Toyota Yaris II 1.4 D4D błąd p1272

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Yaris II, silnik 1.4d D4D. Co jakiś, zapala się check. Auto nie traci na mocy, praca silnika raczej nadal równa, może odrobinę zmienia się ton (może to być subiektywne). Czasami świeci się kilka dni, a czasami po kilku przejazdach i odpaleniach na mieście gaśnie w ciągu jednego dnia.
Wydaje mi się, że raczej zapala się od razu po odpaleniu (tzn wszystkie lampki gasną oprócz tej jednej ) lub zaświeca się po przejechaniu kilkuset metrów jak silnik zimny.
Potraktowałem wtryski płukanką liquid moly, bezpośrednio z puszki ale po kilku dniach znowu wyskoczył check. Po podpięciu pod interface wyskakuje błąd p1272.
Co może być przyczyną, co sprawdzić po kolei?

  
 
Cytat:
2021-05-26 20:27:10, BejrutMc pisze:
Witam Yaris II, silnik 1.4d D4D. Co jakiś, zapala się check. Auto nie traci na mocy, praca silnika raczej nadal równa, może odrobinę zmienia się ton (może to być subiektywne). Czasami świeci się kilka dni, a czasami po kilku przejazdach i odpaleniach na mieście gaśnie w ciągu jednego dnia. Wydaje mi się, że raczej zapala się od razu po odpaleniu (tzn wszystkie lampki gasną oprócz tej jednej ) lub zaświeca się po przejechaniu kilkuset metrów jak silnik zimny. Potraktowałem wtryski płukanką liquid moly, bezpośrednio z puszki ale po kilku dniach znowu wyskoczył check. Po podpięciu pod interface wyskakuje błąd p1272. Co może być przyczyną, co sprawdzić po kolei?


Listwa wtryski slaba masa z akumulatora na nadwozie.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Rozumiem ze masę mogę po prostu odkręcić od akumulatora oraz karoserii i łączenie przeczyścić.
Wtryski, korekty niby w zakresie błędu. Mogę je sprawdzić jeszcze fizycznie na przelew. A jak sprawdzić listwę?
  
 
Cytat:
2021-05-26 21:02:31, BejrutMc pisze:
Rozumiem ze masę mogę po prostu odkręcić od akumulatora oraz karoserii i łączenie przeczyścić. Wtryski, korekty niby w zakresie błędu. Mogę je sprawdzić jeszcze fizycznie na przelew. A jak sprawdzić listwę?


Podmienic na sprawna nie rozbierana wczesniej

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer