Jaki samochód kupić? - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Myślę,ż eto mocno średni wybór,lepiej dołożyć 100zł do opłat za OC w przypadku diesla i mieć dużą moc oraz niskie spalanie. Silnik benzynowy 1.4 czy 1.6 nie zapewnia Ci tego,a wręcz przeciwnie.
  
 
Siema, mam około 8k na samochód i na oku dwa samochody Vectra B 99r z motorem 1.6 lub 1.8 w benzynie + lpg i Audi a4 97r z motorem 1.6 + lpg. Wiem, że Audi jest lepsze wykonanie i nie rdzewieje jak Vectra. A jak wyglądają koszta eksploatacyjne, ceny części. Zależy mi na taniej eksploatacji, ale jeśli w Audi te ceny nie są aż tak wyższy to chyba warto poświęcić na lepsze wykonanie. Co sądzicie?

Pozdrawiam.
  
 
Szczerze mówiąc to mi osobiście zdecydowanie bardziej podoba się Vectra,z tym ze do 8 tyś zl możesz poszukać np Toyoty Avensis z silnikiem 1.8 oraz LPG,co o tym sadzisz?
  
 
czesc jakie auto wybrac rodzinne tylko zeby tez wyglalo jakos ale zeby tez moze bylo sporo do niego zaladowac iz mieszkam za granicami polski i planuje pare razy w ciagu roku przejechac i zarbrac troche rzeczy . ja myslalem nad audi a4 sline b 6 lub b7 zwykle bez s line ale tez mam na oko bmw 530 d kombi i audia a6 kombi i co wybrac moze macie jakies porady ja planuje wydac do 30000 maksymalnie czy najlepiej wybrac samochod typu volkswagen touran ? bardzo prosze o pomoc i czekam na odp
  
 
Witam
poszukuję samochodu rodzinnego, kombi, suv, van do około 45 tysięcy złoty(moga byc ciut droższe bo zakup będzie za kilka miesięcy) w benzynie, silnik maks 2.0 , co polecacie z tych modeli co wybrałem ? albo jakieś swoje propozycje. Rocznik myślę tak 2007 wzwyż. Moje propozycje:
Mazda 6 kombi silnik 2.0 benzyna
Ford s max 2.0
kia sportage 1,6
honda accord kombi 2,0
skoda superb kombi 1,8
honda crv 2,0
mitsubishi asx 1,6
toyota avensis kombi 1,8.
I może ktoś wie który z tych samochodów ma koło dwumasowe, bo wiem że niektóre beznzynówki je mają a koszt jak wiemy jest bardzo drogi dlatego wolałbym tego uniknąć, chyba że w którymś z modeli nie jest zbyt drogie to oki. Szukam benzyny bo roczny przebieg to około 10 tys. Auto dla 4 osobowej rodziny, musza mieścić sie dwa wózki. Ważna też ekonomia, ale głownie chodzi mi o niezawodnośc, i żeby pojedyńcza częsc nie kosztowała w tysiacach złoty. Dzieki za pomoc. Francuskie auta raczej odrzucam nie mam do nich przekonania.
Witam
poszukuję samochodu rodzinnego, kombi, suv, van do około 45 tysięcy złoty(moga byc ciut droższe bo zakup będzie za kilka miesięcy) w benzynie, silnik maks 2.0 , co polecacie z tych modeli co wybrałem ? albo jakieś swoje propozycje. Rocznik myślę tak 2007 wzwyż. Moje propozycje:
Mazda 6 kombi silnik 2.0 benzyna
Ford s max 2.0
kia sportage 1,6
honda accord kombi 2,0
skoda superb kombi 1,8
honda crv 2,0
mitsubishi asx 1,6
toyota avensis kombi 1,8.
I może ktoś wie który z tych samochodów ma koło dwumasowe, bo wiem że niektóre beznzynówki je mają a koszt jak wiemy jest bardzo drogi dlatego wolałbym tego uniknąć, chyba że w którymś z modeli nie jest zbyt drogie to oki. Szukam benzyny bo roczny przebieg to około 10 tys. Auto dla 4 osobowej rodziny, musza mieścić sie dwa wózki. Ważna też ekonomia, ale głownie chodzi mi o niezawodnośc, i żeby pojedyńcza częsc nie kosztowała w tysiacach złoty. Dzieki za pomoc. Francuskie auta raczej odrzucam nie mam do nich przekonania.
  
 
Z podanych modeli mi osobiście najbardziej przypadł do gustu Superb kombi i na nim bym się skupił. Pięknie wygląda i ma przestronne wnętrze,to idealny samochód rodzinny
  
 
Witam, chce kupić mój pierwszy samochód, do dyspozycji mam 9000zł, przeznaczenie to głownie, ale nie tylko jazda miejska. Zależy mi na wygodzie i by w środku było dużo miejsca, chciał bym sedana, lub kombi taniego w utrzymaniu z instalacją LPG. Nie znam się na samochodach wiec mogę oceniać tylko pod względem wyglądu i mimo iż mam tylko 9tyś chciałbym żeby samochód dobrze wyglądał. Podstawowe wyposażane : klimatyzacja, wspomaganie kierownicy, ABS, el. lusterka, i najlepiej skórzana tapicerka. Myślałem nad Fordem Mondeo, VW passat lub bora i Rover 75.

I jeszcze kilka pytań
oglądam sporo programów motoryzacyjnych, widzę jak odnawiając stare samochody i jakie cuda z nich robią, chciał bym się dowiedzieć czy w Polsce tez istnieją takie warsztaty ?
I czy graffiti na cały samochód to droga inwestycja ?
Ostatnie, w wielu samochodach widze już wbudowane radio, czy mozna je wymontować i wstawić własne ? Zależy mi na podłączeniu telefonu co bez zmiany radia wydaje mi sie nie możliwe.



[ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2014-11-22 09:52:00 ]
  
 
W tym przypadku bez wątpienia szukałbym BMW e46 ponieważ będzie to najmniej awaryjny model pod warunkiem,że znajdziesz zadbany egzemplarz. Odpuść Audi A3 bo samochód nie jest wart swojej ceny.
  
 
Witam. Poszukuje auta dla rodzinki 4 osobowej, najlepiej kombi, auto do 10 tyś, co możecie polecić ja zastanawiam się nad Mitshubishi oraz nad land rover freelander. Chciałbym aby autko było w miarę tanie w utrzymaniu.
  
 
W tym budżecie szukałbym Opla Vectry B kombi z silnikiem 1.8 i instalacją lpg. Dostaniesz z rocznika 2000 czyli po lifcie gdzie problemy z korozją już nie występowały.
  
 
Co sądzicie o Audi A4 B5 w quattro? Silnik najlepiej 2.6 lub 2.8. Ceny nie są aż tak wysokie, za max 15tys można dostać bardzo ładny egzemplarz.
  
 
Osobiście wolałbym inny model,akurat A4 ma wielowahaczowe i aluminiowe zawieszenie,które na naszych drogach nie jest zbyt trwałe a koszty naprawy bardzo wysokie.
  
 
Nie kupuj tego. Ten samochód to jest złomiak. Nie warto się nawet nim interesować. Kup sobie coś innego z jakiegoś nowszego rocznika. Czyli jak teraz mamy rok 2015 to po prostu sobie kupić samochód tak z rocznikiem najlepiej 2005 wtedy na pewno będzie OK
  
 
Z tymi kosztami w Audi A4 to też moim zdaniem lekka przesada,bo zawieszenie jest w miarę trwałe,zresztą przy tej jakości drogach żadne nie wytrzyma zbyt długo,a poza tym bardzo dobre jednostki napędowe to 1.8T oraz 1.9 TDI.
  
 
Mazda 6
  
 
Witam !
Jestem studentem i muszę kilka razy w tygodniu pokonywać trasę do szkoły prawie 200km, jako że naszę kochane PKP lubi się spóźniać a mój aktualny samochód - Honda Civic 6 1,4is Benzyna nie pozwala mi nim tam jeździć, niestety brak gazu.
Szukam czegoś w dislu lub benzyna + gaz w granicach 10-13 tysięcy. Z uwagi na to że jako student nie zarobie za dużo w ciągu roku to najlepiej żeby samochód był mało awaryjny lub inaczej, żeby naprawy nie sprawiły że samochód będzie stał na parkingu.

Myślałem nad :
- Fordem Mondeko mk3 w wersji 2,0 Tdci (130km)
lub 2,0 benzyna + gaz (145km)

- Audi a4 b5 1,8/1,8T

- Honda Accord 1,8/2,0 vtec

Z góry dziękuje za wszystkie rady.
Pozdrawiam
  
 
Mazda chyba będzie tańsza
  
 
Tutaj w mojej skromnej ocenie Honda będzie najlepszym wyjściem. Mondziaki mają to do siebie, że silniki nie są nazbyt wytrzymałe a przy okazji elektronika też często szwankuje. Audi - droższe ubezpieczenie i te modele też bardzo często kradną.
  
 
ja kiedyś dostałem od rodziców renault 19 i byłem mega zadowolony z tej małej wyścigówki. BYła lekka i dobrym silnikiem. Każdy ostrzegał mnie przed renault a ja jedyne co musiałem robić to wlewać paliwo do baku i śmigać. Oczywiście wymiana płynów ustrojowych jak w każdym aucie i drobne wymiany części jak w każdym. Zero innych napraw. Tak samo mam teraz z Laguną. A wiadomo jakie opinie krążą o tym samochodzie. Jak dbasz tak masz. Więc obojętnie co się kupi. Jak się nie będzie dbało to będzie się psuło.
  
 
..Witam mam do wydania 7 tyś i chciałbym kupić auto, nie mam pojęcia jakie kupić, wiadomo najlepiej jakieś tanie w utrzymaniu i w miare zadbane, może mi ktoś polecić jakieś marki i modele? Z góry dziękuję za pomoc.

[ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2015-09-20 10:55:09 ]