Jaki samochód kupić? - Strona 5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chętnie pomożemy i doradzimy,tylko napisz jeszcze czy jeździsz sam czy też z kimś,oraz jakie są przebiegi roczne,głównie w mieście czy poza nim. Od tego należy zacząć aby doradzić klasę samochodu i konkretne modele.
  
 
Rodzinie 4 osobowej do 10 tysi to Skoda Octavia kombi.
  
 
Cytat:
2012-02-05 09:55:45, SFX pisze:
co radzicie czy tańszą Mazde 323f DO 3 TYŚ czy bmw do 5tyś KTÓRY wyjdzie taniej w utrzymaniu



Bierz BMW. Tylko który model? Teraz nawet e30 w takiej cenie ciężko dostać.
  
 
Ok. Trochę namieszałem ale chyba dostałem się tu gdzie chciałem. Ogólnie potrzebuję pomocy przy wyborze samochodu na początek. Kilka miesięcy temu zrobiłem prawo jazdy i w końcu uciułałem 10 tysi żeby kupić coś konkretnego (ponad rok oszczędzania na wszystkim ) może zechcielibyście pomóc mi wybrać jakąś konkretną ofertę gdzieś z okolic warszawy? Osobiście nie znam się na tyle żeby nie dać się oszukać a chciałbym coś na czym po pierwsze primo podszkoliłbym się w jeździe po drugie primo mógłbym to w miarę normalnie i przyjemnie używać i po trzecie primo nie byłby to jakiś fotel na kółkach albo składak 5 w jednym. Pomożecie?
  
 
Ja upiłem ostatnio Toyotę Corollę. A zakup poprzedziłem wypożyczeniem takiego samego modelu auta.
Pojeździłem wypożyczonym samochodem 4 dni. Jeździłem zarówno po swoim mieście (mieszkam w Zgierzu), jak i udałem się do Łodzi. I muszę przyznać, że dzięki temu na własnej skórze doświadczyłem co do znaczy 'przetestować auto'. Wiem już jakie były za i przeciw. Wiedziałem też na co mam się nastawić. Dlatego jeśli nie wiesz co kupić, a tym bardziej nie możesz tego wiedzieć, gdyż to będzie Twój pierwszy pojazd, to wypożycz coś, co może (Twoim zdaniem) Tobie odpowiadać .
  
 
A co sądzicie o Mazdzie CX-5? Widać, że poszli za trendem, który widać na rynku - bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy. Monitorowanie pasa ruchu, martwego punktu i czterostrefowa adaptacja świateł Led. Chyba wreszcie nie będę się bał jak żona pożyczy auto.
  
 
Witam wszystkich od kliku dni przeszukuje serwisy internetowe w poszukiwaniu samochodu, mam dwie sztuki na oku jeną byłem już oglądać przy okazji w delegacji... Co prawda nie mam dzieci i dużej rodziny z psem ale chce kupić auto duże ze względu na rodzaj mojej pracy.. czasem potrzebuje odpowiedniego bagażnika myślałem o rożnych marka ale postanowiłem kupić opla zafirę. Chciałbym dowiedzieć sie jak najwięcej o usterkowości jednostki napędowej bo jednak padło na diesla. Czy ktoś z was posiadał ten silnik w swoim aucie jak tak proszę o porady na co uważać i na co zwrócić uwagę przy zakupie samochodu z tym silnikiem. Z góry dziękuję.

[ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2016-01-03 20:37:52 ]
  
 
Mam Octavie II 2005 1.9 TDI od przebiegu 125000 jestem jej właścicielem, serwisuje u jednego mechanika w niezależnym ASO, wlewam Shell Helix Ultra 5W40 oczywiście z właściwą normą na pompo wtryskiwacze i jestem bardzo zadowolony auto ma przebieg 292tyś km. Kolo dwu masowe wymieniałem po 262tyś km a tak poza to tylko części eksploatacyjne. Faktem jest,że na rynku jest wiele aut z bardzo dużymi przebiegami i często są "zmęczone". Jednak w swoim podejściu do zakupu nie kieruje się jako głównym kryterium przebiegiem ponieważ często auta z faktycznym nominalnie nie za dużym przebiegiem są znacznie bardziej wyeksploatowane. Należy szukać auta po znajomych i takie, o którym znamy historię.
  
 
Cytat:
2015-09-09 18:23:58, rarytas22 pisze:
Witam ! Jestem studentem i muszę kilka razy w tygodniu pokonywać trasę do szkoły prawie 200km, jako że naszę kochane PKP lubi się spóźniać a mój aktualny samochód - Honda Civic 6 1,4is Benzyna nie pozwala mi nim tam jeździć, niestety brak gazu. Szukam czegoś w dislu lub benzyna + gaz w granicach 10-13 tysięcy. Z uwagi na to że jako student nie zarobie za dużo w ciągu roku to najlepiej żeby samochód był mało awaryjny lub inaczej, żeby naprawy nie sprawiły że samochód będzie stał na parkingu. Myślałem nad : - Fordem Mondeko mk3 w wersji 2,0 Tdci (130km) lub 2,0 benzyna + gaz (145km) - Audi a4 b5 1,8/1,8T - Honda Accord 1,8/2,0 vtec Z góry dziękuje za wszystkie rady. Pozdrawiam



Mam również CR-V ostatnią wersje 2012 rej. 06.2013 jak do tej pory miał 2 regulację.Kupując auto demonstracyjne z przebiegiem 7100 od razu wiedziałem, ze założę do niej gaz, dlatego też rozmawiałem w ASO i nie tylko uzyskałem informację, że dobrym znajomym i silniki 2.0 155KM bardzo dobrze tolerują gaz warunkiem jest regulacja zaworów co 15tyś. i właściwe pozostałe serwisowanie auta. Jak do tej pory wyczystko jest w jak najlepszym porządku. Może i w tym przypadku tak jest. z tego co wiem to jeździ na Shell Helixie Ultra 5W40 Pureplus i nie ma żadnych problemów. Auto w dwa lata zrobiło 40 tyś km, jedyne co to tankuję, wymieniam olej i filtry i jeżdżę. Mając w perspektywie użytkowanie auta przez dobrych kilka lat warto rozważyć nabycie auta z poprzedniego rocznika lub tak jak ja auta demonstracyjnego.
  
 
a co myślicie o Capturze, jako miejskim aucie?
  
 
Jako miejskie auto? Fatalne. Miejskie samochody mają w ekstremalnych przypadkach do 3,3 metrów. Kaptur nawet 4m przekracza więc będzie się sprawdzał jak każdy inny samochód który ma problem ze znalezieniem miejsca na parkingu w centrum miasta a w niektórych uliczkach może nawet ruch wahadłowy. : P
Przepraszam, ale rozbawiło mnie to auto jako "miejskie".
  
 
Captur to straszny brzydal. Polecam nowego Focusa.
  
 
Jeśli chodzi o miejskie auto - Opel Agilla 2
  
 
Miejskie to BMW 1 albo MINI
  
 
Jakie autko do jazdy offroad polecacie?
  
 
To zalezy jaki rodzaj offroadu Cię interesuje Turystyka, na czas, przełajówka/
  
 
Cytat:
2016-03-30 14:33:14, beb3lik pisze:
Jakie autko do jazdy offroad polecacie?


Discovery, Defender, Vitara, Mercedes G
możliwości jest mnóstwo
jaki budżet?
  
 
Mam zamiar kupić nissana patrola albo jakiegoś z serii suzuki. Chciałbym uprawiać przeprawówke.
  
 
Części do BMW mogą być trochę droższe, ale i tak wybrałbym e36 niż Mazdę. To auto jest niezniszczalne, znajomy ma 20-letniego weterana i jeździ jak igła, świetnie się prowadzi. Ja brałbym w ciemno. Tzn po sprawdzeniu autka od strony technicznej
  
 
Witam wszystkich

Chciałbym kupić już drugi samochód (pierwszy Mercedes w201 190 2.0 benz <3)
Zastanawiam się nad kilkoma modelami i prosiłbym opinię może akurat ktoś posiada i może coś powiedzieć lub doradzić. Niestety nie znam tak dobrze na samochodach. Zależy mi na w miarę oszczędnym silniku do 7 litrów w mieście no i żeby nie pakować do niego co tydzień po parę stówek na nowe części bo jestem tylko studentem

1. Mercedes Benz w202 2.2 lub 2.0 (podoba mi się najbardziej)
2. Skoda Octavia I gen. w sedanie. Silnik 1.6 , 1.9 , 2.0 (tańsze części etc..)
3. Volvo v40 (bardzo mi się spodobało jak na kombi)

Mój budżet wynosi około 7 tysięcy, dziennie robię około 35 kilometrów na uczelnie i z powrotem.
Pozdrawiam