Amortyzatory 2107

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy do lady 2107 pasuja amortyzatory od Niwy poniewaz na allegro glownie sa amortyzatory do Nivy a do siodemki jest bardzo malo.
Dodatkowo chcialbym spytac jakie sa sposoby na utwardzenie zawieszenia w 2107 poniewaz moje strasznie miekkie

[ wiadomość edytowana przez: pawuka dnia 2012-02-12 00:09:57 ]
  
 
Od niwy nie pasują. Żeby utwardzić zawieszenie wsadź sprężyny od nivy, bo pasują. Ale wtedy już zapomnij o wygodzie. Za miękkie zawieszenie? Coś nowego, jest w sam raz. Kup może sobie VW, tam będzie twardo.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Lada ma byc do wsiceków a do zwyklej jazdy to mam inne sprzety. Sprezyny od nivy sa chyba troche krotsze prawda?? to by dodatkowo ja obnizylo
  
 
Żeby ją obniżyło trzeba będzie obcinać zwoje, przód -1,5, tył -2,5. Będzie twardo.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Dzieki A jakie wogóle polecacie amortyzatory do 2107
  
 
Gazowe, od poloneza trucka. Ja osobiscie mam monroe.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
od trucka pasuja bez przerobek czy trzeba cos zmieniac??
  
 
Odkręcasz, przykręcasz.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
A sprezyny od nivy jesli zaloze bez obcinania to zawieszneie bedzie nizsze niz orginalne czy wyzsze niz org??
  
 
A czytasz ze zrozumieniem?

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Tak ale anpisales obciac zwoje ale nie wiedzialem dokladnei gdzie zwoje czy zwoje w org sprezynach czy zwoje w sprezynach nivy
  
 
W tym , czy innym przypadku, żeby obniżyć trzeba obcinać. Sprężyna od niwy jest krótsza, fakt, ale ma grubszy drut, więc jest twardsza.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
zeby juz nie zakladac nowego tematu to jeszcze sie psytam w mojej ladzie niema ladowania wgl czyli po odlaczeniu klem samoch odrazu gasnie co moze byc przyczyna?? regualtor??
  
 
Napewno jest uwalony alternator,ale moze byc kilka przyczyn, regulator, mostek, uzwojenie. Trzeba rozbierac i sprawdzac miernikiem. Ta operacja nie jest trudna, 3 nakretki i alternator juz jest twoj.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Ech..
Proponuję wyszukiwarkę z dołu i temat amortyzatorów odnaleźć. Ja znalazłem takie:
amo 1
amo 2
amo 3

Generalnie niektórzy producenci amortyzatorów mają ten sam numer katalogowy amortyzatorów dla niwy i 2107. Ja sam ma jakieś KYB , czy podobnie się pisze, serwowane do niwy.

Amortyzatory przód od Poldasa wyglądają na podobne, z tym, że moim zdaniem są krótsze i mają większą średnicę szklanek. Być może pasują.
  
 
Cytat:
2012-02-12 12:36:56, pawuka pisze:
A sprezyny od nivy jesli zaloze bez obcinania to zawieszneie bedzie nizsze niz orginalne czy wyzsze niz org??



ja mam z przodu sprężyny Nivy a z tyłu od Poloneza - auto stoi mniej wiecej jak oryginał ale jest o wiele twardsze, osobiście polecam
  
 
Ja w kombi tył wrzuciłem polonez borewicz (jest minimalnie nizej jak oryginał ale jest lepiej bo twardziej) a przód oryginał najtwardsze i jakoś wyszedł jakby wyżej. I jestem zadowolony
  
 
z przodu zamontowałem przednie z VW T4 - są twardsze i krótsze,
z tyłu zamontowałem tylne z Renault Master - są twardsze i dłuższe
zestaw KJS'owy tania alternatywa dla Bila co do KYB to mogę odsprzedać zestaw 4 sztuk gazówek,
krótko używane bo dla mnie były za mało twarde
  
 
To jest temat o amortyzatorach, a nie alternatorach. Proszę się tego trzymać.
  
 
Witam,
Postanowiłem zrobić porządek w zawieszeniu, zamówiłem już trochę gratów u Bartka jednak cały czas się miotam jeśli chodzi o wysokość. Z jednej strony chciałbym nisko ale z drugiej cena dedykowanych skróconych amorów mnie odstrasza.
Są 2 opcje:
1. Sprężyny -25 + amorki Monroe gaz od poldolota trucka(podobno pasują bez przeróbek) - taki zestaw będzie ok, a może coś innego?

2. Sprężyny -40 lub -50mm. Czy można kupić u nas jakieś amorki o skróconym skoku do takich sprężyn w cenie nie robiącej spustoszenia w portfelu? Chodzi mi o coś plug&play bez kombinacji i bardziej przystępnego cenowo niż Plaza po 220zł za sztukę. Czytałem coś o VW T4 na przód i Renault Master na tył. Coś takiego byłoby ok?
http://moto.allegro.pl/vw-t-4-amortyzatory-przednie-sportowe-2szt-kpl-i2575079613.html
http://moto.allegro.pl/amortyzatory-opel-movano-renault-master-tyl-tylne-i2617209791.html



[ wiadomość edytowana przez: felype dnia 2012-09-18 14:12:02 ]