[MKVII]słaby nadmuch przed. szyby-czyszczenie układu nadmuch

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam serdecznie

W moim essim bardzo słabo dmucha na przednią szybę co przy aktualnych mrozach jest bardzo uciążliwe szczególnie gdy w aucie siedzą 3-4 osoby (nawiew na max, temperatura na max, nawiew tylko na szybę, wszystkie inne pozamykane i może przy odrobinie szczęścia widzę przez szybę.....) na pewno układ będzie przytkany bo poprzedniemu właścicielowi się na bank nie chciało o go wyczyścić

wiec krótko jak się za to zabrać??

[ wiadomość edytowana przez: Polocutor dnia 2010-12-05 20:23:55 ]

[ wiadomość edytowana przez: Polocutor dnia 2010-12-05 23:52:32 ]

[ wiadomość edytowana przez: Polocutor dnia 2010-12-08 19:10:52 ]
  
 
Koledzy na pewno ktoś z was już czyścił ten układ do dmuchawy dostanę się od strony maski ale aby resztę wyczyścić to muszę demontować cały kokpit??
  
 
też mam ten problem... tylko, że u mnie któryś z pomysłowych poprzednich właścicieli zrobił sobie wentylowany schowek... więc nie mogę zamknąć nawiewu od strony pasażera bo przewód jest zdjęty z kratki i powietrze zamiast dmuchać na szybę to ucieka do schowka... jak będzie ciepło to się tym pewnie zajmę
  
 
Grzaną szybę sobie zamontuj

A tak na poważnie, to tak, pełen dostęp jest po zdjęciu dechy - jednak przy odrobinie szczęścia po zdjęciu tego plastikowego panelu dookoła nawiewów i zegarów powinieneś mieć na tyle dobre dojście do kanałów (przez kratki), że wężyk ze sprężonym powietrzem wejdzie. Ja wyganiam np. liście tak, że zamykam wszystkie nawiewy, dmuchawa na max, prawe pokrętło na zero i "strzelam" nawiew na szybę. Różne ciekawe rzeczy wypadają.

Sprawdź zaraz za dmuchawą, może tam jest coś przytkane.
  
 
no ja tam mam grzaną przednią szybę... świetna rzecz generalnie... ale grzeje mi się cała poza prostokątem o szerokości około 30 cm na wprost twarzy kierowcy...
  
 
Zacznij od wyjęcia i sprawdzenia filtrów węglowych... Nie wiem czy masz klimę i jak to wygląda w wersji bez klimy, ale u mnie były one tak zawalone, że powietrze przez nie ledwo przechodziło!
Wyjmij je całkowicie, albo wymień na nowe (około 70zł).
ps. żeby sprawdzić czy trzeba dalej szukać przyczyny odpal nawiew bez tych filtrów. Jeśli będzie wiało porządnie to po problemie. Jeśli dalej nawet na 3 będzie ledwo dmuchało, to albo masz uszkodzone łopatki na silniku nawiewu, albo tak jak u mnie było wytarte szczotki i miedziane pierścienie na silniku( w takim przypadku tylko wymiana silnika na "nowy" - ja dorwałem za około 40zł)
  
 
Cytat:
2010-12-23 09:53:37, luks_poland pisze:
Zacznij od wyjęcia i sprawdzenia filtrów węglowych... Nie wiem czy masz klimę i jak to wygląda w wersji bez klimy, ale u mnie były one tak zawalone, że powietrze przez nie ledwo przechodziło! Wyjmij je całkowicie, albo wymień na nowe (około 70zł).



nie każdy ess ma taki filtr, jeśli masz klimę to ją włącz i szybko szybki odparują, albo masz dużo wilgoci w aucie i wtedy najlepiej go w suche miejsce ustawić
  
 
no ja tam już klimy nie mam... a powiedzcie mi ile może kosztować o ile jest możliwe spawanie chłodnicy od klimy? mam dziurkę z boku na tych takich kolankach
  
 
hej mam klime ale uszkodzoną i jak będzie ciepło to się za nią zabiorę a co do nadmuchu to na twarz mi dmucha że oczy wysychają a na szybę ledwo ledwo...
  
 
Tylne kanały w desce są nieststy nieszczelne. Ja w poprzedniej desce uszczelniłem porządnie i wiało, aż miło. Plan był też, by zamontować dodatkową dmuchawę...
  
 
Cytat:
2011-01-17 20:33:41, surec pisze:
Tylne kanały w desce są nieststy nieszczelne. Ja w poprzedniej desce uszczelniłem porządnie i wiało, aż miło. Plan był też, by zamontować dodatkową dmuchawę...


A mocno się trzeba nagimnastykować żeby się do nich dobrać? Inaczej: dam radę to zrobić pod blokiem? Bo chwilowo nie mam garażu a faktycznie u mnie też słabo wieje...
  
 
Podbije temat bo wydaje sie przydatny a nie rozwiazany Jak trzeba sie dobrac do tego uszczelniania?