[MKVII] 1.4 CVH dziura w głowicy po czujniku temp

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak w temacie - przy odkręcaniu urwała mi się główka czujnika Praktycznie cały czujnik siedzi w głowicy, i nie wiem jak go teraz wykręcić Co radzicie ?


[ wiadomość edytowana przez: czyczu dnia 2011-11-01 15:05:08 ]
  
 
nawiercik jakimś mniejszym wiertłem kawałek, wbić srubokręt i wywkręcić
  
 
To się raczej nie uda gdyż środek czujnika jest pusty :/ Wnioskuję to po tym, że wyleciała z niego sprężynka A jak wbije śrubokręt (czyt. przebiję czujnik na wylot), a wykręcić reszty się nie da, to będę w d.... bo płyn będzie mi się lał. Teraz bynajmniej jest szczelnie.
  
 
Spuść trochę płynu chłodniczego, w tedy płyn nie będzie się lał.
  
 
Cytat:
2011-10-16 17:47:50, Kakiel pisze:
Spuść trochę płynu chłodniczego, w tedy płyn nie będzie się lał.



Źle mnie zrozumiałeś.... to że trochę płynu ucieknie to nie problem. Chodziło mi o to, że jeśli operacja zakończy się fiaskiem, to jedynym wyjściem będzie wymiana głowicy Dlatego jakoś nie bardzo podchodzi mi pomysł ze śrubokrętem :/
  
 
Innej rady nie ma. Jak masz pilniczki precyzyjne, to możesz spróbować zeszlifować rowek w który włożysz płaski śrubokręt.
  
 
a próbowałeś jakimś punktakiem i młoteczkiem tego odkręcić ? możesz spróbować rozwiercić w razie jak się nie uda to przegwintować i wkręcić większą śrubę a obok wywiercić na czujnik
  
 
Myk jest taki, że tak się to urwało że nic z głowicy nie wystaje Nie mam za co złapać, jutro będę z tym walczył
  
 
Odpowiedz
  
 
Cytat:
2011-10-16 23:21:19, Pre100n pisze:
Odpowiedz



Wykrętakiem niestety nie poszło
W chwili obecnej czujnik jest przedziurawiony na wylot i leje mi się woda z głowicy

Jak to teraz ugryźć ?

Ściągać głowicę, rozwiercić otwór, nagwintować i wkręcić jakąś śrubę ? - Zbyt droga opcja

Wyciągać cały silnik i też gwintować, zaślepić - za dużo roboty

Co radzicie ? Silikon nie wytrzyma niestety ciśnienia
  
 
Witam
Może po prostu wystarczy nagwintować w tej pozycji w której jest - zmierz otwór i zobacz jaki gwint możesz tam zrobić, załatw gwintownik i do dzieła i przydałoby się żebyś cały czas miał wodę w układzie tak żeby opiłki wypływały na zewnątrz podczas gwintowania.
Pozdrawiam