[mkVII] 1.6 16v zetec brak impulsu ele. na wtyczce cewki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich, zwracam się do was o pomoc, gdyż szukając po archiwum nie znalazłem takiego samego przypadku co wystąpił u mnie. Tak jak w temacie, mam brak impulsu elektrycznego na wtyczce cewki zapłonowej po prawej stronie, autko czasem odpala i utrzymuje obroty (wtedy jest ten impuls na tym kablu) lecz kiedy dodaje gazy do 3tyś obrotów zaczyna przerywać, obroty wariują i po chwili sygnał na tym kabelku zanika nie utrzymuje obrotów, wcześniej też się tak działo jak wjechałem w kałuże zbyt szybko ale po chwili wszystko wracało do normy.
  
 
Może warto zobaczyć na czujnik położenia wału ? Np. u mnie problem z brakiem/słabą iskrą był przez skrzynkę.

[ wiadomość edytowana przez: tomason2 dnia 2011-02-13 14:08:26 ]
  
 
Chyba znalazłem usterkę, ale do końca nie jestem pewien. Rozprułem całą instalacje z izolacji, i znalazłem stopione i lekko zwarte dwa przewody idące od kompa do wtyczki cewki (środkowy i prawy) pytanie tylko czy nie spaliło mi cewki albo kompa, narazie aku się ładuje i zobaczę dopiero jutro. Co mogło być przyczyną stopienia przewodów w korytku na środku szyby, tego nie wiem, może przez słabą rezystancje izolacji bo jak pamiętam to z jakiś rok temu spaliła mi się cewka i mogło dojść do jakiegoś przeciążenia. Napiszę jeszcze czy po podłączeniu aku będzie git.