Błękitne marzenia SzokoLady 2105, a kiedyś 2106 - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2012-02-22 09:02:41, brabus55 pisze:
Tutaj masz za € 88,32, ale na Allegro też można znaleźć różne "współczesne oldskulowe" radia.



Dzięki za info. Przeglądałem alledrogo ale nie ma nic ciekawego. A ten Tokai jest fajny.

Szokolada podłączałeś już to radyjko? Jak to gra, wygląda na żywo? Możesz napisać kilka słów?

[ wiadomość edytowana przez: felype dnia 2012-02-22 09:30:30 ]
  
 
Podepne się odrobinke bo jestem na etapie "robienia" radia do 2103. Ogólny plan jest taki zeby do radyjka np Safari wrzucić pod skale wyświetlacz z radia z częstotliwością( mam dośc stare radyjno teraz z pamięciami ale ze zwykłym wyświetlaniem cyfr a nie grafikami pięknymi) oraz podciągnąć kilka zaprogramowanych stacji pod oryginalne klawisze. Radio właściwe (jego resztka) trafi do schowka i nie będzie się rzucać po oczach. Narazie jestem na etapie poszukiwań dawcy panelu przedniego, ale jak coś ruszy to sie pochwale na forum
  
 
W katalogu lemfordera tez jest drazek do lady, kosztuje okolo 100zl, tez sa takie ceny w ofertach firm w internecie, ale niestety nie kupisz nigdzie tego drazka. Co do radia, ja kupilem dwa za ta cene, wiec podobnie do tego co mi pokazujesz. Tak od siebie, Tokai, to nie bubel chinski, to firma ktora robi niezle gitary. Samo radio gra naprawde niezle, bylem zaskoczony pozytywnie. Ma nawet moc i nie znieksztalca dzwiek jak troche mocnej zagramy muzyke.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Cytat:
2012-02-22 09:42:55, SzokoLada pisze:
W katalogu lemfordera tez jest drazek do lady, kosztuje okolo 100zl, tez sa takie ceny w ofertach firm w internecie, ale niestety nie kupisz nigdzie tego drazka. Co do radia, ja kupilem dwa za ta cene, wiec podobnie do tego co mi pokazujesz. Tak od siebie, Tokai, to nie bubel chinski, to firma ktora robi niezle gitary. Samo radio gra naprawde niezle, bylem zaskoczony pozytywnie. Ma nawet moc i nie znieksztalca dzwiek jak troche mocnej zagramy muzyke.


Ten TOKAI to rzeczywiście raczej ciężki do dostania, wszędzie jest jako 'produkt niedostępny', aleee znalazłem jego wizualny odpowiednik CALIBER RCD 110, do kupienia za jedyne 451 złociszy:
http://www.redcoon.pl/B342220-CALIBER-RCD-110_Radia-1-DIN?refId=bazar

Chyba się skuszę.
SzokoLada a jak z wykonaniem/ materiałami? Nie trąci tandetą?
  
 
Radio jest ciezkie, ma zdejmowany panel. Panel z racji galek i wygladu, jest dosc gruby, okolo 3cm., ma smiesny pokrowiec, worek. Wykonanie nie jest najlepsze, bo to nie Becker, ale moze byc. Tak jak pisalem, jestem pozytywnie zaskoczony. Nie zaluje zakupu tego radia. Chyba moge odsprzedac jedno radio, zalezy to od ceny, jaka za niego dostane.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Ale ekstra to radyjko!
  
 
Cytat:
2012-02-22 21:51:33, Mateusznia pisze:
Ale ekstra to radyjko!



-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
No muszę pochwalić, radyjko jest w ,,dechę", czyli eksta.
Chociaż ja w szóstce wywaliłem jakiegoś starego Blaupunkta i zamontowałem z powrotem Unitrę Wiraż, aby było klimatyczniej i tak ,,epokowo"
  
 
Pogrzebałem trochę w starych fotkach i trafiłem takie coś:



Mozę i nie o 2106, ale zawsze trochę ożywię forum, no i nostalgia wróci. Na fotce ja naprawiam coś w Ładzie. Rok 1992.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
ale ty stary musisz być w 92 roku to ja bawiłem się kijami i łukiem, do tego rzucałem kamieniami z kolegami
  
 
Cytat:
2012-02-28 20:14:20, rafal125p pisze:
ale ty stary musisz być w 92 roku to ja bawiłem się kijami i łukiem, do tego rzucałem kamieniami z kolegami



No niestety, wiek Jezusa już mam za sobą.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Niestety nie Ty jeden , ja dla odmiany wtedy zaczynałem studia

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Hej Szoko. Dobre zdjecie. Warto powspominac. Sam poszedlem poszukac jakichs zdjec Co to za tablice?
  
 
Finlandia.
  
 
Wczoraj kupiłem za 50 zł oryginalny tłumik Michael-a. Homologacja, znak bezpieczeństwa i t.d. Sam nie wiem czy będę go montował, ale za 50zł może nawet sobie poleżeć w garażu, niech będzie. Czekam na przesyłkę, ciekawy jestem jego dźwięku. Michael produkuje tłumiki turystyczno-sportowe. Ponoć dźwięk jest ładny, pamiętam swego czasu można było kupić ich tłumiki do malucha, co zwiększało moc o ileś tam koni. Mi chodzi tylko o dźwięk, moc będzie wydobywał kompresor.



-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Fajny komin, nie trąci agro Generalnie gratuluję projektu, fajnie, że coś dłubiesz Czyli jednak decydujesz się na kompresor? To może być ciekawe Pozdrawiam
  
 
Kolega ma na zbyciu turbine z mazdy 2.0 comprex. Pracuje na zasadzie turbiny + compresor. Niby juz dziala od samego dolu. Tak sobie pomyslalem, ze takie cudo mozna wsadzic do mnie do Lady. Sa znawczy tematu?

Co do komina, to mam obawy czy nie smierdzi t.z. wies tuningiem, fajnie ze sa pozytywne opinie. Czekam na wasze zdania.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Cytat:
2012-03-04 00:55:07, SzokoLada pisze:
Kolega ma na zbyciu turbine z mazdy 2.0 comprex. Pracuje na zasadzie turbiny + compresor. Niby juz dziala od samego dolu. Tak sobie pomyslalem, ze takie cudo mozna wsadzic do mnie do Lady. Sa znawczy tematu? Co do komina, to mam obawy czy nie smierdzi t.z. wies tuningiem, fajnie ze sa pozytywne opinie. Czekam na wasze zdania.



kolega ma w mazdzie 2.0 dizlu takie urządzenie.
napędzane jest paskiem więc od dołu już się kręci. Kwestia napędzenia tego, rury dolotowe.. o jakoś pojemnosc układu obliczyć aby nie było "turbodziury" i zestroić mieszankę , z gaźnikiem trudno będzie to zestroić.
  
 
Cytat:
2012-03-04 19:12:07, bartixr pisze:
kolega ma w mazdzie 2.0 dizlu takie urządzenie. napędzane jest paskiem więc od dołu już się kręci. Kwestia napędzenia tego, rury dolotowe.. o jakoś pojemnosc układu obliczyć aby nie było "turbodziury" i zestroić mieszankę , z gaźnikiem trudno będzie to zestroić.



Pasek nie napedza turbiny, turbina pracuje tradycyjnie. Pasek jest potrzebny do synchronizacji obrotow turbiny z obrotami silnika. W sumie jest to bardzo skomplikowane ustrojstwo, ale dzieki temu ma niezly dol. Druga sprawa, gaznik bedzie potrzebny tylko do odpalania, potem bedzie sluzyl jako przepustnica.Zasilanie gazem, bo nie bede inwestowal we wtrysk, co tez ma dobrze w przypadku dzisiejszych cen paliw.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Szoko ja trzymam kciuki za Ciebie. Zdaje sie ze kiedy ukonczysz projekt przyjedziesz zrobic mi brame na wesele