[MKVI] 1.6 16V nie odpala wyglada na brak iskry:(

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wiecie co sprawa wyglada tak. Przekrecam kluczyk i wlacza sie pompa, zapalaja sie kontrolki dwie (olej i reczny) warto dodac ze olej po wymianie a reczny nie zaciagniety Proba zapalenia. Kreci silnikiem podaje paliwo ale nie zapala co moze byc grane?Pomozcie bo zwariowac mozna
  
 
przydało by się najpierw świece odkręcić i sprawdzić czy jest iskra. teraz to tylko przypuszczenia.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
nie ma wogole nie podaje na swiece. Sa za lane paliwem i nic poza tym.
  
 
sprawdź kopułkę palca rozdzielacza kolego, papier scierny i przeczysc to wszystko jak nie pomoze to sprawdź iskre na kazdej swiecy moze sie dziwnie spalily czy cos, zreszta jak sa zalane to już po nich.. ;/. kable tez mogą być winne. hmm a rozrząd czasem nie przeskoczył od pchania;>;>. Podejrzewam że jak nie zapalał to go cisłeś, wiem po sobie
  
 
Cytat:
2011-12-10 17:32:00, jorgus06 pisze:
sprawdź kopułkę palca rozdzielacza kolego, papier scierny i przeczysc to wszystko jak nie pomoze to sprawdź iskre na kazdej swiecy moze sie dziwnie spalily czy cos, zreszta jak sa zalane to już po nich.. ;/. kable tez mogą być winne. hmm a rozrząd czasem nie przeskoczył od pchania;>;>. Podejrzewam że jak nie zapalał to go cisłeś, wiem po sobie



Przecież w tym silniku nie ma kopułki

W najgorszym wypadku winna może być skrzynka bezpieczników oraz instalacja (tak było w moim przypadku).

Mnie koledzy z forum doradzali abym sprawdził EDISa, kable, świece, czujnik położenia wału korbowego.
  
 
w 1.6 16 v nie ma kopułki ani palca.
kable mogą świecić ale szansa żeby tak od razu wszystkie są małe. może gubić iskrę ale w ogóle nie podawać to już wina gdzie indziej.
Nie wiem czy czujnik położenia wału nie jest za to odpowiedzialny.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Cytat:
2011-12-10 17:42:12, Kleszczak pisze:
w 1.6 16 v nie ma kopułki ani palca.



Przepraszam za urazę ;/.. To nie powinno mieć miejsca na tym forum. hehe, Sorki
  
 
no wlasnie tez czytalem gdzies ze to moze byc skrzynka bezpiecznikow tym bardziej ze ona nie jest wcale zamocowana znaczy opiera sie o kokpit od tylu i tyle czyli ktos w niej juz grzebal
  
 
Witam
Widzę że bardziej jest to gdybanie niż konkretne fakty. Po pierwsze kolego to sprawdź czujnik położenia wału korbowego - przede wszystkim czy jest on zasilany napięciem +12V przy włączonym zapłonie, sprawdź też masę. Zwierając kabel sygnałowy czujnika do masy powinna na chwilę zadziałać pompa paliwa i powinna też przeskoczyć iskra na świecy. Pozdrawiam