[MK VII] Kiepska wydajność klimy co może być powodem.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Moja klimatyzacja kiepsko chłodzi zamiast zimnego powietrze lecie chłodne nie mierzyłem temperatury u wylotu kratek ale tak przykładając rękę ma około 15 stopni jeśli na zewnątrz jest 25 stopni to nie jest za wesoło w aucie ,klima jest nabita 2 tygodnie temu, jest szczelna,kompresor daje dobre ciśnienie,wentylator się włącza co jakiś czas na chłodnicy.Już nie wiem co może być nie tak z nią proszę o jakieś sugestie ?
  
 
na jakiej podstawie stwierdzasz, że jest szczelna? Jeśli na podstawie tego, że przed nabiciem sprawdzili Ci szczelność i było ok to mylisz się. U mnie w mdo mk3 podczas nabijania wszystko było ok, szczelność itp a i tak gaz uleciał, sprawdź ile jest czynnika i ciśnienie w układzie.
  
 
Najpierw było sprawdzane azotem wszytko było ok później było nabijane ,od razu po nabiciu tak kiepsko chłodziło spec od klimy powiedział żebym za tydzień przyjechał na sprawdzenie czy coś nie ucieka i po tygodniu nic nie ubyło wiec myślę ze jest ok.Jak zapytałem dlaczego tak kiepsko chłodzi mówił ze to może być wina jakiego zaworu który reguluje bilans ciepła ale gdzie on jest to już nie potrafił powiedzieć.A odniesienie wentylatora chłodnicy to w Esim powinien być jeden wentylator czy dwa i czy ona mam pracować cały czas podczas postoju czy co jakiś czas się włącza ? i jeszcze jedno pytanie jadąc np. autostrada słyszę co jakiś czas przekaźnik i wtedy wydaje mi się ze na chwile mocniej chłodzi, jak klima w esim działa ? tzn kompresor jest cały czas włączony czy jest tzn tryb eco ze co jakiś czas się włącza ?
  
 
Przy moim Escorcie jak specjalista dobijał mi czynnik, stwierdził że aby lepiej chłodziło trzeba oczyścić chłodnice od klimy.
Odkręcił atrape i wodą pod ciśnieniem wyczyścił te muszki i syf z chłodnicy (było tego mega dużo). Po tym zabiegu kompresor sam zaciągnął więcej czynnika i klima działa nienagannie. Podobno przez zabrudzoną chłodniczke może wytwarzać się duże ciśnienie w układzie.
  
 
Znalazłem przyczynę,powodem tak kiepskiego działania był zapchany przewód pomiędzy osuszaczem a zaworem rozprężnych, oraz sam zawór, a zapchane było przez kulki z osuszacza.Klima teraz pięknie działa