Yaris 1.4 D4D Nie odpala na ciepły silniku

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum, założyłem nowy temat ponieważ nie znalazłem niczego podobnego. Posiadam Yarisa II 1.4 D4D mam problem ponieważ nie odpala na ciepłym silniku, dzieje się tak nagle są dni kiedy odpala normalnie, ale niestety dużo więcej jest tych gorszych dni gdzie na ciepłym w ogóle nie odpali albo po 15 kręceniach, musi odstać aż przestygnie i dopiero odpala. auto nie kopci i nie ma z nim żadnych problemów podczas jazdy, rozrusznik kręci normalnie. Bardzo proszę o pomoc bo już nie mam do niego siły.
  
 
Cytat:
2012-05-11 18:57:56, aadriann pisze:
Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum, założyłem nowy temat ponieważ nie znalazłem niczego podobnego. Posiadam Yarisa II 1.4 D4D mam problem ponieważ nie odpala na ciepłym silniku, dzieje się tak nagle są dni kiedy odpala normalnie, ale niestety dużo więcej jest tych gorszych dni gdzie na ciepłym w ogóle nie odpali albo po 15 kręceniach, musi odstać aż przestygnie i dopiero odpala. auto nie kopci i nie ma z nim żadnych problemów podczas jazdy, rozrusznik kręci normalnie. Bardzo proszę o pomoc bo już nie mam do niego siły.

A zdarza sie tez ze sam zgasnie , czy tylko nie odpala?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
przez mniej więcej pół roku problemów z odpalaniem raz się zdarzyło że zgasł podczas jazdy i nie chciał odpalić musiałem odczekać aż ostygnie
  
 
Cytat:
2012-05-12 12:57:57, Bigelektron pisze:
A zdarza sie tez ze sam zgasnie , czy tylko nie odpala?



przez mniej więcej pół roku problemów z odpalaniem raz się zdarzyło że zgasł podczas jazdy i nie chciał odpalić musiałem odczekać aż ostygnie
  
 
Cytat:
2012-05-12 18:52:32, aadriann pisze:
przez mniej więcej pół roku problemów z odpalaniem raz się zdarzyło że zgasł podczas jazdy i nie chciał odpalić musiałem odczekać aż ostygnie


Trzeba go po prostu zdiagnozowac.
najbardziej prawdopodobne to slabe masy lub wieszajacy sie na przelew wtryskiwacz , listwa lub czujnik walu.
Zacznij od filtra i odczytu kodow bledu.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2012-05-12 20:06:57, Bigelektron pisze:
Trzeba go po prostu zdiagnozowac. najbardziej prawdopodobne to slabe masy lub wieszajacy sie na przelew wtryskiwacz , listwa lub czujnik walu. Zacznij od filtra i odczytu kodow bledu.

dzięki wielkie za podpowiedz jak coś się poprawi dam znać
  
 
Witam, mam identyczny problem. Proszę o kontakt użytkownika Bigelektron, bo nie mogę wysyłać prywatnych wiadomości.
  
 
Cytat:
2012-05-12 12:57:57, Bigelektron pisze:
A zdarza sie tez ze sam zgasnie , czy tylko nie odpala?



Co oznacz jesli wtrysk jest mokry, w zasadzie caly, i na rynienece wokol wtryskow zbiera sie ropa?

Pozdr
Z.