Problem z gazem Camry

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam Toyote Camry rocznik 93 2.2, włożyłem do niej gaz z Komputerem Landi. Mam już go rok a teraz na zimnym silniku zaczoł mi sie pieprzyć. Nie das sie prawie jechać, przerywa, gasnie, musze przejechać na benzynie aż sie rozgrzeje samochód i potem dopiero jest O.K. No prawie bo mam chyba za małe obroty ustawione i gaśnie czasami na małych obrotach
  
 
Jezeli nie masz pojecia o regulacji to pozostalo tylko pojechac do gazownikow zeby dali wiecej gazu bo juz brakuje.Reduktor trzeba co jakis czas przeregulowac bo niestety membrana z czasem traci swoja elastycznosc i takie sa objawy.Powymieniaj przed regulacja wszystkie filtry,powietrza i gazu.
  
 
Mam Camry z 94 2.2. przez 1 miesiace przejechalem na gazie ok 2000 km. Zamontowalem system sekwencyjny OMVL za 3.800. Poczatki byly trudne. Glownie na wolnych obrotach i przy leciutko tylko otwartej przepustnicy. Po poprawkach komputerowych jest znacznie lepiej moc taka jak na benzynie w calym zakresie obciazen. Wolne obr. nadal dalekie od idealu ale nie szarpie. Natomiast wiecej pali (teraz ok. 11 l. a kiedy byl slabszy 9.5 - 10.5 l) Noge mam lekka - w trasie palilem 7.2 l benzyny a w miescie 9,4. Zalozylem sekwencje bo wersja amerykanska z 2 sondami lambda - wszyscy radzili. Komputer benzynowy rzadzi gazowym. Pytanie - czy komp gazowy jest elastyczny i czy po korekcie mapowania wtryskow nie wraca na "swoje miejsce"? Obroty niskie dziwnie sie zmieniaja nawet w zakresie paru godzin nie koniecznie co chwila - chociaz to tez. Czy ma ktos doswiadczenia z Camry 2.2? Jeszcze pytanie2 - Czy w Camry to juz tak jest na benzynie i na gazie, ze leciutko podkrecajac gaz na wolnych obr. z 900 skacze nagle na 1200-1300?
  
 
witam


mam podobne objawy ze jak zimny to ma niskie obr. i gasnie na gazie a przejechalem jakies 60 tys i regulacja nic nie dala nadal to samo a nawet gorzej wiec mysle ze to moze reduktor jest juz zuzyty lub membramy niewiem co jeszcze moze byc tego przyczyna aha co ile km wym. sie filtr gazu moja instalka to landi z emulatorem

pozdr
  
 
ja na landim zrobilem ponad 80kkm i dopiero siem "zuzyl" takze raczej nie to

Co do map wtryskow i ustawinia , przerywania gasniencie

Moze nie o LPG ale podobne - Kumpel kupil Swinke (piggybacka SMTP5) i rozne chocki klocki mu sie dzialo jak przelaczal na druga mape. Kombinowalismy podlaczalismy notbooka przestawialismy mape na "bogatsza" " ubozsza" bawilismy sie zaplonem i nic caly czas wyskakiwaly bledy (przepustnicy i jeszcze czegos) w koncu okazalo sie ze swinka jest w takim miejscu ze poprostu lapie wilgoci i siem zwarcia robily. Przestawilismy ja w inne miejsce i ok

pozdr