Roszczenie co do ubezpieczenia

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Dokładnie miesiąc temu kupiłem samochód. Opłaciłem skarbówkę, ale jeszcze go nie przerejestrowałem. Zbieg nieszczęśliwych wydarzeń chciał, że dzisiaj miałem stłuczkę z kolegą. Dowiedziałem się, że mogę ubiegać się o pieniądze od ubezpieczyciela na remont samochodu kolegi. Samochód jest ubezpieczony i wciąż zarejestrowany na poprzedniego właściciela. Chciałbym otrzymać pieniądze z ubezpieczalni, ponieważ z racji wieku i tak nie bd miał żadnych zniżek (nie zależy mi), tylko co jeśli samochód jest ubezpieczony na poprzedniego właściciela. Da się coś z tym zrobić? Wyciągnąć z ubezpieczalni jakieś pieniądze?

Proszę o pomoc!
  
 
Teoretycznie powinno się przerejestrować auto w ciągu 30-tu dni od jego zakupu.
Za niespełnienie tego obowiązku nie jest przewidziana żadna kara. Jedyne konsekwencje jakie można otrzymać to kara z Urzędu Skarbowego, jeżeli w ciągu 14 dni od zakupu pojazdu nie przedłoży się odpowiednich dokumentów związanych z zakupem samochodu. Jednak w wypadku tego drugiego, każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie i nie ma tutaj z góry ustalonych stawek.

Co do ubezpieczenia działa ono teoretycznie do dnia do którego jest opłacone jeżeli auto nie zostało przerejestrowane.

(Informacje zapożyczone z MOTO EKSPERTA)

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin