Dodanie nowego klucza do immo Avensis T25 - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam szanowne grono użytkowników Toyot w szczególności Avensis t25. Mam zapytanie dotyczące programowania nowego kluczyka. Wczoraj zgubiłem jeden z kluczyków i pozostał mi tylko jeden więc przydało by się dorobić zapas. Tak więc posiadam obecnie kluczyk 3 przyciskowy valeo-736670-A z pestką b4203. I teraz pytanie czy czysty klucz z linku https://allegro.pl/oferta/kluczyk-pilot-toyota-avensis-2003-08-433mhz-8399345717 z chipem 4D67 da się zaprogramować( również imo) za pomocą procedury dance door?? Z góry dziękuję za pomoc.
  
 
Dzień dobry

Nie chcę zakładać nowego tematu więc piszę tutaj.
Nie ukrywam, że liczę na odpowiedź od Bigelectron, bo chyba On ma największe doświadczenie w tej materii ale inne osoby też się mogą wypowiedzieć

Od początku:
- pacjent - TOYOTA Avensis T25 2005r.
- sytuacja - dawno temu zapragnąłem posiadać kluczyk "scyzoryk" do swojej Toyoty. Zakupiłem obudowę, przełożyłem do niej wnętrze z czarnego kluczyka i dociąłem grot u ślusarza. W tym roku utopiłem ten kluczyk, którym otwierałem auto. Oczywiście pierwsza myśl była aby dorobić w to miejsce nowy klucz ale oczywiście jak to w życiu bywa, od pomysłu do realizacji długa droga. Używałem drugi czarny kluczyk i temat dorobienia kluczyka odszedł w niepamięć.
Jak się pewnie domyślacie, zgubiłem drugi czarny kluczyk, którym otwierałem samochód do tej pory

Zostałem więc z tylko szarym kluczykiem i z oryginalnym kluczykiem czarnym ale bez elektroniki (tylko obudowa i grot). Dzięki szaremu kluczykowi mogę się dostać do samochodu i użytkować pojazd ale wiadomo, że w ograniczonym zakresie (nie mam zdalnego otwierania pojazdu).

Zakupiłem używany kluczyk z tego samego modelu i przełożyłem elektronikę do oryginalnego kluczyka.

Po tym przydługim wstępie zmierzamy do sedna sprawy:
- czy mogę dopisać elektronikę (IMO i centralny zamek) z tego używanego kluczyka do swojego pojazdu? Jeżeli tak, to czy mogę to zrobić przy pomocy metody z zapłonem i otwieraniem/zamykaniem drzwi?
- jeżeli nie ma możliwości dopisania tego kluczyka w powyższy sposób to czy może to zrobić serwis dorabiający klucze czy zostaje tylko ASO Toyoty?

Jeżeli to coś może pomóc to mam tę "blaszkę" z kodem przy szarym kluczyku.

Z góry dziękuję za zainteresowanie i liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam

Darek
  
 
Cytat:
2023-12-27 12:17:46, Myson pisze:
Dzień dobry Nie chcę zakładać nowego tematu więc piszę tutaj. Nie ukrywam, że liczę na odpowiedź od Bigelectron, bo chyba On ma największe doświadczenie w tej materii ale inne osoby też się mogą wypowiedzieć Od początku: - pacjent - TOYOTA Avensis T25 2005r. - sytuacja - dawno temu zapragnąłem posiadać kluczyk "scyzoryk" do swojej Toyoty. Zakupiłem obudowę, przełożyłem do niej wnętrze z czarnego kluczyka i dociąłem grot u ślusarza. W tym roku utopiłem ten kluczyk, którym otwierałem auto. Oczywiście pierwsza myśl była aby dorobić w to miejsce nowy klucz ale oczywiście jak to w życiu bywa, od pomysłu do realizacji długa droga. Używałem drugi czarny kluczyk i temat dorobienia kluczyka odszedł w niepamięć. Jak się pewnie domyślacie, zgubiłem drugi czarny kluczyk, którym otwierałem samochód do tej pory Zostałem więc z tylko szarym kluczykiem i z oryginalnym kluczykiem czarnym ale bez elektroniki (tylko obudowa i grot). Dzięki szaremu kluczykowi mogę się dostać do samochodu i użytkować pojazd ale wiadomo, że w ograniczonym zakresie (nie mam zdalnego otwierania pojazdu). Zakupiłem używany kluczyk z tego samego modelu i przełożyłem elektronikę do oryginalnego kluczyka. Po tym przydługim wstępie zmierzamy do sedna sprawy: - czy mogę dopisać elektronikę (IMO i centralny zamek) z tego używanego kluczyka do swojego pojazdu? Jeżeli tak, to czy mogę to zrobić przy pomocy metody z zapłonem i otwieraniem/zamykaniem drzwi? - jeżeli nie ma możliwości dopisania tego kluczyka w powyższy sposób to czy może to zrobić serwis dorabiający klucze czy zostaje tylko ASO Toyoty? Jeżeli to coś może pomóc to mam tę "blaszkę" z kodem przy szarym kluczyku. Z góry dziękuję za zainteresowanie i liczę na Waszą pomoc. Pozdrawiam Darek


A ten ktory utopiles to zostal w miejscu utopienia czy go masz chodzi o srodek//

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Został na dnie jeziora
  
 
Cytat:
2023-12-27 14:46:13, Myson pisze:
Został na dnie jeziora


Za duzo pisania Masz moj nr na priv

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer