[Ogólne] Wzmacniacz na glosniki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Planuje zamontować w swoim Escorcie wzmacniacz pod głośniki. Nie jestem fanem bardzo głośnej muzyki, ale chciałbym lekko podkręcić dźwięk w moim samochodzie. Mam głośniki 2x100 RMS a do tego radio 4x50. Czy wogóle jest sens montować wzmacniacz (może za jakiś czas zakupie też tube małą ale tego jeszcze nie wiem). Do wyboru mam następujące wzmacniacze:
Propozycja 1. kenwood kac-8401
Propozycja 2. SONY XM 250 X
Propozycja 3. MAGNAT CRUSANDER 600 WATTS
czy może polecicie inny wzmacniacz w nie za dużej cenie (powiedzmy 200-250 zl).
Dziekuje bardzo za pomoc.

[ wiadomość edytowana przez: thomas77 dnia 2012-04-30 17:09:35 ]
[ powód edycji: poprawa tutułu ]
  
 
Uważam że nie ma najmniejszego sensu wkładać pieniędzy w wzmacniacz do tego zestawu. Dopiero jak kupisz jakiś subwoofer albo tube to Ci się przyda. Ja mam w escorcie 4 głośniki + subwoofer i tylko sub jest napędzany wzmacniaczem.
  
 
Sens jest zawsze bo głośniki zagrają zupełnie inaczej niż pod radiem. Ale jeśli chcesz żeby Ci ktoś coś doradził to musisz podać jakie masz radio i jakie głośniki na tym wzmaku mają grać...
  
 
Moim zdaniem, jezeli chcesz tylko troche głosniej miec w aucie, to zmniejsz basy na radiu i podkręc głosniej jezeli chcesz miec czystszy dzwięk kupuj wzmaka. Co do firmy proponowałbym jakiegos uzywanego alpine
  
 
A wiec tak mam:
Radio JVC KD-R35 4x50W
Głośniki: 2x Alphard ETP- 6942A plus przednie standardowe (wiem ze opinie o firmie sa zle ale moje sprawuja sie bardzo dobrze jak za ta cene).
Czy wogole jest sens pod taki zestaw kupic wzmacniacz? Jest tez opcja ze kupie mala tube lub subwoofer ewentualnie dodatkowe glosniki. Co do wzmacniacza to rzeczywiscie chyba zdecyduje sie na uzywany Alpine, Sony, Kenwood zastanawiam sie rowniez nad mala tuba lub subwooferem. Nie znam sie za bardzo na car audio wiec bede wdzieczny za kazda propozycje.
  
 
W tej sytuacji zdecydowanie polecam zamiast wzmacniacza kupić jakieś porządne głośniki na przód. I będziesz zadowolony...
  
 
I ogolnie nie bedzie problemu z ich montazem? Pozadne to znaczy jakie? Moze propozycja mocy lub firmy?
  
 
Klik

Klik 2

Ogólnie poczytaj sobie w dziale głośnikowym bo jest sporo zarówno o montażu jak i doborze głośników. Ja bym brał głośniki Hertz.
  
 
Dziekuje bardzo za pomoc. W takim razie doksztalce sie juz sam bo znalazlem fajnego FAQ oraz poczytam na forum.
  
 
Dorzucę od siebie jeszcze 2 grosze. Tak jak tevenet wspomniał, wzmacniacz jest bardzo przydatny i nawet seryjne głośniki zagrają lepiej pod wzmacniaczem (nawet budżetowym) jak na samym radiu. Potwierdzając dalej słowa teveneta lepiej wsadzić coś dobrego z przodu w drzwi jak kombinować z tyłem i to najczęściej w półkę (no wybaczcie, ale wieś śpiewa i tańczy!). Co do bagażnika, to uważam za słuszne tylko i wyłącznie posiadanie skrzyni basowej. Tuba, to tylko buczy i głowa boli.

Reasumując:
1. Najmniejszy wzmacniacz będzie lepszy od samego radia.
2. Siedzisz z przodu więc wymieniaj głośniki z przodu. Bez większych wymagań kupując lepsze głośniki na przód zaoszczędzisz na subwooferze. Dużo basu - świetna alternatywa zamiast suba PB L-60Cx
3. Tylko skrzynia basowa.


[ wiadomość edytowana przez: bubs0n dnia 2012-05-02 00:40:04 ]
  
 
W takim razie poslucham sie Twojej rady i zrobie cos z przodem i zainwestuje w wzmacniacz. Bo poki co tuba czy skrzynia moze poczekac bo az tak basow nie potrzebuje. Tylko teraz ile kanalowy wzmacniacz bede potrzebowal do takiego ukladu 4 glosniki + tweetery + ewentualnie kiedys skrzynia basowa? Dobra po przeczytaniu FAQ juz wiem ze musze miec wzmacniacz 4 kanalowy. Co do glosnikow to sa to 165 czyli troche za duze a specjalnie nie chce mi sie drzwi przygotowywac wiec poprostu zakupie troche mniejsze jak 13cm.

[ wiadomość edytowana przez: jasiuk88 dnia 2012-05-01 22:53:09 ]
  
 
Co do PowerBass'a wcale nie są za duże. Kupujesz tylko dystanse (u tego typa z allegro co pisałem je dostaniesz) i wszystko wchodzi jak należy. Ale wybór należy do Ciebie.

[ wiadomość edytowana przez: bubs0n dnia 2012-05-02 00:08:03 ]