[MKVII] 1.8 TD problem ze skrzynią?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam kolegów Z góry uprzedzam, że nie jestem jakimś mechanikiem, ale zauważyłem w Boćku pewien problem prawdopodobnie ze skrzynią biegów... zauważyłem ten problem w trakcie szukania miejsca w podziemnym parkingu... a mianowicie jak jadę sobie powoli na dwójce i zdejmę nogę z gazu to spod maski słychać takie jakby rzegotanie? Nie wiem jak mam opisać ten dźwięk, ale sprawia wrażenie jakby uszkodzone łożysko... Dzisiaj sprawdzałem i taki sam efekt na pierwszym, drugim i trzecim biegu... właśnie przy takich niskich prędkościach przy dodawaniu gazu lub zdejmowaniu nogi z gazu. Nie wiem jak jest na wyższych biegach, bo przy wyższych prędkościach nie słychać tego dźwięku... na luzie również nie słychać żadnych niepokojących dźwięków. Ostatnio zauważyłem też, że troszkę trudniej wrzucić jedynkę z postoju. Wiecie może gdzie szukać przyczyny? Bo wymiana skrzyni na razie nie jest przewidziana w moim budżecie
  
 
Te typy tak mają, możesz jeździć spokojnie. I nie planuj wymiany na używkę bo na 99% będzie tak samo a remont jest raczej mało opłacalny.