[Pele19m] Zenderowaty turboklekot - to już koniec ;( - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak już wcześniej pisałem w innym temacie w essie zagościła 3-ramienna kiera


nowy tłumik (no prawie nowy) i końcówka


Dziś przyszła do mnie paczka z takim oto czymś (ten na pierwszym planie)



Do grilla zender zawsze miałem mieszane uczucia, ale kupiłem go okazyjnie a nawet bardzo na znanym portalu aukcyjnym i nie wiem nawet czy trafi na auto... W mojej ocenie zależy jakie będą lampy zender do angel'ów, plaster miodu do smoked ori, a ten ostatni do morette, przy czym drugie zestawienie podoba mi się najbardziej.


poza tym została zrobiona lewa podłużnica bo już ją po mału zaczynała zrzerać ruda. W najbliższych planach jest lakierowanie wszystkiego co tego wymaga, a później... sam jeszcze nie wiem co
  
 
najbardziej to by pasował zender do smoked frontu
  
 
ja również uważam że plaster miodu jest najlepszą ze wszystkich możliwych opcji po 1 dlatego że dolna kratka z halo ma taką samą fakturę jak właśnie ten miodowy a po 2 zakładając ten grill w inny sposób niż jest przewidziany tj wsuwając go wgłąb pod maskę świetnie zaczyna się zgrywać z dolną kratką która też jest zamontowana wgłębi.
  
 
No zobaczymy jak to będzie, bo mam zamiar rozkleić lampy jeszcze raz i pomalować jeszcze doły odbłyśnika, wywalić halo i dać zrobić do zderzaka kratki na wzór zendera, ew. dać siatkę a'la kamei z dużymi oczkami (to samo z tyłu w zenderze).
  
 
Foto z realizacji kolejnego punktu na mojej liście:





Po za tym polakierowałem jeszcze raz spoiler, bo poprzednio farba była "z leksza" nie trafiona, oraz obudowę lusterka bo była pęknięta (wcześniej oczywiście pospawałem).

Niestety warunki mam jakie mam i lakieruję w garażu bez wentylacji, więc muszę mieć otwarte drzwi... Jak skończyłem lakierować zawiał wiatr i i siadło "trochę" pyłków, więc czeka mnie jeszcze polerka, ale myślę że tragedii nie ma

Na lakier czeka jeszcze prawy błotnik i drzwi więc tym się zajmę w najbliższych dniach. Chciałbym skończyć przed sobotą i pojawić się w pszczynie ale zobaczymy jak to będzie.
  
 
Wczoraj trochę się spiąłem i poskładałem pród auta. Zmiany:
-Siateks w zderzaku,
-Ponownie rozklejone lampy, pomalowane dolne i górne części odbłyśników, wywalone przesłony migaczy - czyli wersja "ekstra fest smołked"
-Grill Zender w czornym macie
-Polakierowany zderzak i prawy błotnik

Planuję jeszcze dać czarne przesłony za dziury po halogenach, żeby nie było widać np. zbiornika spryskiwaczy





Komentować, nie wstydzić się, krytykować, bo jestem wrażliwy na krytykę - jak coś będzie źle to poprawię
  
 
Pele pomyśl nad halogenami w wersji smoked (jak u mnie, lub gdy nie masz instalki pod halo to może coś w stylu lamp do jazdy dziennej wkomponowanych w te otwory. Mogło to by wyjść ciekawie.
Zender malina! Powodzenia w dalszych modach
  
 
Tyłeczek naprał kształtów powodzenia w dalszym modzeniu
  
 
Zaślepki na halo koniecznie. Reszta bardzo przyjemna
  
 
Cytat:
2011-09-06 20:31:29, Pele19m pisze:
Będzie, może nawet dwie... Mam problem ze zderzakiem, mianowicie środkiem między klapą a zenderem jest taka szpara, że można palec włożyć, a bokami klapy jest idealnie. Zapewne będę przy temu tak długo siediał, aż będzie dobrze, ale jeśli ktoś ma jakieś pomysły lub sugestie to byłbym wdzięczny.


Miałem taki sam problem.Poszedłem do sklepu,gdzie mają w sprzedaży uszczelnienia do bram,okien itd.Kupiłem na metry samoprzylepną uszczelke gumową w przekroju trojkąta z zaokrągloną gorną częścią (zaznaczone na FOTO) z tym,że ja miałem czarną.Przykleiłem ją dookoła grilla tak aby nie było widać łączenia.Koszt to 5zeta za 3m.Może nie widać za idealnie,ale nie mam innej fotki.W/g mnie rozwiązanie zdało egzamin i nie ma szpary między klapą,a grillem.Tak to wyszło u mnie.
 
 
Nowe fotki:









Jutro zakładam jeszcze spojler i będzie sesja

[ wiadomość edytowana przez: Pele19m dnia 2011-11-29 17:46:21 ]
  
 
Jak już pisałem w innym temacie skompletowałem sobie hamulce 260mm. Jako, że dziś była w miarę pogoda to testowałem.
Piersze hamowania - bez rewelacji, ale po kilku próbach brak mi słów, różnica masakryczna, może też przez to, że wcześniej miałem już kończące się tarcze i klocki, ale nie było możliwości zablokować koła...
Teraz jest to możliwe przy każdej przędkości, no i nie ma efektu "zabraknięcia hamulców" Jednym słowem jest idealnie



Nie obyło się bez ofiar... Szlifując zacisk pod mocowanie przewodu wpadł mi rozżarzony opiłek do oka, w rezultacie musiałem udać się do okulisty
  
 
Miałem to samo jak włożyłem 2.0.
Oryginalne hamulce od 1.6 wystarczyły na 2 hamowania a z nowymi niebo a ziemia

Co do oczu współczuje,Ale trzeba przestrzegać przepisów BHP


[ wiadomość edytowana przez: --KULEK-- dnia 2011-12-06 18:53:29 ]
  
 
Jako, że ostatnio wszyscy się chwalą co zrobili przy swoim essie to ja też się pochwalę - pomalowałem sobie na nowo zaciski , oczywiście kolor najbardziej wiejski



Mam wenę twórczą więc zrobiłem sobie rozpiskę rzeczy do zrobienia w tym sezonie. Mianowicie:

- Sklejenie Zendera na tył, którego połamałem przez swoją głupotę
- Ponowne lakierowanie lotki, która poodzierała się podczas leżakowania
- Dymione kierunki w błotniki. Szukam już jakiś czas i nie mogę dostać tego co chcę, a pomarańczki wyglądają jak... wróć. nie wyglądają
- Malowanie słupków drzwi czarnym matem strukturalnym
- Druga rurka wydechu + skrócenie tej co jest
- Oklejenie kokpitu "carbonem"
- Tarczobębny na tył

Myślę, że w takiej kolejności będę to realizował
  
 


Znalazłem jedne, ale strasznie drogo
Dymione kierunkowskazy

W sklepie ford-esklep.pl białe kosztują po 12,90zł za sztukę i to razem z żaróweczką.
  
 
Białe miałem i sprzedałem, a cleary nie pasują do mojej wizji

Chcę normalne migacze (ryflowane szkło) dość mocno przydymione, bo chcę utrzymać auto w takiej tonacji kolorów - oprócz kół całe auto ma być mocno ciemne - Na zewnątrz i w środku też

Jak w najbliższym czasie nie trafię na coś ciekawego to kupię całkiem czarne - mają u mnie w pobliżu takie po 20zł sztuka
  
 
A nie możesz przyciemnić białych?
  
 
Podejrzewam, że będzie to daremnie wyglądać...
  
 



Moze być? zastanawiam się jeszcze nad przyciemnieniem samych dołów, lub całych lamp delikatnie - bez dołów (jak góry w tym projekcie)

[ wiadomość edytowana przez: Pele19m dnia 2012-07-16 22:55:02 ]
  
 
Mi bardzo spodobały się lampy całe czerwone, tak żeby nie było widać co jest co. Oczywiście wtedy nie odróżnisz wstecznych od pozycji... także trzeba się mieć na baczności. U siebie mam i fajnie to wygląda, czarne za bardzo by kontrastowały. Być może w Twoim ciemnym autku czarne będą dobrze wyglądać.
Pozdro