[Ogólne] Gaz do MkVII

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam takie pytanko, czy istnieje możliwość założenia używanego gazu legalnie? podkreślam legalnie. Mam możliwość zakupienia II generacji w 100% sprawny, czy w ogóle da radę by ktoś mi to zalegalizował?

[ wiadomość edytowana przez: thomas77 dnia 2012-01-07 07:50:47 ]
[ powód edycji: poprawa tytułu ]
  
 
dlaczego by nie
najważniejsza jest homologacja na butle.
Jeśli takowa istnieje i jest ważna to nie powinno być z tym problemu. Czasem jednak na dokumencie homologacyjnym wydziały komunikacji stawiają pieczątke i dokonuja wpisu w jakim jest samochodzie, więc trzeba by wtedy zglosic się do TDT o wydanie duplikatu.
Gazownik powinnien to wszytko zmontować aby działało.
ps. ja montowałem używaną miesiąc temu, płaciłem 700zł, większość instalacji miałem i pasowała. Oczywiści rurki nowe.
  
 
z tego co mi wiadomo to ci nikt uzywki nie zamontuje nawet warsztat montujacy gazy sie tego nie podejmie chyba ze na twoja odpowiedzialność ale bez legalizacji wszystko musi byc nowe bo przypisywane z homologacja jest do auta . Zostaje ci zamontowac sobie samemu albo z kims kto ma o tym pojecie. Montaz sam ciezki nie jest najgorsze z tego wszystkiego to podpiecie sie pod elektryke
  
 
Chyba zrobię tak jak mówi Don mam ludzi którzy mi zamontują za niewielkie pieniądze, a ukryją wlew i nie ma problemu dzięki za pomoc, tylko w końcu da rade zamontowac legalnie czy nie?
  
 
Jedz do gazownikow i zapytaj ile wezma za montaz z kwitkiem do wydzialu komunikacji. jesli chcesz bez wbijania w dowod to wlew zrob pod klapka i ni ebedzie widac no ale przegladu juz nie przejdzie. Montaz sam w sobie nie jest trudny, schematow jest mnostwo jak podlaczyc. Tak jak koledzy pisza, rurki kup nowe, to sprawa groszowa a moze uratowac zycie. pozdrawiam
  
 
e tam, jedziesz do gazownika, mowisz ze trzeba papiery, jak nie da rady to jedziesz do nastepnego. kiedys nawet na allegro legalizacje sprzedawali.

ogolnie to gazownikom wsadzac sie nie chce uzywek, nie wiadomo ile to jezdzilo, w jakim stanie parownik. ciezko moze byc wyregolowac i bedziesz mial zaraz pretensje. pozatym sporo gratow wraz trzeba nowych.