[FSO] Drift poldon by zombiepox - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak narazie jest to jedyny znany mi egzemplarz skrzyni N9 do silnika rovera. Zrobienie tego samemu nie stanowi problemu. Dwa największe problemy to pospawanie tego aluminium i nawiercenie otworów centralnie.
  
 
w uk mozna za okolo 650 gbp kupic gotowy dzwon
  
 
a nie sorki, tansze i to sporo

http://qedmotorsport.co.uk/qed-shop/rover-k-series/misc/bellhousing-kit-short-rover/ford

a tu nie ma cen

http://www.titan.uk.net/products/9.39//bellhousings

o przepraszam, jakies ceny titanmotorsport wykopalem

http://www.a2zperformanceparts.com/bestanden/suppliers/54_Section%2007%20Rover_Excel.pdf

zwroccie uwage na cene pompy do ukladu suchej miski

[ wiadomość edytowana przez: flapjck1 dnia 2010-10-30 10:04:37 ]
  
 
Faktycznie nie za drogo. 760gbp za zestaw to raczej taniocha. w zestawie jest miska pompa i pare pierdow.Ja za uzywke dalem duzo wiecej do fiata i to bez miski ale za to ze zbiornikiem.

-----------------
Pozdrowienia
Walezy

Fiat 131 Abarth s2000 :)
  
 
Wygląd tych z UK jest naprawdę profi ale co siędziwić skoro to robiła firma.

niestety poza ceną jest jeszcze kilka ale wynikających z tego ze w UK wszsytko jest na odwrót. Linka do sprzegła jest dla pasażera a rozrusznik pieknie wpasowuje się w rurę kolektora wydechowego i łapę silnika.

Moja konstrukcja jest co tu dużo mówić partyzancka ale ma kilka zalet i jedną powazną wadę:
+ rozrusznik i linka sprzęgła są jak w seryjnym poldoroverze
+ koszt wykonania jest mały: dzwon pomijam bo miałem, odlew denka to jakieś 60zł (2kg aluminium AK9), Spawanie miałem gratis ale wysyłka jakieś 50zł (+kolejne 50 bo jak to przy prototypie bywa spsułem w jednym miejscu i odsyłałem do zaspawania) planowanie powierzchni kolejne 50zł, wiercenie i pasowanie gratis bo robiłem to pod domem a że było już ciemno i zimno to jakoś się udało...
- jedyny minus to wielkość sprzęgła ograniczona do max 200mm bo nie da się wpasować w dzwon większego koła zamachowego od rovera. Ale to się da nadrobić dedykowanym sprzęgłem.

Ogólny koszt tego dzwona jak dla mnie to było ok. 200zł ale jak pisałem spawanie miałem gratis. Niemniej jednak da się wykonać taki dzwon w warunkach niemal domowych więc jest to niejako kolejna zaleta tej konstrukcji. Starczy znaleźć w swjej okoliy odlewnię metali kolorowych i zakład ślusarski co będzie umiał pospawać i zplanowac to wszystko.

Nie wiem jak z wytrzymalością ale 3ci rok jeździ i ma jakieś 15kkm za sobą.

PS. Jak pytałem w odlewni o sapwanie alu to powiedzieli że spawa się to nie gorzej jak stal a w szczególności AK9 z którego wykonany jest fabryczny dzwon skrzyni FSOwskiej.
  
 
a tak czysto poglądowo ile by kosztował odlew jeśłi by zamówić np. 20 sztuk w firmie która robi takie cuda

nie porywam się na rovera, wyprzedaje graty jednak zboczenie zostało
  
 
Trudno mi powiedzieć od jakiej wagi zaczyna sie "hurt" bo ja zamawiałem 2 sztuki i płaciłem 30zł/kg. Model był robiony ręcznie więc daleko mu było do ideału ale jakby się przyłożyć to czemu nie.

No i niestety trzebaby pozyskać te 20 szt. "dzwonów" do poldorovera celem ich pocięcia.

obawiam się że zainteresowanie takim wyrobem będzie na tyle nikłe że wykonanie 20z szt. nie ma uzasadnienia ekonomicznego.
  
 
SWAP
na silnik 1.816v z Land Rovera
Rozwiercony i wypolerowany układ dolotowy i wydechowy
powiększony skok przepustnicy
wtryski z volvo
pompa paliwa z volvo
kolektor wydechowy 4w1
koło zamachowe odchudzone i roztoczone
sprzęgło i docisk z MG ZR

Tak to wygląda

  
 
zajefajna pokrywa zaworów
  
 
hamowane to bylo?
  
 
Cytat:
2010-11-27 18:25:22, flapjck1 pisze:
hamowane to bylo?


jeszcze nie
  
 
Cytat:
2010-11-02 14:37:15, Bocian_s_313_PTK pisze:
obawiam się że zainteresowanie takim wyrobem będzie na tyle nikłe że wykonanie 20z szt. nie ma uzasadnienia ekonomicznego.


Jakbyś jednak robił to ja biorę takie dwa
  
 
fajnie to wygląda co prawda podziwiałem tylko przez youtube to musi się to napędzać, jestem ciekaw ile km i nm przy tych niewielkich modyfikacjach uzyskasz...
  
 
Cytat:
2010-11-27 19:03:31, zombiepox pisze:
jeszcze nie



to wez przejedz sie na rolki, jestem jak cehu ciekaw ile wyjdzie po portingu
  
 
i jest napis OBRSO
  
 
Cytat:
2010-11-02 14:37:15, Bocian_s_313_PTK pisze:
obawiam się że zainteresowanie takim wyrobem będzie na tyle nikłe że wykonanie 20z szt. nie ma uzasadnienia ekonomicznego.



Jak by zebrać nawet z 10 zamówień dało by rade to pospawać z rabatem.
Ktoś musiał by tylko dostarczyć materiał i powiedzieć jak mniej więcej chce to zrobić...
  
 
Cytat:
2010-11-28 14:48:34, faownik81 pisze:
Jak by zebrać nawet z 10 zamówień dało by rade to pospawać z rabatem. Ktoś musiał by tylko dostarczyć materiał i powiedzieć jak mniej więcej chce to zrobić...



ale ja nie myślałem o spawaniu z rabatem tylko wykonaniu odlewów,

są przecież odlewnie aluminium, myślę, że jak ktos dobrze pogada na polibudzie to mu odleją, albo sam sobie odleje w ramach ćwiczeń.

z tego co pamiętam to kolega na odlewnictwie bawił się piaskiem w różne formy i odlewanie zabawnych kształtów
  
 
Jakby tak łatwo było z tymi odlewami to bysmy mieli na ryku pełno alu misek do 126, kolektorów pod egzotyczne gazory i innych pożądanych pierdółek... Tak mi się przynajmniej wydaje
  
 
bo masz racje zrobić dobry jakościowo odlew a nie taki o strukturze gąbki jest nie tak łatwo
  
 
Cytat:
2010-11-28 20:58:43, vergasser pisze:
Jakby tak łatwo było z tymi odlewami to bysmy mieli na ryku pełno alu misek do 126, kolektorów pod egzotyczne gazory i innych pożądanych pierdółek... Tak mi się przynajmniej wydaje



Największy problem nie leży w jakości materiału a w zrobieniu odpowiedniej formy, która np. do takiego kolektora pod poziomą dwugardziel kosztuje kilka tysięcy. Przy takim zapotrzebowaniu jak mamy u nas nie zwróci się nawet koszt tej formy...