Haval a JDM to np. Toyota Starlet. Skąd się wzięła nazwa tego tuningu jako JDM nie mogę zrozumieć.
  
 
JDM-Japan Domestic Market
W przypadku Kii i Hyundai'ów jest to KDM, bo Korean..., a chińczyki to CDM bo China. Swoją drogą pierwszy raz słyszę to określenie, KDM owszem, ale CDM nigdy się nie spotkałem

A co do samej Łady, to w Rosji jest to popularny styl modyfikacji i bardzo do tego auta pasujący. Od kilku miesięcy robię jeszcze jedną 2107, która będzie jeszcze bardziej japońska, ale coś więcej o niej w przyszłości
  
 
Pojęcia JDM, KDM i CDM są mi znane i wiem co one oznaczają, że są to samochody produkowane pod potrzeby rynku. Chodziło mi o nazwę tego tuningu, rozumiem że dodanie lusterek na błotniku czy coś może sprawdzić że auto dostanie "japońskiego" stylu (choć dziś się tego nie robi : ) ), ale obniżenie podwozia czy zwiększanie mocy silnika by auto dobrze radziło sobie w drifcie czy dodanie naklejek, to przecież tuning do driftu, a nie JDM. Gdzieś coś się, coś się popsuło, bo czasem nawet można na polskim allegro zobaczyć zwykłą Hondę Civic najzwyczajniejszą w świecie i jeszcze wystawiający dopisze że to jest właśnie JDM.

Nie twierdzę że nie ma tuningu JDM, ale często widać że zwykłe obniżenie podwozia i dodanie spoilera to już JDM, a kilka lat temu to był drift. Skąd się ta moda na tą nazwę wzięła, tego nie wiem, a zauważyłem że w moto-świecie jest coraz bardziej popularna a drift w jakpońskich autach odchodzi do lamusa, jakby BMW do driftu było tuningowane do driftu, a Honda do tego samego celu tuningowana do JDM. : ) Ale skoro twitnij, luknij itp. chcą dodać do słownika j. polskiego...
  
 
Cytat:
2016-04-30 10:26:39, Hardcore pisze:
Pojęcia JDM, KDM i CDM są mi znane i wiem co one oznaczają, że są to samochody produkowane pod potrzeby rynku. Chodziło mi o nazwę tego tuningu, rozumiem że dodanie lusterek na błotniku czy coś może sprawdzić że auto dostanie "japońskiego" stylu (choć dziś się tego nie robi : ) ), ale obniżenie podwozia czy zwiększanie mocy silnika by auto dobrze radziło sobie w drifcie czy dodanie naklejek, to przecież tuning do driftu, a nie JDM. Gdzieś coś się, coś się popsuło, bo czasem nawet można na polskim allegro zobaczyć zwykłą Hondę Civic najzwyczajniejszą w świecie i jeszcze wystawiający dopisze że to jest właśnie JDM. Nie twierdzę że nie ma tuningu JDM, ale często widać że zwykłe obniżenie podwozia i dodanie spoilera to już JDM, a kilka lat temu to był drift. Skąd się ta moda na tą nazwę wzięła, tego nie wiem, a zauważyłem że w moto-świecie jest coraz bardziej popularna a drift w jakpońskich autach odchodzi do lamusa, jakby BMW do driftu było tuningowane do driftu, a Honda do tego samego celu tuningowana do JDM. : ) Ale skoro twitnij, luknij itp. chcą dodać do słownika j. polskiego...



Po prostu pojęcie to się zadomowiło i weszło do tzw. "mainstreamu", stąd jego powszechne użycie Ważne że są ludzie, którzy wiedzą o co chodzi
  
 
51. Rat Style 126p '88

Pierwszy z serii replik Maluchów.



52. Fisher's Rat Style 126p

Drugi z serii replik Maluchów.



53. Porzucona Nysa N61

Szyba winieta, w której wykorzystałem Nysę N61. Model dostałem w stanie "złom".



Dioramka na sprzedaż, chętnych zapraszam na priv


Pozdrawiam, Brociu