(mkV-RS/XR)- czop tarcze vs bębny

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Przyznam że kiedyś to wiedziałem ale zapomniałem dlatego zwracam sie z prośbą o pomoc. I pytam czy czop belki tylniej jest taki sam w wersji z tarczobebnami jak i z bębnami??????
Reasumując czy podejdze belka z wersji z bebnami do tarczobebnów?


[ wiadomość edytowana przez: RemikGT dnia 2011-10-12 15:10:08 ]
  
 
nie, nie podejdzie.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
potwierdzam, nie podejdzie
  
 
mi tam podeszla bez zadnego ale - odkrecilem czop z bebnem i przykrecilem czop z piasta do tarczowek.
  
 
Potwierdzam, belka jest taka sama, jedynie różni się tym, że posiada stabilizator ;] Ściągnąć bębny, przykręcić piasty wraz z tarczobębnami i wsio
  
 
Cytat:
2011-10-12 19:48:50, czyczu pisze:
Potwierdzam, belka jest taka sama, jedynie różni się tym, że posiada stabilizator ;] Ściągnąć bębny, przykręcić piasty wraz z tarczobębnami i wsio



no wlasnie u mnie byl problem, okazalo sie ze dziury w belce nie pokrywaja sie idealnie z dziurami w piastach ( doslownie mijaly sie o kilka mm) i bylem zmuszony przelozyc cala belke...
  
 
czyli mamy dwie różne belki.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Cytat:
2011-10-12 19:48:50, czyczu pisze:
Potwierdzam, belka jest taka sama, jedynie różni się tym, że posiada stabilizator ;] Ściągnąć bębny, przykręcić piasty wraz z tarczobębnami i wsio



Ja miałem bębny w xr3i i miałem stabilizator.
  
 
Moze mk VII ma inna??
  
 
Cytat:
2011-10-12 20:22:37, deathrider_85 pisze:
Ja miałem bębny w xr3i i miałem stabilizator.


XR3i... nie ma sprawy... ale tarczobębny były przecież tylko z RQB 130KM.
  
 
5i6 maja taki sam rozstaw pod czop piasty.7 ma juz inny rostaw ktory pasuje z focusa mk1
  
 
Cytat:
2011-10-12 22:20:39, czyczu pisze:
XR3i... nie ma sprawy... ale tarczobębny były przecież tylko z RQB 130KM.



Tak zgadza się ja miałem RDA, ale stabilizator był.
  
 
Cytat:
2011-10-12 22:27:21, zeberko pisze:
5i6 maja taki sam rozstaw pod czop piasty.7 ma juz inny rostaw ktory pasuje z focusa mk1



Ciekaw jestem jak to wygląda w 4x4
  
 
W 4x4 ten problem nie istnieje bo nie ma tam ani belki skrętnej, ani żadnych czopów. przecież tam masz normalną półoś, piastę i zwrotnicę. to że tarcza i zacisk pasują to znaczy jedynie tyle, że ford nie chciał robić kolejnej grupy podzespołów dla 4x4..

co do samej belki. mk5/6 ma belkę o przekroju "V" a mk7 o przekroju "0" Kwestia stabilizatora w mk6/5 była już omawiana i właściwie ciężko powiedzieć w czym występował, bo ja w 1.6 3d miałem, a znajomy w orionie nie miał. Niektóre XR miały a niektóre nie, niezależnie od ukł ham. Na mk7 się nie znam