Ogrzewanie garażu - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
koza z allegro 2 kawałki grzejnika panelowego do ochrony samochodów by nie grzało ich za bardzo a do tego utrzymuje temperaturę dłużej bo się nagrzewają


problem mam od jakiegoś czasu z tym że komin nie jest szczelny i np przy rozpalaniu i przy pierwszej godzinie część dymu leci do środka, tak myślę czym to uszczelnić, rury są najtańsze i pewnie jak bym kupił takiego do gazowegoto by nie było problemu ale tu koszt komina to 120zł a przy kwasowych rurach ok 400-500zł by wyszedł więc różnica znaczna, dużo sadzy się osadza w tej rurze co leci prawie poziomo a jak tak bo był już wylot w garażu to się nie bawiłem w inny sposób. ale może wystarczy to uszczelnić??
  
 
ten sam problem mialem z koza do puki sie nie nagrzeje komin i sama koza jest roznica cisnien temperatur jak to nazwac nie wiem i jest cofka dymu pozatmy komin trzeba czyscic czesto jego przytkanie powoduje wieksze cofki problem rozwiazywal polowicznie na gorze komina zalozone kolanko polowicznie dla tego ze gdy wial wiatr w kolano to byla cofka takie smiglo co sie kreci i wyciaga przydalo by sie zainstalowac ale to drogie i nie sprawdzalem .
  
 
mam ta sama koze i podobny problem był.
  
 
troszkę uszczelniłem pastą do tłumików ale uniemożliwia to czyszczenie komina, pewnie problem by znikł gdyby był większy skos ale w takim układzie jak mam nic nie zmienię a skracanie komina zmniejszy wydajność cieplną.
Myślałem też by wyciągnąć komin jeszcze wyżej, teraz jest 1m od dachu w poziomie i z pół nad nim, ciąg cały czas był dobry.
A co z regulacją ciągu przy kozie?? mam taki talerzyk obrotowy, może go przymknąć ??
  
 
Mi właśnie ten talerzyk się wypalił i teraz muszę podkładać co innego, tak samo wokół wylotu na spawaniu mi się już przepala i robią się dziury. Mi jednak się prawie w ogóle nie dymi jak rozpalam. Układ "komina" też mam dziwny, bo wylot 90 stopni 1,5 metra prosto do góry, 90 stopni 1,5 metra zupełnie poziomo, 90 stopni, 2 metry do góry. I ani się nie dymi ani nie zatyka, a w zasadzie palę samym drewnem.
  
 
JAK to na warsztacie pali sie wszystkim a nie drewnem !! skandal! a co robisz z brudnymi szmatami ? opakowaniami po czesciach ?
  
 
te piecyki z allegro to tak 1 sezon dobrego grzania blacha 1/3 tego co normalnie, ale jak ktos okazyjnie chce nagrzac....to sie nada za male pieniazki
  
 
Cytat:
2010-12-22 11:20:10, Try3ek pisze:
koza z allegro 2 kawałki grzejnika panelowego do ochrony samochodów by nie grzało ich za bardzo a do tego utrzymuje temperaturę dłużej bo się nagrzewają problem mam od jakiegoś czasu z tym że komin nie jest szczelny i np przy rozpalaniu i przy pierwszej godzinie część dymu leci do środka, tak myślę czym to uszczelnić, rury są najtańsze i pewnie jak bym kupił takiego do gazowegoto by nie było problemu ale tu koszt komina to 120zł a przy kwasowych rurach ok 400-500zł by wyszedł więc różnica znaczna, dużo sadzy się osadza w tej rurze co leci prawie poziomo a jak tak bo był już wylot w garażu to się nie bawiłem w inny sposób. ale może wystarczy to uszczelnić??



Ile metrów kw ogrzewasz tym piecykiem i jaką temperature w pomieszczeniu da sie osiągnąć? Mam w sumie do ogrzania jakieś 40m2, i zastanawiam się czy ten wynalazek z allegro to ogarnie..?
  
 
ogarnie kup taką koze która przynajmniej ma 9 cegieł szamotowych, najlepsza to 12 blacha 3mm i spokojnie powierzchnie 40m nagrzejesz...
Ja mam u siebie w firmie takie kozy średnio po 100zł netto
  
 
tą koze ja kupiłem
komin jak widać jest mały mógł by być dłuższy i przydał by się pod większym kontem, ale to na przyszły sezon.

Garaż mam ok 36m2 i ponad 3m wysokości, dużo pojedyńczysz szyb i ściany z grzejników więc szybko się wychładza, przy -12 po godzinie grzania na końcu garażu miałem 10stopni. a średnio da się przy mniejszych mrozach do 15nagrzać. rozpalam drewnem a potem wrzucam szufeleczkę węgla i resztę dopalam drewnem, płytami i co tam się jeszcze znajdzie.
  
 
bardzo dobrze grzeje się w tych kozach brykietem...
na składzie węglą można coś takiego kupić, drogi to nie jest a ma dużą kaloryczność, po za tym wydajniejsze od wungla...
  
 
masz na mysli brykiet kominkowy czy taki zwykly jak na grila ???
  
 
Zima zła panocki ogrzewa ktoś garaz węglem drewnem ? Musze uspawać drugi piecyk i szukam fajnych pomysłów.
Mam butle od gazu jak na fotkach niżej, chce zrobić zasypywany od góry piecyk, rury owinąć jakąś rurą i puścić obieg na grzejniki.
W kominkach tak sie podobno robi...
Ktoś robił, miał styczność ?
  
 
Cytat:
2011-01-15 18:51:51, bimber1 pisze:
masz na mysli brykiet kominkowy czy taki zwykly jak na grila ???



Podejrzewam, że Cechu ma na myśli prasowany węgiel kamienny/ brunatny albo mieszaninę ich obydwu.
  
 
mam podobną koze w garażu pali się wszystkim top3 zajmuja tapicerki z aut wygłuszenia i oleje. Komin uszczelniłem gliną najtańsze i najlepsze na początku co 2-3 dni trzeba było poprawiać a teraz raz na tydzień przelecę tu i tak i gitara. podobno cyną się da ale u mnie za duże temperatury osiąga.
  
 
Cytat:
2012-02-01 10:12:32, -TOMMY- pisze:
Podejrzewam, że Cechu ma na myśli prasowany węgiel kamienny/ brunatny albo mieszaninę ich obydwu.


dokładnie
dobre tempo mam rok tylko minął


[ wiadomość edytowana przez: CEHU dnia 2012-02-02 00:19:29 ]
  
 
Odgrzewam kotleta. W związku z tym, że ruszam ze swapem i zamierzam dłubać w zimę potrzebuję ustrugać ogrzewanie garażu. Mam zamiar wstawić kozę tylko mam jeden dylemat. Garaż jest drewniany, ocieplony wełną i doradźcie mi jak wystawić rurę przez drewnianą ścianę, chodzi mi jak ją odizolować od drewnianych desek, żebym się nie spalił
  
 
mysle ze w kazdym markecie budowlanym znajdziesz odpowiedni element.
  
 
coś na wzór osłony termicznej przy tłumiku / katalizatorze powinno być dobre
  
 
temperatura rury nie jest wysoka po 1,5m a pewnie gdzieś w takiej odległości będziesz wychodził na zewnątrz, więc wg mnie obić blachą przejście na zewnątrz jak i miejsca gdzie będzie szła blisko drewna. Ja mam przewody od światła jakieś 30cm od komina i nic się z nimi nie dzieje od 3 lat.