Syrena 105 z silnikiem od... ;)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Heloł!

Bujając się dzisiaj służbowo po mieście na jednej ze stacji które obsługuję wypatrzyłem taki oto wehikuł:



Po obejrzeniu pojazdu od tyłu, wydawało mi się że nic nie może mnie zaskoczyć:



Trochę szerokie te laczki, ale uznałem że to efekt fantazji właściciela. Niebawem miałem się przekonać że właściciel auta to człowiek odbarzony dużo większą dozą fantazji niż mogłem przypuszczać Poprosiłem o otwarcie maski:



Stwierdziłem że podejdę bliżej:



No i moim oczom ukazał się taki oto widok:



Jak widać, serce autka do silnik z alfy romeo, o pojemności 1,5 litra, mocy około 100KM. Jazd próbnych nie przewidziano, ale miałem okazję posłuchać jak autko pracuje - no, jak alfa

Właścicielem auta jest niejaki Paweł - mam do niego namiary i postaram się go namówić na spotkanie przy okazji najbliższego spota w poznaniu.

Pozdrawiam
Tony

-----------------
Może i stary, ale za to brzydki.
  
 
Hehe, idea ciekawa A swoja droga chcialbym wiedziec co sie dzieje ze slynna 409-konna Syrena z silnikiem Porsche... Kilka razy ogladalem ja na zywo ale nie mialem okazji przejechac sie.

  
 

Świetny cicho-ciemny samochodzik!
  
 
no właśnie, to jest w nim najfajniejsze - z zewnątrz na pierwszy rzut oka nie widaćt, że to szybkie auto - rewelacja
  
 
Ale niestety słychać, a to już trochę gorzej...

Ale i tak jestem pełen podziwu!


[ wiadomość edytowana przez: jacek_s dnia 2005-11-10 20:35:04 ]
  
 
Cytat:
2005-11-10 19:17:19, Ambrosios pisze:
Hehe, idea ciekawa A swoja droga chcialbym wiedziec co sie dzieje ze slynna 409-konna Syrena z silnikiem Porsche... Kilka razy ogladalem ja na zywo ale nie mialem okazji przejechac sie.


z tego co wiem to byla nagroda w jakims konkursie z ckma a w niedalekim czasie po tym ktos ja rozbil o drzewo.
syrena wiec rozbita ale to bylo gro czasu temu. teraz co sie z nia dzieje to nei wiem
  
 
No proszę jak ten boxerek się ślicznie zmieścił - ale regulację zaworów to jakoś sobie nie bardzo w nim wyobrażam.
  
 
Chciałbym zobaczyć minę jakiegoś dresika w BMW, jak mu ta niepozornie wyglądająca Syrena 105 pokazuje dupe przy starcie ze świateł
  
 
Gacek - no od tego są właśnie cicho-ciemne auta.
Marzę o takim - Z wierzchu kant koloru kości sloniowej, zardzewiały zgodnie ze średnią krajową, zero bajerów.
A pod maską 2.0 z Volumexem. Buda oczywiście odpowiednio wzmocniona, ale wszystko maksymalnie niepozorne
  
 
A ja raczej marzę o takim kancie bez rdzy, czyli perełeczka ideał, z kocykiem na tylnej półce, ale z silniorkiem 2,0 turbo podkręconym do około 250 kucyków
  
 
bez jednego zdania fajna fantazja...i oto chodzi w tym wszystkim..
heble seryjne bebny?
ma wspome?
pytania odpowiednie do silnika
mnie by zjadla ciekawosc gdyby na stacji koles zazyczyl sobie 98 bez mixolu
pozdrawiam
  
 
szacunek!!
  
 
no i wypłyneła syrena sport , a podobno była zniszczona

szukajcie a znajdziecie,
  
 
no to i ja pokaze cos ciekawego,niestety gdzies zgubilem zdjecie komory silnika,ale jak dorwe kumpla to i te fotki sie dorobi
przedstawiona ponizej syrena



posiada silnik 1300 z DACII,widac to jedynie po przednim grilu ,gdyz kolo pasowe dosyc daleko wystawalo
autko chodzi jak marzenie
  
 
Jestem pełen szacuneczku dla takich osób!!!
POZDRAWIAM GORĄCO FANÓW TAKICH PRZERÓBEK!!!
Wiele osób myśłi pewnie jak można w taki sposób zniszczyć klasyka... ale na tym to właśnie polega. Sam poszukuje syrenki do przeróbki ale nieco bardziej ekstremalnej typowo do rajdów Jesli ktoś jest w stanie pomóc w poszukiwaniach BARDZO PROSZE O POMOC!!! GG1196889 POZDRAWIAM


[ wiadomość edytowana przez: Grzech dnia 2009-05-28 16:26:29 ]
[ powód edycji: porządki ]
  
 
Jak tam się miewa ta sryta teraz?
  
 
Znam tą Syrene z widzenia tzn z drogi - byłem zdziwiony że ledwo nadążam za nią swoją też nie seryjną 103 konną Zastavą 1100 (1600 DOHC) ...takie to potwory latają po Poznaniu
  
 
Mi się marzy, że kiedyś będę miał swoją r20
Taką o:

Najlepsze że mój wuja miał jedną na działce za mojego młodu i jak sprzedawał owa działkę, to sprzedał najpierw tą syrenkę za 500zł (sic!). A ona była tylko odo poprawek lakierniczych i wiadomo że do zrobienia było podwozie, ale to nic nie znaczyło:/ Marzenie mojego dzieciństwa dwusuw i do tego skrzynia biegów za kierownicą :rozmażony: