"Czerwony kluczyk", by³o wcze¶niej ale ma³o konkretnie.

  
Sortuj wg daty:
rosn±co malej±co
Wrzuci³em do wyszukiwarki has³o: "czerwony kluczyk" i znalaz³em jeden konkretny post, ale i tak nikt stanowczo nie stwierdzi³, czy mo¿na u¿ywaæ czerwonego kluczyka. Skoro na dwóch czarnych je¼dzi³em 13 lat ( obydwa wytarte ), po co robiæ nowy jak móg³bym u¿ywaæ czerwonego.
1/.Czy on mo¿e co¶ przeprogramowaæ?
2/. To ¿e straci w³a¶ciwo¶ci klucza -matki, niewa¿ne( za rok kupujê ferarii ).
Proszê o praktyczne rady tych co przeæwiczyli temat na w³asnej skórze.
  
 
czerwony brzmi jak programowanie kluczykow do immobilizera. poszukaj instrukcji do programowania kluczykow. jestem pewien, ze kilka razy sie na to natknalem. taka instrukcja przyblizy "wlasciwosci" czerwonego magika.
  
 
ja dorabialem sobie kluczyk bo wczesniej jezdzielem tez ze dwa lata na czerwonym... przez ten okres nic sie z nim nie dzialo poza tym ze normalnie sie wycieral. Jednak fachowiec od dorabiania kluczykow mowil mi ze nie nalezy jezdzic na czerwonym kluczyku, gdzyz spotkal sie jzu z przypadkami ze takowy sie rozprogramowal i nie dalo sie juz na nim ani zaprogramowac nowego, ani odpalic samochodu

tyle wiem ja... ale ja sie nie znam
  
 
Cytat:
2010-09-19 17:14:15, srvrserver pisze:
ja dorabialem sobie kluczyk bo wczesniej jezdzielem tez ze dwa lata na czerwonym... przez ten okres nic sie z nim nie dzialo poza tym ze normalnie sie wycieral. Jednak fachowiec od dorabiania kluczykow mowil mi ze nie nalezy jezdzic na czerwonym kluczyku, gdzyz spotkal sie jzu z przypadkami ze takowy sie rozprogramowal i nie dalo sie juz na nim ani zaprogramowac nowego, ani odpalic samochodu tyle wiem ja... ale ja sie nie znam



Mialem tak samo w scorpio - tez jezdzilem i fachman od dorabiania - kolega (czyt. nie chcial zarobic na mnie) - ostrzegl,ze zdarza sie ,ze sie rozprogramowuja.
  
 
Ja te¿ jaki¶ czas na czerwonym kluczyku je¼dzi³em i nic siê nie dzia³o, a czy s± jakie¶ negatywne skutki u¿ywania tego kluczyka to pojêcia nie mam.
  
 
No w³a¶nie, czyli do koñca nie wiadomo na pewno, czy mo¿na go u¿ywaæ jak czarny? ale skoro nie ma takiego zastrze¿enia w instrukcji to mo¿e mo¿na?
  
 
czerwony kluczyk to tzw 'matka'. tylko przy jego pomocy zaprogramujesz inny. w±tpiê ¿eby siê sam z siebie rozprogramowa³, wiêc mo¿na na nim je¼dziæ, ale wg mnie nie warto. w razie jego utraty b±dz uszkodzenia nie zaprogramujesz kluczyka. poczytaj o programowaniu kluczyka. Kup czysty, daj do dorobienia, zaprogramuj i masz spokój.
  
 
kiedys tez jezdzilem z rok czasu na czerwonym kluczyku i nic sie niedzialo,ale moj kolega znajomy co zajmuje sie dorabianiem kluczy odradzil mi.i kazal mi przyniesc stary kluczyk czarny wyciagnoil z niego stary zuzyty grot i zrobil mi stalowy i wkleil go i samochod chodzil tak szybko sie nie zuzywal.zaplacilem za dorobienie grotu 40zl