[MKVII]Problem z szybą.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
mam problem z szybą kierowcy. Szyba strasznie tak jakby o coś tarła w górnym rogu z tyłu jest cała porysowana jakby ktoś ją szorował kamieniem. Wcześniej się nie zamykała to rozwiązałem rozbierając drzwi i ja trochę przesunąłem na szynie(el.szyby) ale pomogło tylko na zamykanie się. Teraz przy zamykaniu wydaje takie odgłosy że można ogłuchnąć. Jak przytrzymam szybę bądź docisnę w stronę tylnych drzwi to chodzi normalnie, ale jeśli puszcze samopas to wyje. Dodam że dzieje się to tylko przy podnoszeniu.
  
 
Bez rozebrania obicia drzwi się nie obejdzie...cieżko tak na sucho stwierdzić co i jak...trzeba sprawdzić prowadnice, samo dolne mocowanie...itd
  
 
No właśnie rozbierałem całą tapicerkę drzwi, sęk w tym że tam gdzie jest szyba zamocowana to się rusza w stosunku do prowadnicy. I w żaden sposób nie mogłem tego zredukować nawet trochę.
  
 
Obejrzyj uszczelkę przy szybie...
W gumie jest metalowe wzmocnienie i z czasem zaczyna ono korodować, a co za tym idzie metal zaczyna puchnąć i uszczelka mocniej trze o szybę... Możliwe, że to ona jest przyczyna