Lakier - określenie koloru i odcienia

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chcę sobie dorobić lakier o kolorze zbliżonym do złotego, lekko wpadającego w pomarańcz (takie Subaru trochę bardziej w pomarańcz). Chodzi o taki z grubsza kolor ten z felg:

Chciałbym pokukać na jakiejś ogólno dostępnej palecie kolorów, coby można było dorobić spraja przez allegro... (na allegro nie mogą sobie poradzić z doborem koloru)...
Ktoś coś doradzi, ewentualnie jaki to byłby odcień z jakiej palety?
Oczywiście byłem w lakierni, ale akurat mają tam mobihel'a, więc przez neta nie znajdą odpowiednika...

[ wiadomość edytowana przez: surec dnia 2011-04-14 21:39:18 ]
  
 
mi to wygląda na Fordowski electric orange...
  
 
Trochę podobny do DAF-a GOLD-ORANGE F9943 :
DAF
Ale mniej miedziany, bardziej złoty...
Znalazłem jeszcze od Volvo, Opla i Suzuki, ale to jeszcze nie to...
A chcę kupić tutaj

Forda będzie 6FSE, a może też od Grande Punto (Caribbean orange)...
Siem zastanawiam Gold Carrozzeria:
Gold
Rusty

[ wiadomość edytowana przez: surec dnia 2011-04-18 09:26:17 ]
  
 
jeszcze kolor z matiza Daewoo 51U...
  
 
Opel Astra Coupe była fabrycznie złota, ale nie znam symbolu lakieru.
  
 
Też tą Astrę oglądałem...ale trochę za pomarańczowa...
bardziej już takie coś:
KLIK
  
 
Cytat:
2011-04-18 07:26:13, surec pisze:
... A chcę kupić tutaj ...



miałem do czynienia z tym sprzedawcą... i mogę go polecić jak najbardziej... brałem od niego pistolet do baranka i lakier bazowy oraz pastę do polerowania ... dobry kontakt i w ogóle tylko dokładnie wybierz lakier i się dopytaj o odcienie
  
 
Cytat:
2011-04-19 13:57:52, RicoSB pisze:
miałem do czynienia z tym sprzedawcą... i mogę go polecić jak najbardziej... brałem od niego pistolet do baranka i lakier bazowy oraz pastę do polerowania ... dobry kontakt i w ogóle tylko dokładnie wybierz lakier i się dopytaj o odcienie


ja już też brałem nie raz i jestem zadowolony, ale koloru nie chcą mi dobrać....
  
 
To jedz do normalnej mieszalni i bedziesz mial dobrane to co chcesz, dorabianie lakieru/bazy przez allegro troche dziwne. Wezmiesz probnik, pozniej juz tylko wybierzesz czy to ma byc z rala, czy Debeer czy jeszcze inny jak rowniez jakosc czy to ma byc przemyslowy czy inny drozszy, a rozbierznosc w cenach jest spora. Dodam ze kupujac w spreyu odcien moze byc inny niz ten polozony pistoletem, zalezy czy to jeszcze 2 skladnikowy czy jedno, zakladam ze to akryl. Bardzie dotyczy lakierow 2 skladnikowych szczegolnie matalika.


[ wiadomość edytowana przez: Magik123 dnia 2011-04-28 07:15:08 ]
  
 
Cytat:
2011-04-28 07:11:27, Magik123 pisze:
To jedz do normalnej mieszalni i bedziesz mial dobrane to co chcesz, dorabianie lakieru/bazy przez allegro troche dziwne.


Byłem już w dwóch i dobrałem kolor, ale nie dokońca jestem z niego zadowolony. A w mieszalni za spraja krzyczą 45...55pln, a na allegro 30, a przesyłkę mam gratis.
Dorabiałem już 3 razy z allegro i było super dobrane, chociaż w tym przypadku nie muszę dobierać z bardzo dużą precyzją, a raczej chodzi o wizualne zadowolenie z koloru.
Ale już po ptakach, jest zamówiony Daewoo 51U.
  
 
Cytat:
2011-04-28 07:11:27, Magik123 pisze:
To jedz do normalnej mieszalni i bedziesz mial dobrane to co chcesz, dorabianie lakieru/bazy przez allegro troche dziwne. Wezmiesz probnik, pozniej juz tylko wybierzesz czy to ma byc z rala, czy Debeer czy jeszcze inny jak rowniez jakosc czy to ma byc przemyslowy czy inny drozszy, a rozbierznosc w cenach jest spora. Dodam ze kupujac w spreyu odcien moze byc inny niz ten polozony pistoletem, zalezy czy to jeszcze 2 skladnikowy czy jedno, zakladam ze to akryl. Bardzie dotyczy lakierow 2 skladnikowych szczegolnie matalika. [ wiadomość edytowana przez: Magik123 dnia 2011-04-28 07:15:08 ]


Magik, to wszystko wiem, i tak też czyniłem (Novol, Standox, Motip, itp...), ale nie jest to proste, zwłaszcza przy metaliku. Inaczej w świetle, inaczej w cieniu, a i sam odcień ciężko dobrać...
  
 
no i tak to wygląda:


  
 
A orientuje się ktoś, jaki kod jest tego koloru?

  
 
poszukaj na tabliczce pod maska.
  
 
Cytat:
2011-07-28 06:37:36, groobyg2 pisze:
poszukaj na tabliczce pod maska.


Trzeba mieć tą tabliczkę...
  
 
Cytat:
2011-07-28 08:28:52, surec pisze:
Trzeba mieć tą tabliczkę...


exactly
  
 
Cytat:
2011-07-28 12:48:37, bubs0n pisze:
exactly


a można też zadzwonić do ASO...
Ja np pożyczyłem sobie wzornik z lakierni, poszedłem do Autokomisu i dobrałem sobie pod upatrzoną wcześniej BMW...
I lakier momentalnie stał się 3xtańszy...
  
 
Cytat:
2011-04-28 07:11:27, Magik123 pisze:
To jedz do normalnej mieszalni i bedziesz mial dobrane to co chcesz, dorabianie lakieru/bazy przez allegro troche dziwne. Wezmiesz probnik, pozniej juz tylko wybierzesz czy to ma byc z rala, czy Debeer czy jeszcze inny jak rowniez jakosc czy to ma byc przemyslowy czy inny drozszy, a rozbierznosc w cenach jest spora. Dodam ze kupujac w spreyu odcien moze byc inny niz ten polozony pistoletem, zalezy czy to jeszcze 2 skladnikowy czy jedno, zakladam ze to akryl. Bardzie dotyczy lakierow 2 skladnikowych szczegolnie matalika. [ wiadomość edytowana przez: Magik123 dnia 2011-04-28 07:15:08 ]



A widziałeś kiedyś 2-składnikową bazę metaliczną? Chyba chodziło o dwuwarstwowe, bo wręcz przeciwnie to akryle są 2-składnikowe (z utwardzaczem) a bazy jedno, chyba, że ja coś źle odczytałem

Jeśli chodzi o dobór lakieru bez kodu koloru, to wystarczy poszukać mieszalni gdzie wiedzą co to za kolor (ze zdjęcia). Ja jak podjeżdżam autem pod mieszalnię to nawet kodu nie podaję, bo zawsze już wiedzą jaki to numer... a później tylko dobijają mi odcień do tego co im zostawię.
  
 
Cytat:
2011-07-28 02:52:08, bubs0n pisze:
A orientuje się ktoś, jaki kod jest tego koloru?



Z palety Ford racing, kolor imperial blue oznaczenie Q3 albo Q4 zależy z którego roku auto.
  
 
Cytat:
2011-08-02 12:30:54, Hex pisze:
Z palety Ford racing, kolor imperial blue oznaczenie Q3 albo Q4 zależy z którego roku auto.



Wielkie dzięki