Jak sprawdzic rocznik fiata

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Kopiłem na złomie fiata125 ale brak dowodu rejestracyjnego (zagubiony) i brak tabliczki znamionowej i nie wiem jaki to rocznik jak odczytać to z nr nadwozia 115C 309219 musi być trochę stary bo jeszcze ma stara deske rozdzielcza ale w tyle lampy już ma szerokie
I czy jest możliwość zęby go zarejestrować
  
 
Cytat:
2011-02-06 21:36:24, TomekKala pisze:
Witam Kopiłem na złomie fiata125 ale brak dowodu rejestracyjnego (zagubiony) i brak tabliczki znamionowej i nie wiem jaki to rocznik jak odczytać to z nr nadwozia 115C 309219 musi być trochę stary bo jeszcze ma stara deske rozdzielcza ale w tyle lampy już ma szerokie I czy jest możliwość zęby go zarejestrować


Ja mam 75 rok 4258xx. Czy twój jest na pewno ponizej III.1975.'
Jak ma tylne lampy szerokie to widać ktos go odmłodził lub miał puknięty tył. Normalna akcja z wymianą na nowszy model.
Odczytaj rocznik z szyb. Są dwie cyferki. Lewa to miesiąc, prawa to rok. Chyba nie zamieniłem...
Skoro nie ma skasowanego numeru to może by go jednak zarejestrować normalnie. ściemnić tylko że dowodu brak...

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2011-02-06 21:36:24, TomekKala pisze:
Witam Kopiłem na złomie fiata125 ale brak dowodu rejestracyjnego (zagubiony) i brak tabliczki znamionowej i nie wiem jaki to rocznik jak odczytać to z nr nadwozia 115C 309219 musi być trochę stary bo jeszcze ma stara deske rozdzielcza ale w tyle lampy już ma szerokie I czy jest możliwość zęby go zarejestrować


Samochod jest z maja/czerwca 1974, a wiec ma wymienione lampy tylne na nowsze.

Pozdrawiam
Adamus
  
 
Cytat:
2011-02-06 21:36:24, TomekKala pisze:
I czy jest możliwość zęby go zarejestrować


Tak

ale tylko na żółte tablice - czyli musisz przeprowadzić procedurę wpisania do rejestru zabytków
  
 
A co trzeba poklei zrobić żeby zarejestrować na żółte tablice