Gps , monitoring , namierzanie pojazdów

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco

pytanie , czy mocny magnes jest w stanie uszkodzic / zakłucić prace urządzenia namierzającego gps ? zakłuci trwale czy chwilowo ? wiem gdzie w aucie jest urzadzenie zainstalowane , więc mogę magnes umieścić w bezpośredniej lokalizacjii

system wysyła lokalizacje , włącznie wyłązanie zapłonu , prędkość czas przejazdu itp na serwer , i wszyscy uprawnieni widza mnie on line , lub mogą sobie wstecz sprawdzać gdzie i kiedy byłem...

jakies własne doświadczenia ?

  
 
magnes jak mocny tomoze trwale zniszczyc czy uszkodzic, a zaklocic lub uniemozliwic dzialanie mogłaby "czapka" z ołowiu o ile mozliwe jest jej nałożenie
  
 
Magnes raczej nie bardzo, stałe pole magnetyczne nie indukuje żadnych prądów więc niczego w ten sposób nie zakłóci. Może jedynie przemagnesować rdzenie w cewkach i w ten sposób zakłócić działanie aparatury. Czapka z ołowiu yyyyyyyy na co i po co Ołów pochłania promieniowanie radioaktywne a ta cecha na nic się tu nie przyda. Skuteczne powinno być zaekranowanie(tzn. owinięcie) urządzenia np. folią aluminiową.
  
 
Cytat:
2010-07-04 10:04:02, Blady pisze:
pytanie , czy mocny magnes jest w stanie uszkodzic / zakłucić prace urządzenia namierzającego gps ? zakłuci trwale czy chwilowo ? wiem gdzie w aucie jest urzadzenie zainstalowane , więc mogę magnes umieścić w bezpośredniej lokalizacjii system wysyła lokalizacje , włącznie wyłązanie zapłonu , prędkość czas przejazdu itp na serwer , i wszyscy uprawnieni widza mnie on line , lub mogą sobie wstecz sprawdzać gdzie i kiedy byłem... jakies własne doświadczenia ?



Chcesz coś ukryć przed żoną
  
 
Cytat:
2010-07-04 10:59:35, Krzemowy pisze:
Magnes raczej nie bardzo, stałe pole magnetyczne nie indukuje żadnych prądów więc niczego w ten sposób nie zakłóci. Może jedynie przemagnesować rdzenie w cewkach i w ten sposób zakłócić działanie aparatury. Czapka z ołowiu yyyyyyyy na co i po co Ołów pochłania promieniowanie radioaktywne a ta cecha na nic się tu nie przyda. Skuteczne powinno być zaekranowanie(tzn. owinięcie) urządzenia np. folią aluminiową.



ołowiana blache z ekranowania kabla o grubym przekroju mam przecwiczona stad osmielilem sie napisac, a magnes tylko z przypuszczen
  
 
no czegóż to człowiek nie wymyśli, żeby poruchać na boku
no i czegóż to żona nie wymyśli, żeby powyższe uniemożliwić

PS: sory ale nie mogłem sie powszczymać z uwagą...
  
 
Cytat:
2010-07-05 16:24:33, Furiosus pisze:
no czegóż to człowiek nie wymyśli, żeby poruchać na boku no i czegóż to żona nie wymyśli, żeby powyższe uniemożliwić PS: sory ale nie mogłem sie powszczymać z uwagą...


pytałem o "własne doświadczenia" , ale nie takie miałem na myśli

  
 
Cytat:
2010-07-05 16:24:33, Furiosus pisze:
no czegóż to człowiek nie wymyśli, żeby poruchać na boku no i czegóż to żona nie wymyśli, żeby powyższe uniemożliwić PS: sory ale nie mogłem sie powszczymać z uwagą...




co znaczy powszczymac?
  
 
do roboty sie weź obiboku a nie kombinuj
  
 
Też mnie to ciekawiło......
Tylko w drugą stronę.
Moi kierowcy mają pozakładane i czasami cuś mnie tam intryguje;;))
A próbował ktoś z tym coś robić i jakie efekty?
  
 
Z tego co wiem to jedyna opcja to bejsc to softowo, ale to kosztuje duzo pieniedzy.
  
 
Prawdopodobnie masz w aucie GPS + GSM jako kanał zwrotny. Zaburzyć pracę GPS jest stosunkowo łatwo, ponieważ sygnał jest wrażliwy na przeszkody. Słyszałem kiedyś o kładzeniu na desce rozdzielczej nad odbiornikiem tekturowej teczki z folią aluminiową w środku - czy działa nie wiem, nie testowałem Oczywiście istotna jest sama folia, teczka jako kamuflaż Działać też będzie garaż, tunel itp. ale to zapewne nikogo nie urządza
Jeśli chodzi o GSM, czyli urządzenie, które wysyła dane zebrane z GPS, to wystarczy wyjechać z zasięgu sieci w której działa karta SIM A tak poza tym to są zagłuszacze GSM Ale drogie i nie wiem czy skuteczne.

Pzdr!
  
 
Wynika z tego ze najlatwiej jest po prostu nie oszukiwac ?
  
 
Borys , ni chu ja nie wiem co Twój post wnosi do tematu ??
nie oszukiwac ?? w Polsce ? powiem mojemu pracodawcy żeby przestał mnie oszukiwac , jak się zgodzi , ja też nie będę szukał możliwości obejścia tego ustrojstwa .

Owinięcie choć by całej deski rozdzielczej folią nic nie da , bo całe to ustrojstwi znajduje sie pod kanapą tylną pod osłoną wiązki w progu .
  
 
Blady, to jedz na serwis (np pod pretekstem napierdalajacej osłony pod autem, słabych hamulcy itp) Zagadaj z mechanikiem co by to "uszkodzil" np. jakis kabel. I zanim sie polapia i umówia na serwis to minie miesiac... potem raz przelozysz wizyte i kolejny czas urwany.
  
 
Jeśli wiesz dokładnie gdzie to jest to możesz samo urządzenie folią owinąć.
Dobrze by jednak było żebyś wiedział co to dokładnie jest.
Niektóre firmy idą na tańsze urządzenia i wsadzają tylko moduł GSM. Taki moduł jest w stanie określić tylko przybliżoną pozycję na podstawie BTSa lub BTSów w których zasięgu się znajduje.
Jeśli u Ciebie wysyła takie dane jak szczegółowa pozycja geograficzna i prędkość to jest to na 99% coś z GPS, jednak nie sam GPS bo jest to system jednokierunkowy, czyli na ziemi odbiornik, na orbicie nadajnik i nic się z tym nie da zrobić, żeby Twój GPS coś nadał. Nadaje więc jakieś inne medium.
W praktyce wystarczy więc zakłócić sam GPS żeby stracił takie dane jak pozycja czy prędkość, nadal natomiast można zbierać i wysyłać inne dane nie związane z GPS, czyli uruchomienia samochodu i co tam jeszcze sobie ktoś wymyśli
  
 
Nie wiem jak u was te usługi są rozwiązane dokładnie, ale u mnie w firmie monitoring GPS ogarnia Juwentus i w chwili zakłócenia sygnału, próby sabotażu, wysyłana jest od razu grupa interwencyjna, powiadamiana jest policja i pracodawca. Jak masz wyznaczone trasy i tolerancję na zbaczanie, to jak wyjedziesz poza obręb wytycznych to podobnie...
  
 
buehehehe , dobre

juz sobie wyobrazam Bladziocha jak se zawinal folia gps a tu mu nagle sru , grupa interwencyjna o nazwie "grom z jasnego nieba" robi najazd i krzyczy "stuj bo szczelam" hehehe

zawsze sie Blady jakos wytlumaczysz , np ze zona sniadanie zrobila i folia alu w ktora byla zawinieta kanapka po prostu spadla na czujnik zupelnie przypadkowo

PS

Wiem wiem , moj post nic nie wnosi do tematu , tak ten jak i te pozostalych kolegow ale przeszkadza tylko moj ? He he
  
 

folia nic nie daje
grupa grom z jasnego nieba się nie zjawiła , a firma dalej widzi gdzie jestem i kiedy , i jak szybko jadę ...

telefon owszem traci zasięg , ale to ustrojstwo daje rade ...ech
  
 
Cytat:
grupa grom z jasnego nieba się nie zjawiła


Zawsze możesz wyskoczyć z nimi na klaty jak się zjawią