CB Bazowe ( leśniczy ) co kupić ??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Potrzebuje sprzęt CB do nadawania i odbioru do leśniczówki. Co kupić ? Chodzi o sprzęt bazowy (chodzi mi o nowy sprzęt).

I jaką antenę kupić ? Sprzęt będzie działał na terenach zalesionych.

Co kupić ? Jestem zielony w temacie.
  
 
w zasadzie każde radio mobilne moze pracowac na stacji bazowej i tak zreszta rozwiązuje to 95% uzytkowników. Sprzętu typowo stacjonarnego jest niewiele i jest bardzo drogi.
Nowego nie widziałem chyba wogóle obecnie...


Na twoim miejscu rozejrzałbym sie za używanym radiem. W przedziale cenowym około 200-400 dobrym rozwiązaniem wydaje sie radio typu president herbert, alan 18 czy president wilson
Antena? Jeśli nisko to stawiałbym na 1/2.
Jeśli stacja wewnątrz lasu, to postaraj sie umieścic antene powyżej lini drzew. Wiem, może to byc trudne , ale las, zwłaszcza mokry niestety równiez tłumi sygnał radiowy, a zasięg w tym paśmie jest horyzontalny, czyli im wyżej, tym dalej.


  
 
kolega Góral opisał sprawe w 100% wiec dodam tylko iż zasilaczyk do radyjka do modeli wymienionych przez kolege Górala taki z 6 amper wystarczy i nadawać do wilków
  
 
Cytat:
2009-03-23 23:06:49, trendi86 pisze:
Witam, Potrzebuje sprzęt CB do nadawania i odbioru do leśniczówki. Co kupić ? Chodzi o sprzęt bazowy (chodzi mi o nowy sprzęt). I jaką antenę kupić ? Sprzęt będzie działał na terenach zalesionych. Co kupić ? Jestem zielony w temacie.




Wyslalem Ci juz list ,ja bym zaproponowal CB z gornej polki.Prezydent Lincoln lub Rangers'a .Pracuje na tych radiach od lat i nie zamienil bym na zadne inne .Mam oba ,Lincoln jako bazowe i Rangers w aucie .Powinienes zastanowic sie nad super antena oraz zamontowac ja tak jak mowia koledzy jak najwyzej.Zycze dalekich lacznosci .pozdrawiam Peter