Antena Jaką mam kupić

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam mam radio cb RADIO CB PRESIDENT HARRY III i potrzebuje do niego dobrej anteny dużo jestem w trasie więc chcę mieć porządną antene co polecicie. Pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: Kuba2865 dnia 2011-04-11 16:02:48 ]
  
 
Cytat:
2011-04-11 15:57:14, Kuba2865 pisze:
Witam mam radio cb RADIO CB PRESIDENT HARRY III i potrzebuje do niego dobrej anteny dużo jestem w trasie więc chcę mieć porządną antene co polecicie. Pozdrawiam [ wiadomość edytowana przez: Kuba2865 dnia 2011-04-11 16:02:48 ]



Porządne anteny zaczynają się powyżej 1.5m długości

Określ swoje potrzeby
Oczekiwany zasięg?
Magnes? Stały montaż?

A w zasadzie to nie ma co nawet pytać
Sirio ML-145 (nie president tylko sirio) wiele wybacza i powinna starczyć aż nadto co potrzebujesz jako antymisia

Jeżeli chcesz krótszą to już nie będzie to "porządna antena", ale da się z tym wytrzymać np. Sirio AS100

Godne polecenia są też Lafayette Richmond czy Sirio Turbo 1000

Celowo nie podaję anten z wyższej półki ~2m
  
 
mam podobny problem. zakupiłem Presidenta Teddy ASC. Zastanawiam się jeszcze, czy antena,którą dobrałem tj. Georgia jest odpowiednia do tego modelu. Może ktoś ma taki zestaw???
  
 
Co z tego, że kupisz długą antenę, będziesz wszystko słyszał, odpowiadał ale szumofonów jest tak dużo, że większość nie będzie słyszała Ciebie.
  
 
Cytat:
2012-08-14 19:05:40, patrolmac pisze:
Co z tego, że kupisz długą antenę, będziesz wszystko słyszał, odpowiadał ale szumofonów jest tak dużo, że większość nie będzie słyszała Ciebie.



Mylisz się. W uproszczeniu:
Nadawanie
Wszystkie anteny mobilowe to anteny skrócone do 1/4lambda czyli ćwierćfalowe. Im bardziej skrócona tym więcej emitowanej z radia do anteny energii idzie w pogrzanie powietrza w cewce a nie w emisję sygnału.

Im dłuższy promiennik tym krócej nawinięta cewka i mniejsze straty energii przy nadawaniu.

Inaczej mówiąc mając antenę 2m będę lepiej słyszalny nadając z mniejszą mocą np.1W niż z króciaka z 4W

Im więcej szumofonów na rynku tym bardziej trzeba dbać o jakość i poziom własnego sygnału żeby być słyszalnym w tym bałaganie.
  
 
Cytat:
2012-08-24 14:14:37, Solltys pisze:
Mylisz się. W uproszczeniu: Nadawanie Wszystkie anteny mobilowe to anteny skrócone do 1/4lambda czyli ćwierćfalowe. Im bardziej skrócona tym więcej emitowanej z radia do anteny energii idzie w pogrzanie powietrza w cewce a nie w emisję sygnału. Im dłuższy promiennik tym krócej nawinięta cewka i mniejsze straty energii przy nadawaniu. Inaczej mówiąc mając antenę 2m będę lepiej słyszalny nadając z mniejszą mocą np.1W niż z króciaka z 4W Im więcej szumofonów na rynku tym bardziej trzeba dbać o jakość i poziom własnego sygnału żeby być słyszalnym w tym bałaganie.



A prosyszym językiem?
  
 
Cytat:
2013-04-23 11:45:37, czujedym pisze:
A prosyszym językiem?



Prosyszym?

Proszę. Dłuższa ma lepszy "zasięg" - choć to kretyńskie określenie.
  
 
Zapomniałbym..jeszcze "lepszym" określeniem jest "lepiej zbiera"