Dodanie nowego klucza do immo Avensis T25 - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
OK wielkie dzięki za pomoc, jestem winny duuuuuuuuuże piwo

Namierzyłem firmę RCS http://www.rcs.info.pl , która niby prekoduje pestki. Dostałem odpowiedź od nich że "najszybciej i najbezpieczniej będzie skopiować oryginalny transponder. Muszę mieć działający kluczyk na 15 min i po robocie...."
Jak myślisz wyjdzie coś z tego jak im podeśle działająca pestkę czy raczej nie ma co sobie głowy zawracać?
  
 
Cytat:
2011-06-15 09:50:21, dyzmak pisze:
OK wielkie dzięki za pomoc, jestem winny duuuuuuuuuże piwo Namierzyłem firmę RCS http://www.rcs.info.pl , która niby prekoduje pestki. Dostałem odpowiedź od nich że "najszybciej i najbezpieczniej będzie skopiować oryginalny transponder. Muszę mieć działający kluczyk na 15 min i po robocie...." Jak myślisz wyjdzie coś z tego jak im podeśle działająca pestkę czy raczej nie ma co sobie głowy zawracać?


To zalezy ...zapytaj poprostu czy juz robili ten model Ave,jak nie robili to moga sie zdziwic ale to juz ich sprawa.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Ok dzięki i jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.
  
 
Koledzy odświeżam trochę watek gdyż potrzebuje dodać kluczyk do ave 2003 d4d. i mam pytanie jak to jest z tym używanym transponderem. czy da rade kupić używany kluczyk z radiem i transponderem przelozyc do dorobionego kluczyka i dodać go do immo ?
mam tylko jeden kluczyk wiec troche to ryzykowne
  
 
Cytat:
2015-03-26 17:30:23, radosny_w pisze:
Koledzy odświeżam trochę watek gdyż potrzebuje dodać kluczyk do ave 2003 d4d. i mam pytanie jak to jest z tym używanym transponderem. czy da rade kupić używany kluczyk z radiem i transponderem przelozyc do dorobionego kluczyka i dodać go do immo ? mam tylko jeden kluczyk wiec troche to ryzykowne


Tak niema problemu.Jakbys zgubil wszystkie klucze to tez niema problemu. Taki to już model

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
wielkie dzieki. uzywka do avensisa zamowiona, nowa obudowa z grotem rowniez. dorobie grot i bede probowal zaprogramowac.
  
 
cos mi nie idzie....
otwieram drzwi wsiadam zamykam drzwi.
wkladam kluczyk do stacyjki 5 razy bez przkrecania zaplonu, po wlozeniu 5 raz zostawiam kluczyk w stacyjce.
otwieram i zamykam drzwi 6 razy po ostatnim zostaja zamkniete.
dioda od immo sie nie zapala a chyba powinna zaczac sie swiecic na stale ?

co robie nie tak ?
  
 
Cytat:
2015-03-31 13:29:45, radosny_w pisze:
cos mi nie idzie.... otwieram drzwi wsiadam zamykam drzwi. wkladam kluczyk do stacyjki 5 razy bez przkrecania zaplonu, po wlozeniu 5 raz zostawiam kluczyk w stacyjce. otwieram i zamykam drzwi 6 razy po ostatnim zostaja zamkniete. dioda od immo sie nie zapala a chyba powinna zaczac sie swiecic na stale ? co robie nie tak ?

to nie ta procedura.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
dzieki

no to znalazlem inna.

siedze drzwi zamkniete 5 razy zaplon ;
6 razy drzwi , wyjmuje kluczyk , i jest super dioda sie zapala
wkladam kluczyk do dodania, zaplon, dioda ladnie mruga po nieco ponad minucie przestaje i zaczyna standarowo mrugac jak przy nie wykryciu transpondera. wylaczam zaplon otwieram drzwi .

i niestety dalej nic.

czy to tez zla procedura ?
ile kluczy moze byc dodane do immo?
jak sprawdzic ilosc dodanych kluczy?
  
 
Cytat:
2015-03-31 18:54:13, radosny_w pisze:
dzieki no to znalazlem inna. siedze drzwi zamkniete 5 razy zaplon ; 6 razy drzwi , wyjmuje kluczyk , i jest super dioda sie zapala wkladam kluczyk do dodania, zaplon, dioda ladnie mruga po nieco ponad minucie przestaje i zaczyna standarowo mrugac jak przy nie wykryciu transpondera. wylaczam zaplon otwieram drzwi . i niestety dalej nic. czy to tez zla procedura ? ile kluczy moze byc dodane do immo? jak sprawdzic ilosc dodanych kluczy?

Mozezbyt powoli ja wykonujesz ...zamiast klapac drzwiami poloz palec na wylaczniku i ostatnie zamkniecie wykonaj dopiero drzwiami.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
ok, robilem szybko, robilem wolno, z palcem na wlaczniku, i za kazdym razem to samo.

zauwazylem ze kiedy udaje mi sie wykonac w odpowiednim czasie procedure
dioda od immo zapala sie na stale po wlozeniu nowego kluczyka przez minute intensywnie pulsuje ale po minucie zamiast gasnac zaczyna normalnie pulsowac co 2s. tak jak bez trandpondera.

kasowalem klucze i dalej nic.

czytalem gdzies na angielskich forach ze ci ktorzy mieli podobny problem musieli wymienic transponder z reguly kupowali kolejna uzywke i zadzialalo

ale kolega ktory wczesniej pisal kupil nowy czysty i tez mial problem,
wiec czy to kwestia odpowiedniego doboru bo d4 jest klika, czy poprostu nowy trzeba zaprogramowac poprzez kopie z pierwszego bo chyba ta procedura 5s/6d sluzy tylko do zczytania a nie zaprogramowania transpondera.

moj oryginalny ma numer B-04143,
a ten dokupiony uzywany B-04184

czy dobrze mysle ?


oczywiscie pilot do centralnego zaprogramowany od pierwszego razu bez problemu.

  
 
Cytat:
2015-04-03 11:36:14, radosny_w pisze:
ok, robilem szybko, robilem wolno, z palcem na wlaczniku, i za kazdym razem to samo. zauwazylem ze kiedy udaje mi sie wykonac w odpowiednim czasie procedure dioda od immo zapala sie na stale po wlozeniu nowego kluczyka przez minute intensywnie pulsuje ale po minucie zamiast gasnac zaczyna normalnie pulsowac co 2s. tak jak bez trandpondera. kasowalem klucze i dalej nic. czytalem gdzies na angielskich forach ze ci ktorzy mieli podobny problem musieli wymienic transponder z reguly kupowali kolejna uzywke i zadzialalo ale kolega ktory wczesniej pisal kupil nowy czysty i tez mial problem, wiec czy to kwestia odpowiedniego doboru bo d4 jest klika, czy poprostu nowy trzeba zaprogramowac poprzez kopie z pierwszego bo chyba ta procedura 5s/6d sluzy tylko do zczytania a nie zaprogramowania transpondera. moj oryginalny ma numer B-04143, a ten dokupiony uzywany B-04184 czy dobrze mysle ? oczywiscie pilot do centralnego zaprogramowany od pierwszego razu bez problemu.


Po pierwsze to nie wiem czy w tym modelu da się to zrobić bez testera bo w wielu modelach się nieda. Na codzien nie używam recznych procedur tylko robie to testrem.Chyba ze nieda się testerem-niektóre modele to wtedy robie recznie.Nr na transponderze nic nie daje...Wazne czy ten klucz jest z Avensisa z tego modelu AZT czy CDT 250 jeżeli jest np. z Corolli lub Rav 4 to nie wejdzie.
Podczas kodowania nie kodujesz klucza tylko immobilizer uczy się kodu klucza.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
ok, dzieki

udalo mi sie ustalic tylko tyle ze moj model wg vin to cdt250, transponder w moim kluczyku to d4-67

kluczyk ktory kupilem razem ze stacyjka i kolumna kierownicza jest z avensisa 2.0 d-4d 116km - ponoc, ale nie wiem nic poza tym.

transponder w dokupionym kluczyku to tez d4-67

wiec skoro nie moge tego zrobic recznie to nie pozostaje mi nic innego jak poszukac kogos z odpowiednim sprzetem.

pozdrawiam i jeszcze raz dzieki.
  
 
Cytat:
2015-04-07 12:55:14, radosny_w pisze:
ok, dzieki udalo mi sie ustalic tylko tyle ze moj model wg vin to cdt250, transponder w moim kluczyku to d4-67 kluczyk ktory kupilem razem ze stacyjka i kolumna kierownicza jest z avensisa 2.0 d-4d 116km - ponoc, ale nie wiem nic poza tym. transponder w dokupionym kluczyku to tez d4-67 wiec skoro nie moge tego zrobic recznie to nie pozostaje mi nic innego jak poszukac kogos z odpowiednim sprzetem. pozdrawiam i jeszcze raz dzieki.


No wlasnie i co z tego ze transponder ma taki nr skoro nigdzie nie mozna sprawdzic co ten nr oznacza.Zakladajac np ze to nr transpondera to jeszcze zawartosc pamieci moze byc rozna.Wiem ze np jest to taki sam transponder i taki sam program wewnatrz co AYGO Ale np Corolla tez moze miec transponder o takim nr a program inny i nie zadziala.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2015-04-07 15:56:41, Bigelektron pisze:
No wlasnie i co z tego ze transponder ma taki nr skoro nigdzie nie mozna sprawdzic co ten nr oznacza.Zakladajac np ze to nr transpondera to jeszcze zawartosc pamieci moze byc rozna.Wiem ze np jest to taki sam transponder i taki sam program wewnatrz co AYGO Ale np Corolla tez moze miec transponder o takim nr a program inny i nie zadziala.



Odkopałem stary temat i szukam pomocy utopiłem kluczyk od Avensis i spec dorobił nowy jakiś no name ale auto pali i jeździ. Nie miałem pilota więc idąc tropem reszty kolegów zanabyłem na aliexpresie dwa kluczyki, gumki i w RP wsad do kluczyki 3 przyciski. Grot docięty więc otwiera auto i przekręca stacyjkę ale oczywiście nie odpala.
Zaprogramowałem pilota jak jeden z kolegów lecz immo nie chce się poddać.
Proceduta 5x kluczyk i 6 razy drzwi nie działa a dokładnie aby wprowadzić immo w stan ciągle świecącej kontrolki muszę 5x przekręcić kluczyn na ON i 6 razy drzwi wtedy po wyjęciu mastera (o ile on takowym jest ) zapala się immo na stałe wsadzam dorobiony i zaczyna mrugać 2 szybkie przerwa 3 szybkie i tak ok minuty później wraca do stałego migania jak zawsze lecz po wyjęciu kluczyka nic się nie dzieje tzn immo zablokowane.
Pestka w tym kupiony jest B-04143 ale już wiadomo, że to nic nie znaczy pomyślałem , że przełożę z tego co spec dorabiał lecz lipa bo tam jest szklana pestka hehe zawsze pod górkę. Macie pomysły jak dobrac do tego klucz czy po prostu szukac na chybił trafił
Nie wiem jak z kasowaniem 6 razy stacja 7 razy drzwi czy coś ma się dziać czy się kasuje bez mojej wiedzy tego nie wiem bo nie mam kluczyka oryginała aby sprawdzić, że został rozkodowany.

Z tego co doczytałem ma być
TOYOTA AVENSIS 2001-2008 Transponder TEXAS Crypto ID 4D70 4D ● ● WIZ: TP30, TPX2

[ wiadomość edytowana przez: tacim dnia 2016-10-07 18:01:00 ]
  
 
Cytat:
2016-10-07 17:45:40, tacim pisze:
Odkopałem stary temat i szukam pomocy utopiłem kluczyk od Avensis i spec dorobił nowy jakiś no name ale auto pali i jeździ. Nie miałem pilota więc idąc tropem reszty kolegów zanabyłem na aliexpresie dwa kluczyki, gumki i w RP wsad do kluczyki 3 przyciski. Grot docięty więc otwiera auto i przekręca stacyjkę ale oczywiście nie odpala. Zaprogramowałem pilota jak jeden z kolegów lecz immo nie chce się poddać. Proceduta 5x kluczyk i 6 razy drzwi nie działa a dokładnie aby wprowadzić immo w stan ciągle świecącej kontrolki muszę 5x przekręcić kluczyn na ON i 6 razy drzwi wtedy po wyjęciu mastera (o ile on takowym jest ) zapala się immo na stałe wsadzam dorobiony i zaczyna mrugać 2 szybkie przerwa 3 szybkie i tak ok minuty później wraca do stałego migania jak zawsze lecz po wyjęciu kluczyka nic się nie dzieje tzn immo zablokowane. Pestka w tym kupiony jest B-04143 ale już wiadomo, że to nic nie znaczy pomyślałem , że przełożę z tego co spec dorabiał lecz lipa bo tam jest szklana pestka hehe zawsze pod górkę. Macie pomysły jak dobrac do tego klucz czy po prostu szukac na chybił trafił Nie wiem jak z kasowaniem 6 razy stacja 7 razy drzwi czy coś ma się dziać czy się kasuje bez mojej wiedzy tego nie wiem bo nie mam kluczyka oryginała aby sprawdzić, że został rozkodowany. Z tego co doczytałem ma być TOYOTA AVENSIS 2001-2008 Transponder TEXAS Crypto ID 4D70 4D ● ● WIZ: TP30, TPX2 [ wiadomość edytowana przez: tacim dnia 2016-10-07 18:01:00 ]

Ales Pan namieszal
Utopiles imasz ten utopiony czy nie i jakie masz w koncu klucze i na jakiej podstawie kluczykarz dorobil klucz ktory odpala- skopiowal szary klucz bez przyciskow?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Hehe może troszkę.
No magik był prawdziwy bo nie miałem nic - kluczyk utopiony pływa sobie z rybkami.
Zostawiłem auto i po godzinie było do odbioru z kluczykiem no name , z pestka tą szklaną w środku.
Auto odpaliło i wróciłem do domu więc zadowolony nie wnikałem jak to zrobił każdy chciał kupę siana a on to zrobił w promocji . Tak myślałem czy nie wymieniał całej stacyjki ale drzwi chodzą z ręki bez pilota to raczej wątpliwe.
Jak wynika z mojego opisu auto kupiłem z 1 kluczem który utopiłem - spec dostał auto i miał dorobić kluczyk.

Ten kluczyk z allegro kupiłem 3 przyciski niby do Avensis i ma pestkę B-04143 ale ona nie reaguje na nic.


[ wiadomość edytowana przez: tacim dnia 2016-10-10 10:47:28 ]
  
 
Cytat:
2016-10-10 10:42:40, tacim pisze:
Hehe może troszkę. No magik był prawdziwy bo nie miałem nic - kluczyk utopiony pływa sobie z rybkami. Zostawiłem auto i po godzinie było do odbioru z kluczykiem no name , z pestka tą szklaną w środku. Auto odpaliło i wróciłem do domu więc zadowolony nie wnikałem jak to zrobił każdy chciał kupę siana a on to zrobił w promocji . Tak myślałem czy nie wymieniał całej stacyjki ale drzwi chodzą z ręki bez pilota to raczej wątpliwe. Jak wynika z mojego opisu auto kupiłem z 1 kluczem który utopiłem - spec dostał auto i miał dorobić kluczyk. Ten kluczyk z allegro kupiłem 3 przyciski niby do Avensis i ma pestkę B-04143 ale ona nie reaguje na nic. [ wiadomość edytowana przez: tacim dnia 2016-10-10 10:47:28 ]


Pieron wie co zrobil z programem bo jak swiat swiatem szklane pestki nigdy nie dzialaly w Toyotach.
Ja moge wgrac program z nowego immo i bedziesz mial wtedy immo w stanie tak jak nowa czesc prosto z fabryki.
Po zamontowaniu w aucie przyjmie pierwsze 3 klucze w trybie autoregisteering i zamknie procedure automatycznie.Jezeli nie masz 3 kluczy to trzeba procedure zamknac testerem Toyoty.Ale najprawdopodobnie tego szklanego badziewia nie przyjmie.
Klucze uzywki musza byc z modelu 250 niema znaczenia AZT CDT immo jest to samo.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Nie poddaje się kupiłem 2 kluczyki żaden nie chce się programować a , że i tak musze miec 2 srodki kluczyka to zanabyłem bez obaw choć nic to nie dało. Kolejny krok to zakup pestek zobaczę co będzie bo 4d67 niby były w ave a ja widzę 4d70 w necie .

[ wiadomość edytowana przez: tacim dnia 2016-10-22 21:23:06 ]
  
 
Tadam nie było łatwo ale zakodowałem to g...... czystym 4D70 zakupionym w Chinach.

[ wiadomość edytowana przez: tacim dnia 2016-12-05 21:56:01 ]