Jaki samochód kupić? - Strona 6

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć. Chciałbym kupić samochód do 8 tys. złoty. 4/5 drzwiowy, sedan lub hatchback z wspomaganiem kierownicy. Robię rocznie około 7 tys kilometrów. Tak żeby części do niego były stosunkowo niedrogie i jednostka napędowa dobrze współgrała z lpg bo chciałbym go kupić w gazie. Co polecacie?
  
 
Witam.
Nie dawno skończyłem jazdy doszkalające więc za jakiś czas będę zdawać prawko.
Zaczynam rozglądać się za jakimiś samochodami i nie wiem do końca który byłby odpowiedni.
Najlepiej byłoby gdyby był mały i w gazie, żeby części do niego nie kosztowały majątek i nie był za bardzo awaryjny.
Mam na oku samochody takie jak Cinquecento i Seicento z silnikiem 1.1, VW Polo i Opla Corse B - w tych ostatnich samochodach nie wiem jaki silnik byłby najlepszy. Narazie nie poszukuję bolida ale muła też nie chcę Wystarczy żeby nie zakorkował drogi i potrafił wyprzedzić inne samochody na trasie gdy zajdzie taka potrzeba.
Majątek jaki przeznaczę na samochód to około 5000-6000 tyś. Będę nim codziennie jeździł do szkoły (ok. 25km) i czasem w dłuższe trasy.
Dziękuję za odpowiedzi
  
 
Koszt części do tych dwóch aut jest porównywalny. Nie ma dużych różnic. Mnie osobiście wizualnie bardziej podoba się Mazda, ale wiadomo, że przy zakupie używki nie wolno patrzeć tylko na wygląd
  
 
Do kwoty 3 lub 5 tyś zł zwracałbym uwagę przede wszystkim na stan blach oraz stan techniczny,tak aby nie rozpadło Ci się to za rogiem,oraz aby naprawy nie pochłonęło kilkukrotnej wartości auta. BMW na pewno odpada,rozejrzałbym się za takimi markami jak Fiat lub Daewoo.
  
 
Witam serdecznie, użytkowników całego forum Jestem tutaj nowy.
Otóż, szukam hatchback'a do 15-20 tys. Będzie to mój pierwszy samochód.
W zupełności wystarczy poj. silnika 1.8L(2L Max).
Będę głównie jeździł po mieście ale dłuższe wycieczki też są w planach bo auto chce mieć na parę ładnych lat więc zależy mi na wytrzymałości samochodu, żeby nie wydać drugie tyle na naprawy.
Chciałbym, aby utrzymanie też nie było nie wiadomo jak drogie i nie palił jak smok
Szukam czegoś z roczników 2003/4 w górę, myślałem o Hondzie Civic VIII, golfie V lub Audi a3.
Co do paliwa to nie wiem co będzie lepsze dla mnie (i samochodu), myślałem na LPG + Benz.
I tu pytanie kolejne czy lepiej tak czy np: sama benzyna lub diesel.

Nie jestem znawcą więc każda dobra rada się przyda, pozdrawiam

Chciałbym, aby z rejestracją wszystko się zmieściło do 20 tyś. (Chyba, że na prawdę warto będzie wydać te 20tys. na sam samochód)



[ wiadomość edytowana przez: Mufan dnia 2016-05-28 15:43:51 ]
  
 
Witam. Sprawa wygląda następująco, jakiś rok temu zdałem prawo jazdy, pobujałem się samochodem rodziców, no i nadszedł czas aby się usamodzielnić, mam odłożone trochę groszy i zastanawiam się nad pierwszym samochodem. Mianowicie zależy mi na tym żeby auto było tanie.. tanie jako że tanie no i tanie w eksploatacji, pojeździło co najmniej rok, dwa.. no i żeby był to diesel. Na razie myślałem nad kilkoma opcjami.. klasycznie golf 3, ew. jakiś opel (może astra?) no i oczywiście BMW E36 1.8 TDS .. tylko co do tego ostatniego mam wątpliwości.. ceny wahają się nawet od 1500 zł do 2-3 tyś (znalazłem ofertę za 2 tyś blisko mojej miejscowości) i nie wiem czy taki samochód za taką cenę się po prostu nie rozleci po paru miesiącach - kiedyś czytałem że BMW to tylko w benzynie i nie taniej jak 7 tyś.. No ale różnie bywa

To może tak w skrócie:
- pierwszy samochód
- tani (2-3 tyś)
- ekonomiczny (dajmy na to średnio 7/100 jest ok)
- najlepiej diesel

Gorąco pozdrawiam i z góry wielkie dzięki za wszelkie propozycje, uwagi, dobre rady
  
 
Diesle do kwoty 2-3 tys zł będzie kompletnym szrotem,ponieważ same części i osprzęt do niego są więcej warto niż takie auto w całości. Polecam czystą benzynę i skupić się na mniejszych samochodach,gdzie opłaty OC są też znacznie niższe. Golf 3 to ciekawa opcja,ode mnie Ford Fiesta czy daewoo Lanos.
  
 
Ostatnio zacząłem się rozglądać za nowym samochodem. Biorę pod uwagę kilka marek. Byłyby to Skoda, Nissan, Renault bądź Fiat.
Najbardziej chyba jestem zainteresowany nowym Clio. Bardzo podoba mi się jego wygląd. Jest naprawdę stylowe. Co widać na załączonym obrazku. Fajna linia

Zastanawiam się nad jego osiągami. Czy silnik jest wystarczająco dynamiczny? Chciałbym aby autko miało lekko sportowy charakter.
Zastanawiam się nad silnikiem benzynowym - TCe 90. Szukam w sumie więcej informacji, bardziej szczegółowych na temat tej jednostki. Może ktos z was ma takie autko i może coś powiedzieć na temat jej awaryjności czy bezawaryjności i dodatkowo o elastyczności.
Jeśli chodzi o drugą opcję to rozważam Almerę. Tez ze względu na ciekawy wygląd i podobny silnik. Chociaż no w tym momencie bardziej przekonuje mnie Clio.

Czy macie jakieś sugestie?
  
 
Cytat:
2012-02-05 09:50:53, SFX pisze:
Witam, mam pytanie jakie auto kupić? - mam do wydania 5tyś, wpadła mi w oko mazda 323f 1989-1994, a bardziej BMW E36 COMPACT 1,6 i zastanawiam się, które jest tańsze w utrzymaniu (części itd)? Prosze o poradę. Pozdrawiam



Ja bym brał mazdę.
  
 
Poleciłbym ci Japończyka lae do 8 tys to będzie rdza. Japońce mają bardzo dobre podzespoły ale specjalnie dodawali do blachy siarkę czy inne dziadostwo by rdzewiał i Japończyk kupował nowe auto. Więc jak auto ma jeździć a nie wyglądać to Japończyk.
  
 
Jeżeli Mazda za 8 tyś zł to albo 626 albo 323f, tylko te dwa modele wchodzą w grę, z tym że musisz liczyć się z powszechnie występującą korozją, lepiej postawić na auto niemieckie z grupy VAG, poszukałbym konkretnie Golfa lub Audi A3.
  
 
witam chciałbym kupić samochód terenowy do 15 tysięcy. Rożne źródła mówią że to mało albo wystarczająco. tak czy siak więcej na samą fure nie mam. jakieś pomysły? Najlepiej w gazie i żeby części mnie nie zrujnowały. Samurai? Frontera? Vitara? Może da się gdzieś pojeździc żeby potestować? Kraków here
  
 
15 tys na sam samochód to mało, ale powinno wystarczyć. z tych co wymieniłeś ja bym polecił samuraia ale sa różne opinie jak o wszystkim. jeśli kupujesz u prywatnego warto się umówić w ten sposób - biorę wóz i jedziemy do warsztatu. tam wszystko oglądają i jeśli jest tak jak w ogłoszeniu - ty płacisz za "przegląd". a jeśli usterek jest więcej lub ukryte wady - sprzedawca wyskakuje z mamony. na płaszowie mamy dobry warsztat spartan ast, sprawdź sobie ich ofertę, popytaj ile by ci wzieli za takie sprawdzenie.
  
 
Zastanów się czy aby na pewno potrzebny jest Ci samochód z napędem 4x4 bo czasem możesz wpakować się na minę i wymieniać poszczególne elementy zawieszenia notorycznie co jest bardzo drogie, takie auta generują koszty. Swoja drogą to 15k masz na sam samochód czy łącznie z tzw "pakietem startowym" na wszystkie podstawowe wymiany?
  
 
Cytat:
2016-10-20 09:01:34, stygmatic pisze:
15 tys na sam samochód to mało, ale powinno wystarczyć. z tych co wymieniłeś ja bym polecił samuraia ale sa różne opinie jak o wszystkim. jeśli kupujesz u prywatnego warto się umówić w ten sposób - biorę wóz i jedziemy do warsztatu. tam wszystko oglądają i jeśli jest tak jak w ogłoszeniu - ty płacisz za "przegląd". a jeśli usterek jest więcej lub ukryte wady - sprzedawca wyskakuje z mamony. na płaszowie mamy dobry warsztat spartan ast, sprawdź sobie ich ofertę, popytaj ile by ci wzieli za takie sprawdzenie.



niegłupi pomysł bo jak sie sprzedawca będize wykręcał i szukał wymówek to już wiesz że coś jest nie tego i zawsze możesz sie wycofać
  
 
Minęło już trochę czasu i dostałeś wiele sensownych podpowiedzi odnośnie wyboru modelu, wiec jeżeli wątek jest w dalszym ciągu aktualny to koniecznie napisz na jaki model pał wybór, czekamy na Twoją odpowiedź.
  
 
Ja poleciłbym Ci Toyotę Rav4 z 2006 roku. Osiągi jak i design w tej cenie są rewelacyjne. Sprawdzi się idealnie w mieście, jak i do poszalenia na obrzeżach. Samochód posiadam od 2 lat, nie wymieniałem jeszcze w nim nic, oprócz płynów i opon, więc mogę powiedzieć, że jest to samochód bezkonfliktowy i po prostu dobrze zaprojektowany. Zdecydowanie polecam.
  
 
Toyota ma nawet taką przewagę, że ona po prostu wolniej traci na wartości w stosunku do innych samochodów.
  
 
Generalnie takie marki jak Honda, Toyota czy Lexus mają chyba zdecydowanie najniższy spadek wartości mimo upływu lat. Pytanie czy akurat suv typu Rav 4 jest Ci potrzebny bo moim zdaniem nie bardzo, lepiej postawić na wygodnego sedana pokroju Opla Vectry.
  
 
Bierz Toyote - mają dobre samochody i ja nawet nie zastanawiałbym się długo no chyba że nad konkretnym modelem.