[MKVII] zalewa silnik paliwem 1,4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zalewa silnik jak jest rozgrzany traci moc dusi się gaśnie czasami pósci chmurkę z wydechu. Czy jest możliwe żeby zalewał sie gazem bo on tak zaczyna wariować na gazie (sekwencja) a jak go przełącze na pb jest jeszcze gorzej śmierdzi paliwskiem i wtydy już w ogóle nie ma mocy ale jak mi się uda żeby obroty wzrosły do 6000 to jakiś czas zaczyna chodzić dobrze a za jakiś czas sytuacja się powtarza
  
 
Witam
Ewidentnie masz problem z dawkowaniem paliwa - w zasadzie to trzeba by odłączyć całkowicie gaz i zobaczyć jak na samym Pb będzie śmigał. Pierwsze co trzeba by sprawdzić to elektrozawór od gazu - może przez przypadek nie domyka a potem kolejno - filtr powietrza, map sensor(podłączenie podciśnienia i wiązka) lub ewentualnie przepływomierz, regulator ciśnienia paliwa a chyba przede wszystkim odczytać błędy z kompa i zrobić reset. Możliwe że zbyt długo jeździsz na gazie i zapiekł się wtryskiwacz i leje pełną dawką. Sprawdź też smo mocowanie wtryskiwacza jeżeli masz mono wtrysk - może stamtąd zalewa silnik.
Pozdrawiam
  
 
Napisz jeszcze:
-jak jest na zimnym
-czy jeżdząc na LPG ubywa ci Pb
-kiedy wymieniałeś przewody no i sprecyzój rodzaj silnika
pozdrawiam
  
 
temat idealnie pasuje do mojego przypadku.
Treść trochę inna bo na lpg chodzi elegancko.

Na PB zalewa go paliwem podczas odpalania a jak jeżdzę to na jałowym często zgaśnie, traktorzy i nie równo chodzi. Od czego zacząć?
Wyczytałem coś o czujniku temperatury lub regulatorze ciśnienia paliwa? Szukać tu czy najlepiej pod kompa najpierw?
  
 
dzisiaj byłem podpiąć się pod kompa...
po 3 próbach gość stwierdził że nie może się skomunikować i mam rozwaloną pewnie wtyczkę albo coś...

zacznę wymieniać po kolei czujnik a potem regulator
  
 
Ktoś może mi podpowiedzieć gdzie w 1.4 mk7 znajduje sie czujnik temperatury silnika?


[ wiadomość edytowana przez: Jarcio81 dnia 2013-09-03 19:56:27 ]
  
 
Cytat:
2013-08-30 23:13:39, Jarcio81 pisze:
dzisiaj byłem podpiąć się pod kompa... po 3 próbach gość stwierdził że nie może się skomunikować i mam rozwaloną pewnie wtyczkę albo coś... zacznę wymieniać po kolei czujnik a potem regulator

gość ma mózg uszkodzony a nie wtyczkę. zwykłym kablem OBD się nie podepnie nikt pod kompa essa, chyba że jest to EECV

co do czujnika temperatury silnika to chyba nie ma takiego, jest za to czujnik temperatury cieczy chłodzącej silnik, czujnik temperatury zasysanego powietrza i to chyba wszystko jeśli chodzi o czujniki temperatury
  
 
Cytat:
2013-09-04 08:42:08, S3ci0r pisze:
co do czujnika temperatury silnika to chyba nie ma takiego, jest za to czujnik temperatury cieczy chłodzącej silnik, czujnik temperatury zasysanego powietrza i to chyba wszystko jeśli chodzi o czujniki temperatury



własnie szukajac czujknika temperatury na allegro co znalazłem tylko takie dwa o ktorych wspominasz...który może bardziej odpowiadać za zalewanie paliwem? chyba ten drugi
  
 
Czujnik od wskaźnika na deskę.
Czujnik od temperatury cieczy chłodzącej.
Czujnik temperatury zasilania powietrza.
Obydwa ostatnie maja wpływ na pracę silnika.
EECIV mało z czym się łączy.
  
 
Nie mam już siły na ten motor...Podejrzenia padły na przepływke i sonde.
Odpiąłem przepływomierz i silnik chodzi elegancko.
Zakupiłem nowy Hella - po jego podłączeniu silnik na PB wogóle nie chodzi poprostu gaśnie od razu.
Nowa sonda (oryginał ford) również nie pomoga w polepszeniu jego pracy...Co mu do cholery może dolegać.
Aktualnie jeżdzę bez przepływki i tyle...
  
 
Czujnik sprawdzony?
Sprawdź wiązkę silnika w jakim stanie.
Ja tez nie miałem sił już do swojego forda, po wymianie skrzyni zaczęło się wszystko padać.
Wymieniłem wiązki, przepływkę, lambdę, pompę wody.
Koniec końców prawdopodobnie wypalone zawory i ciekła uszczelka pod głowicą.
  
 
Na dole silnika jest też czujnik- różnie zwany. Po jego odłączeniu spaliny wróciły do normy, silnik chodziło równo chociaż na wyższych obrotach ok. 1,5tys. Ucieszenie że to w końcu to wymieniliśmy owy czujnik na nowy i co? dupa...zalewa cały czas...

można samemu sprawdzić czy nie leją wtryski?