[emtees] MKV 2.0 NGB+ - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zastanawiałem się nad shortem i to nie raz. Tylko troche się boje o skrzynie. Jednak już swoje lata ma, a wpieprzyć się w wymianę synchronizatorów czy po prostu zakup drugiej skrzyni mi się nie widzi
  
 
Kilka fotek, bez obróbki w PS'ie. Wleciały nakładki na progi, kolektor i przepustnica od RKC, dolot ze stożkiem (tego fotki pokażę później, bo teraz zapomniałem zrobić ), wygłuszyłem wnętrze matami bitumicznymi i filcem i wrzuciłem małe granie


















Do ogarnięcia jest tylna kanapa(jakieś obicie), podsufitka, tylna półka no i letnie kółka

[ wiadomość edytowana przez: emtees dnia 2011-04-24 22:29:53 ]
  
 
Fajnie się prezentuje a w szczególności kiera
  
 
ja bym tu widział zderzak z rs-a z dokładka z espace , ewentualnie zderzak zendera z halogenami , poza tym załóż jakieś alu
  
 
i wyrzuc te pasy szelkowe. Bo do niczego to nie pasuje
  
 
Ja bym pasów nie wyrzucał a wstawił jakiś kubel
  
 
Cytat:
2011-04-25 09:17:16, stilon pisze:
ja bym tu widział zderzak z rs-a z dokładka z espace , ewentualnie zderzak zendera z halogenami , poza tym załóż jakieś alu



Właśnie zderzak jest idealny,wyróżnia się z tłumu Lampy i postoje rsowe bym założył Do tego jakieś azevy lub szeroką stal
  
 
Cytat:
2011-04-25 10:37:44, Zbysio007 pisze:
i wyrzuc te pasy szelkowe. Bo do niczego to nie pasuje



Popieram, tyle że nie wyrzucać tylko mi je sprzedać
  
 
Dzięki za opinie Front z RS'a raczej nie wpadnie, prędzej właśnie same lampy i postoje Pasów nie wyrzucę-będą czekały na jakiś porządniejszy fotel Na codzień i tak jeżdże w seryjnych, bo ciągle się w te zapinać to tragedia Ale szykują się kolejne wypady na tor więc pasy będą potrzebne Znacznie lepiej się w nich lata po torze, nawet na tym seryjnym, kanapowym fotelu-już sprawdzone
  
 
Póki jeszcze nie ma profi sesji zdjęciowej, taki mały "szot". W trakcie ogarniania komory



  
 
Jak lampki ściemniłeś to i kierunki. Tą samą metodą czyli od środka
  
 
Ja bym z chęcią wrzucił w sumie seryjne reflektory, ewentualnie komplet z rs'a przerabiając postoje na kierunki
  
 
Takie powiedzmy "eksploatacyjne" rzeczy Tarcze i klocki firmy Steinhoff-zobaczymy jak się sprawdzą. No i tańsze amorki na tył, bez fajerwerków. Czekam na jeszcze jeden, mały element układanki od martiego




[ wiadomość edytowana przez: emtees dnia 2011-06-02 10:02:00 ]
  
 
Zapewne będą to jakieś springi na teoretycznym (-)
  
 
A nie Na zaciski czekam
  
 
No i dotarło co miało Zaciski od mondeo



Oprócz tego wczoraj Essi się na mnie obraził i zaczął pracować na 3 gary. Świece wymienione, cewka wymieniona, kable niby ok i dalej dupa...
  
 
Po lekkim depnięciu na pedał gazu słychać tak jakby syczenie?
Jeśli tak to może przewód od jednego wtrysku zwaliło jakimś cudem.
  
 
Nie słyszę raczej żadnego syczenia, wtryski paliwo podają. W sumie dziwna sprawa jest. Bo nie pali na 4'tym cylindrze, świeca po wyjęciu jest trochę mokra więc paliwo podaje. Po za tym w spalinach czuć, że nie przepala, bo wali beną z wydechu jak 150. W sumie to chyba jeszcze raz sprawdze te kable...
  
 
Napisałeś że kable niby ok, domyślam się że nie były wymieniane. Sprawdź po zmroku czy nie widać żadnego iskrzenia itp. co by wskazywało na przebicie. Choć tak naprawdę to nie wiem ile już siedzą w tym silniku, także mogłem tylko podać mylny trop.
  
 
Nie ogarniam tego auta

Iskra na pewno dociera do świecy i świeca tą iskrę wytwarza.

Odpaliłem silnik z wyjętą świecą, podłączoną do kabla WN i nap..lało jak wściekłe. Potem odpaliłem normalnie, odłączyłem wtyczkę od wtryskiwacza-przestał cykać. Świeca po wyjęciu jest mokra i lekko okopcona.

Eny ajdijas?