Lifty , teleskopowe siłowniki maski w escorcie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
kiedyś ktoś chyba coś poruszał ten temat niestety znaleźć nie mogę...robił już to ktoś? z tego co wiem zamontowany był ten gadżet w białym sedanie Pawła a ktoś jeszcze miał z tym styczność?
  
 
Lifty maski


ludzie montuja tez zamiast tych oryginalne silowniki z tylnej klapy...
  
 
ja w swojej vectrze zrobilem krotko przed pozbyciem sie jej,mam jeszcze silowniki i sruby z kulka
  
 
temat ktory juz byl na forum KLIK
  
 
tak wiem gdzie szukać widziałem aukcje na allegro tylko chodzi mi o sam sposób montażu...generalnie wydaje się dziecinnie prosty ale fajnie by było jakbym widział jak ktoś ma zrobione na essie..
  
 
Cytat:
2011-01-05 11:35:07, srvrserver pisze:
ludzie montuja tez zamiast tych oryginalne silowniki z tylnej klapy...


Ale podobno cięzko się zamyka maske później..
  
 
Cytat:
2011-01-05 11:44:23, trance pisze:
tak wiem gdzie szukać widziałem aukcje na allegro tylko chodzi mi o sam sposób montażu...generalnie wydaje się dziecinnie prosty ale fajnie by było jakbym widział jak ktoś ma zrobione na essie..


wydaje sie dziecinnie prosty a jest dokładnie odwrotny
W escorcie miał to zamontowane zeberko, z tym że zrobił to inaczej niż ja. Ale cały dowcip polega na tym że ów zestaw z allegro jest tak samo uniwersalny do każdego auta co powoduje, że to co dostajesz w paczce ,nie da sie normalnie zainstalować do escorta. Bo po pierwsze musisz wyciąć otwory w ściance przed aku żeby siłownik miał sie gdzie pracować w pozycji domykania, oraz dorobić jakąś flansze pod drugim punktem mocowania tego trójkąta do bocznego pasa błotnika, bo inaczej nie zamkniesz maski. Na upartego można to zrobić na długich śrubach ale w czasie pracy wszystko potem nie ładnie pracuje na rancie błotnika.Ja dorobiłem sobie u ślusarza odpowiednio grubą płaską podkładkę w kształcie prostokąta ,żeby to wszystko trzymało sie kupy. Zeberko nie ciął ścianki przed aku tylko zaklepywał młotkiem, ja wycinałem żeby można było jeszcze normalnie założyć uszczelkę.
Szczerze to nie polecam tego zestawu allegrowego, równie dobrze ci ciekawiej można to zrobić sposobem jaki kiedyś pokazywał micab,i nie dość że taniej , to będzie to skuteczniej i mocniej podnosiło maskę.
  
 
Cytat:
2011-01-05 12:55:55, Remarq pisze:
wydaje sie dziecinnie prosty a jest dokładnie odwrotnyno właśnie, tutaj jest niemały zgryz, opcji jest pare ale wiadomo - najlepiej jakby spełniało to swoją rolę i fajnie wyglądało..siłowniki od klapy są za mocne cięzko bedzie maskę zamknąć..
  
 
Cytat:
2011-01-05 23:04:41, trance pisze:
no właśnie, tutaj jest niemały zgryz, opcji jest pare ale wiadomo - najlepiej jakby spełniało to swoją rolę i fajnie wyglądało..siłowniki od klapy są za mocne cięzko bedzie maskę zamknąć..


co do tych allegrowych chromowanych to fakt faktem są ładne, tyle że stosunkowo szybko wskakuje na nie nalot, dlatego przy kosmetyce auta warto je przetrzeć raz na jakiś czas woskiem do lakieru
  
 
Cytat:
2011-01-05 23:04:41, trance pisze:
no właśnie, tutaj jest niemały zgryz, opcji jest pare ale wiadomo - najlepiej jakby spełniało to swoją rolę i fajnie wyglądało..siłowniki od klapy są za mocne cięzko bedzie maskę zamknąć..ludziska montuja jedna sztuke i wtedy jest latwiej... a poza tym malo kto montuje oryginalne i nowe.... a wiadomo ze uzywane nie maja juz takiej sily...