Wypowiedzenie umowy OC

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam teraz mały problem ponieważ zakupiłem escorta w dniu zakończenia się polisy OC. Nawet nie było kiedy wypowiedzieć umowy OC a mam na to 30 dni. I teraz jak to jest, ubezpieczyłem auto w innym towarzystwie . Nasze prawo jak zwykle jest beznadziejnie skonstruowane . Wysłałem im wypowiedzenie umowy a dostałem w międzyczasie rekalkulacje składki na ogromną kwote. I teraz jest podwójne OC. I czy muszę teraz płacić składkę OC w tym towarzystwie gdzie wypowiedziałem umowę? Bo udało sie wysłać wypowiedzenie w tych 30 dnia. Wg mnie niech zrobią okres ochronny na 30 dni i zapłacę za ten okres. Czy to się uda?
  
 
Nie ma już czegoś takiego jak podwójne OC, jeżeli kupiłeś samochód i skończyło się OC poprzedniego właściciela to nie musisz się tym przejmować nie przedłuża Ci sie to ubezpieczenie.
  
 
wiem o tym tylko że to wchodzi w życie 11 lutego. :/
  
 
Zadzwoń
  
 
Od dnia zakupu masz nadal 30 dni by złożyć wypowiedzenie, tylko będziesz musiał zapłacić składkę za te 30 dni ochrony (na podstawie art. 31 Ustawy o Ubezpieczeniach Obowiązkowych z dn. 22.05.2003 z późn. zm.).
Oczywiście niektóre TU próbują wciskać kit, że czegoś takiego nie ma i podkładają umowę na kolejny rok.
  
 
to Aviva nabawi się kłopotów . Miła pani mi powiedziała ze muszę zapłacić za cały rok kwotę 2048 zł z 20% zniżkami. za Cabrio z silnikiem 1.8...
  
 
KLIK
  
 
dzięki teraz mam czarno na białym