[OT] Ciekawe Filmiki - Strona 21

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ano moja wina - chylę czoła spod skodowego kapelusza nie znam się na niemieckich wynalazkach przekopiowałem z Joemonster opis.

Jaqo - a dlaczego Polonez 3d nosi nazwę coupe? Wydaje? mi się, że ten df ma przedłużone drzwi? No i w jakimś stopniu nawiązuje do tego co zawsze mi się podobało - DF kabrio . Felgi nie leżą mi zupełnie ale co kraj to obyczaj i o gustach się nie dyskutuje
  
 
Cytat:
2014-01-22 19:23:11, Piatka pisze:
Ano moja wina - chylę czoła spod skodowego kapelusza nie znam się na niemieckich wynalazkach przekopiowałem z Joemonster opis. Jaqo - a dlaczego Polonez 3d nosi nazwę coupe? Wydaje? mi się, że ten df ma przedłużone drzwi? No i w jakimś stopniu nawiązuje do tego co zawsze mi się podobało - DF kabrio . Felgi nie leżą mi zupełnie ale co kraj to obyczaj i o gustach się nie dyskutuje


Też uważam, że felgi są za duże.
Co do coupe - df jest trójbryłowy, polonez dwubryłowy. Coupe powinno być dwubryłowe.

[ wiadomość edytowana przez: jaqo dnia 2014-01-22 21:24:36 ]
  
 
2 drzwiowy sedan.
BMW e30 też nigdy nie było coupe tyle 2d sedan
  
 
Cytat:
2014-01-22 21:21:17, jaqo pisze:
Też uważam, że felgi są za duże. Co do coupe - df jest trójbryłowy, polonez dwubryłowy. Coupe powinno być dwubryłowe. [ wiadomość edytowana przez: jaqo dnia 2014-01-22 21:24:36 ]


jak ma się do tego np. cała paleta merców ?
dwubryłowy jest liftback
  
 
Coupe nie musi byc trojbrylowe ale musi (z definicji) miec "charakter sportowy", przy czym absolutnie nie oznacza to ze samochod ma miec charakter sportowy (Opel Tigra?), tylko jego linia nadwozia. Kwestia subiektywna, ale w miare wiadomo o co chodzi.

W wypadku wspomnianego Poloneza mozna sie spierac na ile to wyszlo, ale faktem jest ze probowano to uzyskac, stosujac inny nosek i slupki niz w wersji trzydrzwiowej.

Ten Fiat to dwudrzwiowy sedan. To nie bylo by zle gdyby nie wygladal jak czterodrzwiowy sedan, ktoremu ktos usunal pare drzwi.

Nie wiem czemu ludzi tak podnieca quest pod tytulem "drzudrzwiowy DF", skoro pochlonal on juz tyle ofiar, a nikt nie zakonczyl go sukcesem. Moze wlasnie dlatego?
  
 
Dawno dawno temu, wedle szkoły feancuskiej, z której z resztą sama nazwa "coupe" się wywodzi, były 3 podstawowe kryteria kwalifikujące samochód jako coupe: Ścięty tył (couper po francusku znaczy coś mnie więcej jak obcinać czy coś), dwoje drzwi i szyby w drzwiach bez ramek. Dzisiaj to sobie tym każdy mordę obciera i wszystko się nazywa coupe, włącznie z kombi, sedanami itd.
  
 
Cytat:
2014-01-22 22:25:02, qubek pisze:
Nie wiem czemu ludzi tak podnieca quest pod tytulem "drzudrzwiowy DF"...


A ja wiem dlaczego. Bo ćwierć wieku temu (o kurwa, ale to brzmi dwa dni po urodzinach) jak nauczycielka zaglądała do mich zeszytów to widziała tam dwudrzwiowe polonezy i Fiaty 125 z napisem 2000TC na drzwiach.

A swoją drogą ciekawi mnie jedna sprawa: jak ze sztywnością nadwozia skoro słupek nie zgrywa się ze wzmocnieniami poprzecznymi?


[ wiadomość edytowana przez: szymon1977 dnia 2014-01-27 01:29:52 ]
  
 
Gleba i rant. Taka moda.

[ wiadomość edytowana przez: szymon1977 dnia 2014-01-27 01:41:00 ]

[ wiadomość edytowana przez: szymon1977 dnia 2014-01-27 01:41:28 ]
  
 
Cosik sięz lekka zapaliło.
A takie były ładne - niemieckie samochody dla ludu..
  
 
Co jest fajnego w nagrywaniu przecudownym smartfonem palących się samochodów ?
  
 
Swift 4WD 16V - making of
  
 
Ktoś z Forum coś takiego nakręcił. Pamiętacie? Gdziem mogę to znaleźć?
  
 
http://www.youtube.com/watch?v=daVDrGsaDME
  
 
Cytat:
2014-02-17 23:08:46, szymon1977 pisze:
Ktoś z Forum coś takiego nakręcił. Pamiętacie? Gdziem mogę to znaleźć?



to?
  
 
nds, ciebie widze bawi składanie tych strupów
  
 
Dokładnie to, dzięki.
  
 
Cytat:
2014-02-17 19:10:54, nds pisze:
Swift 4WD 16V - making of



Jak zwykle wypas
  
 
FIAT 124 BC sport

POLONEZ pick up DOHC
  
 
1. FIAT 125 1,8 DOHC

2. FIAT 125 1,8 DOHC

FIAT 125 2,0 AUDI
  
 
Cytat:
2014-03-02 18:51:40, jar128 pisze:
1. FIAT 125 1,8 DOHC 2. FIAT 125 1,8 DOHC FIAT 125 2,0 AUDI




Zgadnijcie kto ma te ALUfelgi które Pan wyciąga z bagażnika?
(pierwszy film)
8x13 leżą i się kurzą u mnie w garażu


[ wiadomość edytowana przez: trez dnia 2014-03-02 20:07:30 ]