[MKVII] Przeróbka wycieraczek na 6-stopniowe

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Już jakiś czas temu naszło mnie, żeby przerobić sobie wycieraczki na takie z 6-stopniową regulacją. Zabrałem się do tego trochę od d* strony, czyli od zakupów. Mam przekaźnik wycieraczek z 5-cioma pinami, mam kabelek do dołączenia do instalacji, szukam jeszcze przełącznika zespolonego.

Obecnie wziąłem się za sprawdzenie tego co mam w samochodzie. Okazuje się, że w mojej instalacji jest trochę nietypowy przekaźnik wycieraczek, a mianowicie 6-pinowy 92GG 17C499 AB, taki jak tu. Po prostu u mnie po naciśnięciu przycisku spryskiwacza przedniej szyby wycieraczki od razu wykonują 3 ruchy, co jest realizowane właśnie przez ten przekaźnik. W sumie nie wiedziałem, że to jakaś nietypowa sprawa

Zakładam, że w miejsce tego przekaźnika można wstawić normalny 5-pinowy do wycieraczek z regulacją, ale szczerze mówiąc chciałbym też zachować aktualny sposób działania, czyli załączanie wycieraczek także przy użyciu spryskiwacza. Da się coś takiego zrobić? Są przekaźniki wycieraczek 7-pinowe, które mają zarówno regulowany interwał czasowy, jak i załączanie razem ze spryskiwaczami?

Druga sprawa to wybór przełącznika zespolonego. Czy przykładowo taki zamiennik spełni moje oczekiwania, czy niska cena jest też związana z niską jakością? Czy te zamienniki różnią się od siebie jakością, czy to wszystko jeden chiński producent i nie warto kombinować tylko kupić i montować? A może tylko oryginał?



[ wiadomość edytowana przez: macba76 dnia 2011-12-04 18:08:23 ]
  
 
wystarczy podpiąć przekaźnik i założyć przełącznik zespolony, pogadaj z Zsmarim albo ktoś inny może ma i ci taniej sprzeda.


-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Dzięki, a co z trybem załączania wycieraczek przyciskiem spryskiwacza?
  
 
pociągasz do siebie?

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Cytat:
2011-12-04 18:40:50, macba76 pisze:
Dzięki, a co z trybem załączania wycieraczek przyciskiem spryskiwacza?




jest tam gdzie był.


Cytat:
2011-12-04 20:24:22, Kleszczak pisze:
pociągasz do siebie?




pociągając do siebie załącza się tylną wycieraczkę...
  
 
Cytat:
jest tam gdzie był.


No jak jest, jak nie ma. Po wciśnięciu przycisku spryskiwacza wycieraczki ani drgną.
  
 
Cytat:
2011-12-05 15:58:53, macba76 pisze:
No jak jest, jak nie ma. Po wciśnięciu przycisku spryskiwacza wycieraczki ani drgną.



i nie drgną. coś za coś. niestety ale chyba nie ma przekaźnika 7-mio pinowego żeby działało jedno i drugie.



[ wiadomość edytowana przez: shadk-k dnia 2011-12-05 16:54:22 ]
  
 
Cóż - trudno, trzeba się będzie przyzwyczaić.

Ale to pokrętełko jest fajne Normalnie jeżdżę i kręcę - to najfajniejszy gadżet w moim Escorcie

A dla innych, którzy zastanawiają się nad zakupem zamiennika: nie widać różnicy, poza tym, że w zamienniku wszystko jak na razie działa, a w moim używanym oryginale nie bardzo. Jakość plastiku taka sama, na oryginale był napis Made in Poland i jakieś nalepki, zamiennik tego nie ma

[ wiadomość edytowana przez: macba76 dnia 2011-12-06 18:29:19 ]