Ironman4 - Czerwona 2106 SL - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco


nowy obrotek około 138 zł.
  
 
Tutaj,jest opis jak tanio naprawić nasz problem z obrotomierzem.
  
 
W Ladzie pojawiły się nowe lampy na tyle:
  
 
A że już pogoda jesienno-zimowa staruszka zakończyła sezon i zaparkowała w garażu na najbliższe 6 miesięcy
darmowy hosting obrazków
  
 
Lampiony kozak ! Jaki koszt jednej sztuki ?

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Hm.. bodajże od Bartixr-a mnie wyszło 300zł za 2 sztuki.

[ wiadomość edytowana przez: ironman4 dnia 2011-11-15 17:40:49 ]
  
 
Oj nie ładnie, zgapiłeś.
  
 
Widzę że mamy podobną koncepcję na nasze auta
  
 
Kawał czasu nic nie pisałem i mało zaglądałem na forum ale jak sami wiecie różnie w życiu bywa i różnie się to toczy. Lada prawie 1,5 roku stoi w garażu i po tym jak padło sprzęgło jakoś straciłem zapał do dalszych prac. Podejrzewam że po takim postoju to i hamulce będą się do d... nadawać i Bóg wie co jeszcze. Czekam (jak każdy chyba) na wiosnę i ocenię straty. Są oczywiście naciski ze strony familii żeby się jej pozbyć ale jakoś chyba nie miałbym serca Dobra starczy tych wywodów Co przede mną:
    -Wymiana sprzęgła, wysprzęglika, zbiorniczka oraz pompy sprzęgła
    -Przy okazji wymiany sprzęgła zamontowanie w końcu skrzyni 5 biegowej
    -Uszczelnienie silnika
    -Regeneracja gaźnika ponieważ nie chodzi na benzynie
    -Prawdopodobnie hamulce-wymiana przednich zacisków, pompa pewnie też do naprawy
    -Kompleksowa konserwacja
    -Wymiana przednich foteli na kubełki Inter Groclin z poldolota
To chyba z grubsza wszystkie tematy do ogarnięcia ale jak znam życie zawsze coś wyjdzie w praniu
  
 
No to napewno coś jeszcze będziesz miał do zrobienia po takim czasie postojowym, a Lada lubi sprawiac niespodzianki
A co do podanych przez Ciebie plano na wymianę to miałbym gdzieś nowy komplet zacisków, tłoczków, przewodów elastycznych o ile jeszcze nie sprzedalem lub nie oddalem
A co do sprzedaży to jak dobrze pamiętam z naszej rozmowy na majówce w Tułowicach z twoją Lada wiąże się jakaś historia rodzinna i szkoda by bylo stracic takiego auta chociazby z powodów sentymentalnych, bo jeśli chodzi o wygląd to pamiętam, że była bardzo dobrze utrzymana i zadbana.
  
 
Cytat:
Ale jest jeden babol... nie działa obrotomierz;/ Na tej cewce nie chce współpracować i stąd moje pytanie. Jak to rozgryźć żeby obrotomierz zaczął działać??



jest na forum rozwiązanie, poszukaj.
mala modyfikacja jest potrzebna.
  
 
Cytat:
2011-07-20 17:29:09, SzokoLada pisze:
Tutaj,jest opis jak tanio naprawić nasz problem z obrotomierzem.



Podawał ja juz rozwiązanie.
  
 

tak, o Twój post mi chodziło.
jakoś od tyłu pokazał mi się ten temat i nie zwróciłem uwagi na daty, że to stary wątek i jest nowa podstrona.
  
 
Ironman kolego, myślałem, że już pogoniłeś.

A listwy z tylnego pasa wyleciały definitywnie (tą miałeś wizję auta) czy planujesz je zamontować ?

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Cytat:
A listwy z tylnego pasa wyleciały definitywnie (tą miałeś wizję auta) czy planujesz je zamontować ?



W listwach cały urok piękna łady. W Rosji kiedyś zrezygnowali z montażu listw, sprzedaż aut spadła, a te egzemplarzy nazywane w narodzie "golasy".
  
 
Wyleciały definitywnie już dawno temu. Chociaż od jakiegoś czasu gdzieś w głowie rodzi mi się myśl żeby pozbyć się tych wszystkich dodatków i przywrócić ją do stanu oryginalnego ale na to będę potrzebował grubszej gotówki i czasu ponieważ gdy już rozpocznę te prace do do wstawienia są od nowa wszystkie błotniki drzwi czyli gruby remont blachy ponieważ kiedyś ktoś jeszcze mojemu tacie niedbale to zrobił i troszkę linie nadwozia się nie pokrywają
  
 
Witajcie Panowie po mega długiej przewie. Lada od co najmniej 4lat stoi w garażu, ale jakie jest życie każdy wie. Milion innych rzeczy itd. Były już chwile gdy auto miało iść na złom, jednak po głębokim namyśle zrodziły się plany i postanowienie aby jeszcze nie kończyć jej życia Jeszcze do wiosny będzie musiała zostać nieruszana i jak ją wytoczę z garażu to nie obędzie się bez dużej ilości czasu aby ją zreanimować po takim postoju. W każdym razie felgi które na niej siedzą będą na sprzedaż, lusterko z drzwi tak samo, końcowy tłumik, lampy tył kierownica. Patrząc z perspektywy czasu miał człowiek fantazję Wracamy do oryginału i taki będzie cel na rok 2016 Pozdrawiam wszystkich

[ wiadomość edytowana przez: ironman4 dnia 2015-10-19 15:39:15 ]
  
 
Ja Ci dam na złom !

A już na poważnie to dobre posunięcie z powrotem do serii. Będzie chyba najlepiej wyglądać. Czekamy więc cierpliwie na pierwsze efekty prac.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
No przez zimę muszę obmyślić co i jak i może trochę funduszy uzbierać
  
 
Szanowni koledzy. Po kolejnych kilku latach postoju, a w sumie to ponad 10 ruszam z tematem wskrzeszenia Lady. Niestety wcześniej zabrakło zapału i gotówki. W niedzielę przeprowadzę próbę jej odpalenie po takim postoju.

Niestety auto nie jest jezdne i stoi w takim garażu, że nie ma jak zajrzeć pod spód ani go wypchnąć na zewnątrz więc olej z miski będę wyciągał strzykawką przez bagnet i tu pierwsze pytanie jaka jest średnica tej dziury - może ktoś mi przemierzy i da znać bo muszę dokupic wężyk

Drugi temat to średnica przewodów paliwowych które dochodzą do pompki paliwa. Bedę musiał założyć nowe i poratować się bańką z benzyną i tu prośba o poratowanie jaka średnica.

Z moich wyliczeń wynika, że ogarnięcie mechaniki to koszt ok 4tyś zł i taki jest na razie mój cel czyli zrobić tak, żeby jeździła i przeszła przegląd.

Pozdrawiam.