[mkVII] 1.8 TD sterowanie turbiną

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam posłużę się fotografią kolegi adrwod by zapytać i ważna sprawę mam nadzieję że nie będzie zły o to...

otóż w innym temacie przeczytałem iż ta dźwignia 1 powinna chodzić lekko natomiast w moim aucie jest w stałym miejscu tak jakby zapieczona.
odczuwam spory spadek mocy auta i niestety straszny czarny dym za mną sie pojawia. Dla jasności powiem jeszcze że wtryski są sprawne (sprawdzone w zeszłym tygodniu) a pompa wtryskowa po kompletnej regeneracji...
ktoś powie mi jak i czym można to uruchomić by nic nie zepsuć??
będę wdzięczny za każdą pomoc.
  
 
Jakiś środek penetrujący w stylu wd-40 i trochę cierpliwość
  
 
to na zdjeciu to nic innego jak sztanga wastegate, tak jak kolega pisał wd40 we wszystkie mozliwe szczeline tego zaworku jakiegos morsa zeby zlapac dobrze ten precik i ruszac tam i spowrotemmusi puscic, jesli nie pozostaje demontaz turbinki i zabawa z tym na stole lub wymiana samego wg. powodzenia
  
 
jeszcze jedno pytanie czy po wyczyszczeniu i zakładam uruchomieniu to powinno się przesuwać tak delikatnie że palcami można by to ruszyć czy jakiś większy opór??
  
 
Aby to drgnęło musisz zadziałać siłą co najmniej 10 kg/cm2 a to mało nie .
  
 
tzn jak sprawdzić "ręcznie" czy działa?
  
 
Cytat:
2010-11-29 21:49:27, kupiec pisze:
tzn jak sprawdzić "ręcznie" czy działa?


patrzysz na sztange i dodajesz/ktos dodaje gazu do ok 3tys kilka razy, powinna sie poruszac, jesli nie to znaczy ze jest zapieczona.
tak jak pisalem dobry klucz typu "mors" dobra kapiel w wd40 i powinno dac rade, jesli nie to prawdopodobnie zawor wg jest juz zapieczony i nadaje sie do wymiany (koszt ok 150-200pln) + swoja robota
  
 
dzięki za wyczerpującą odpowiedźsprawdzę to
  
 
ona chodzi lekko w tych ze zmienna geometrią.
w esiokach tez lekko (chodzi klapa) ale po odlaczeniu od "silownika".
  
 
zobacz czy wężyk podciśnienia idący do WG ciągnie czy dmucha już nie pamiętam ale coś z tych rzeczy musi robić.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Ja podłączyłem pistolet ze spężonym powietrzem pod ten wężyk i
wyraznie było widać przynajmiej u mnie jak ta dzwigienka chodziłla.
  
 
Wszystkich serdecznie witam.
Mam takowe pytanie zwiazane z tym sterowaniem, a mianowicie w którą stronę (patrząc od przodu) ta dzwignia ma się wychylać? w porawo czy w lewo?
Mam zapieczony ten mechanizm i niewiem w którą stronę mam go "drzeć" tak aby czegos tam nieuszkodzić.
Następnie to widze że jest tam regulacja, wiec moze mozna było by to tak uregulować aby turbina zaczeła sie obracać mocniej już w dolnych partiach obrotów ?
  
 
No i nikt nic nie napisze ?
Ja tym czasem wybadałem że ma sie to w lewą stronę wychylać, w węzyk wdmuchuję sprężone powietrze i się to wychyla w lewo, reką tej dzwigni sie nie ruszy, spręzone powietrze nawet sprawnie daje sobie z nia radę. Jednak po załozeniu węzyka na swoje miejsce i po dodaniu gazu do oporu na wolnych obrotach dzwignia ta może się wychyli z 1-2 mm, turbiny w ogóle nie słychać, nie czuć żadnego nazwijmy to kopa podczas przyspieszania.
WD40 juz tam tyle wtryskałem że wiecej nie ma sensu , wiec co mozna jeszcze zrobić ?