[Ogólne] kolor lakieru

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
z faktury: Dark Aubergine Met.
z tabliczki EU (?)
po polsku :śliwkowy metalik
chcę sobie zamówić zaprawkę więc co podać?
I pytanie mam metalik więc czy muszę mieć zaprawkę z bazy i bezbarwnego i są jakieś 2 w 1 ( w sumie to niewielkie otarcia i odpryski i chcę to zrobić pędzelkiem)
Moze ktoś ma jakiś namiar na oryginalne zaprawki takie jak do fiata czy daewo

[ wiadomość edytowana przez: thomas77 dnia 2011-04-19 21:14:55 ]
[ powód edycji: poprawa tytułu ]
  
 
na tabliczce znamionowej na przednim pasie, masz podany kod koloru. idziesz z nim do lakierni i dostajesz owy kolorek, choc moze byc ciut ciemniejszy (bo na aucie mogl deko wyblaknąć) wtedy zeby bylo idealnie to trzeba na mieszalnik w celu dobrania koloru, ale jesli tylko mala zaprawka to nie ma sensu...
  
 
właśnie na tabliczce znamionowej jest to EU i dziwi mnie ze nie ma żadnej cyferki czy to ten kod?
  
 
podłączę się pod temat.

gdzie znaleźć/odczytać kolor lakieru?
mam pod maską taką tabliczkę:


myślałem, że to te L5, ale Pan w sklepie z lakierami zajrzał do książki i stwierdził, że nie ma takiego koloru. Więc?
  
 
L5 to symbol lakieru , tu masz recepture na niego :
KLICK
  
 
OK. Dzięki

[ wiadomość edytowana przez: Lupus11 dnia 2011-04-19 22:32:00 ]
  
 
Może żeby nie zaczynać nowego tematu zadam tu pytanie troszeczkę z innej beczki, mianowicie, Porobiły mi się na tylnej klapie bąble z rdzy, więc ładnie usunąłem rdze, następnie zaszpachlowałem i i ładnie wygładziłem. Na wygładzoną szpachlę nałożyłem podkład na lakier metaliczny w sprayu, odczekałem aż wyschnie, następnie lekko go przejechałem papierem ściernym 360, po czym nałożyłem lakier metaliczny który dziś specjalnie dobierałem w mieszalni lakierów... Po nałożeniu owego lakieru wyszedł mi ładny kolor, lecz matowy, więc pojechałem do sklepu i zakupiłem lakier bezbarwny (akrylowy) w sprayu, Po którego nałożeniu kolor zrobi się gładki z połyskiem - przynajmniej tak twierdził sprzedawca. Więc przyjechałem do domu i nałożyłem ten bezbarwny akryl. Lecz dalej kolor jest matowy Myślę, lecz nie jestem 100% pewny, że problem jest z tym ostatnim lakierem (bezbarwnym).

Jaki Bezbarwny lakier najlepiej zastosować, aby kolor zrobił się gładki, z połyskiem????
  
 
czerwony lakier w fordzie zazwyczaj ma kod P9
  
 
Moim zdanie (znawcą nie jestem) problem jest w tym, że kupiłeś lakier akrylowy. Wszystkie akryle (farby, lakiery) są na bazie wody i nie wiem czy nadają się do stosowania na zewnątrz. I czy dadzą pożądany efekt na lakierze samochodowym.
  
 
Cytat:
2011-04-20 22:33:03, Lupus11 pisze:
Moim zdanie (znawcą nie jestem) problem jest w tym, że kupiłeś lakier akrylowy. Wszystkie akryle (farby, lakiery) są na bazie wody i nie wiem czy nadają się do stosowania na zewnątrz. I czy dadzą pożądany efekt na lakierze samochodowym.



Co to znaczy niby lakier samochodowy? przeciez wszystkie auta (nie metaliki itp) np czerwony fordowski p9 to najzwyklejszy akryl.

jedz do pierwszego lepszego lakiernika i zapytaj sie jaki masz lakier na aucie;]

[ wiadomość edytowana przez: shadk-k dnia 2011-04-21 01:40:22 ]
  
 

Cytat:
2011-04-20 19:41:40, lukasz6451 pisze:
Może żeby nie zaczynać nowego tematu zadam tu pytanie troszeczkę z innej beczki, mianowicie, Porobiły mi się na tylnej klapie bąble z rdzy, więc ładnie usunąłem rdze, następnie zaszpachlowałem i i ładnie wygładziłem. Na wygładzoną szpachlę nałożyłem podkład na lakier metaliczny w sprayu, odczekałem aż wyschnie, następnie lekko go przejechałem papierem ściernym 360, po czym nałożyłem lakier metaliczny który dziś specjalnie dobierałem w mieszalni lakierów... Po nałożeniu owego lakieru wyszedł mi ładny kolor, lecz matowy, więc pojechałem do sklepu i zakupiłem lakier bezbarwny (akrylowy) w sprayu, Po którego nałożeniu kolor zrobi się gładki z połyskiem - przynajmniej tak twierdził sprzedawca. Więc przyjechałem do domu i nałożyłem ten bezbarwny akryl. Lecz dalej kolor jest matowy Myślę, lecz nie jestem 100% pewny, że problem jest z tym ostatnim lakierem (bezbarwnym). Jaki Bezbarwny lakier najlepiej zastosować, aby kolor zrobił się gładki, z połyskiem????


KLIK
tu masz ściągę jak to zrobić.
Oczywiście operowanie sprajem, czy to bazą-kolorem, czy bezbarwnym wymaga wprawy, ale też zalezy bardzo mocno od temperatury (spraja, otoczenia i malowanych elementów), możliwości odpylania-odciągu i od samego spraja. Ja malowałem całe elementy sprajami i nie było kłopotu, czasami trzeba było spolerować lekko po bezbarwnym...
  
 
Cytat:
2011-04-20 22:33:03, Lupus11 pisze:
...Wszystkie akryle (farby, lakiery) są na bazie wody...


co Ty za brednie wypisujesz lakier akrylowy to lakier akrylowy i nie ma tam żadnej wody! coś Ci się chyba pomyliło
  
 
Być może się mylę, ale już chyba wiem w czym tkwi problem... Mianowicie po nałożeniu podkładu należy odczekać około 1godz. aż przeschnie, po czym należy go zmatowieć drobnym papierem Np. P2000, odtłuścić i nałożyć bazę, poczekać 5-6 godzin i nałożyć bezbarwny.
Przedtem nakładałem lakier (baze) na nie zmatowiony podkład i później bezbarwny, a wszystko w odstępach 15min... Dlatego dziś nałożyłem wszystko na nowo jak wyżej opisałem, oprócz lakieru bezbarwnego, który nałożę dopiero jutro. I jak do tej pory to od razu Widać gołym okiem że teraz jest dużo gładziej niż przedtem...
  
 
powinno się kłaść podkład bazę i klar na mokro tj kładziesz warstwę i czekasz aż zmatowieje (odparuje rozpuszczalnik) i następną warstwę kładziesz.
  
 
Cytat:
2011-04-22 04:20:44, S3ci0r pisze:
powinno się kłaść podkład bazę i klar na mokro tj kładziesz warstwę i czekasz aż zmatowieje (odparuje rozpuszczalnik) i następną warstwę kładziesz.


Ale kolega maluje sprajem na podwórku...
Jak matowisz po każdej warstwie i odtłuszczasz, to możesz malować w dowolnych odstępach czasowych. Wyjdzie gładko.
  
 
ja też malowałem sprayem metodą na mokro i bardzo ładnie to wyszło ;P tyle że nie na podwórku a w garażu
  
 
Po podkladzie najlepiej dobe poczekac, matujesz go i wtedy baze i to juz jak chcesz - mokre na mokre lub matowienie.
  
 
klik
tak u mnie wyjszło. Aż za bardzo się świeci...
Można też zrobić polerkę po klarze...
  
 
Jeśli ktoś by jeszcze miał problem z kolorem to polecam tą strone wystarczy podać nr vin i mamy wszystko nie tylko kolor Wyszukiwanie pojazdu
  
 
ludzie jestem lakiernikiem amatorem - samoukiem i jak widze tematy o doborach lakierow, kolorow itp. itd. to smiac mi sie chce... zacznijcie od podstaw... czyli dobrego przogotowania powierzchni do lakierowania, zobaczcie jak wyglada ten sam kolor lakieru na roznych podkladach...



na focie przedstawione tylko 3 rodzaje, a firma novol produkuje 7 odcieni podkladu...