[luks_poland] Białe kombi - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Na zakrętach to może piszczą tulejki w belce.
Auto poszło w dół to i tuleja pracuje w innym zakresie.
Musze poszukać zdjęć jak kupiłem te sprężyny.
Tu masz sprężyny fotki z mojej vectry przed montażem


Uploaded with ImageShack.us
I po zamontowaniu z tyłu

Uploaded with ImageShack.us

Proszę fotki zakupionych sprężyn.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

[ wiadomość edytowana przez: zeberko dnia 2013-04-03 09:31:59 ]
  
 
Dlatego chcę założyć inne sprężyny -40 i zobaczyć czy te odgłosy nadal będą. Poza tym u Ciebie jak ta sprężyna siedzi do między zwoje włożysz zeszyt 16 kartkowy, a u mnie zwój leży na zwoju. Jak skręcam do dźwięk dochodzi od strony, która się unosi i do nie jest piszczenie tylko zgrzytanie jakby metal o metal tarł i na budę to się przenosiło - zwój o zwój.
  
 
Ale taka jest zasada działania sprężyn progresywnych. Zwój jest po to ściśnięty na maxa żeby przy rozprężeniu sprężyna była napięta i nie poruszyła się w gnieździe.
  
 
To ja wiem, że sprężyna działa w obie strony, ale jeden zwój nie powinien opierać się na drugim... Tak czy siak wymieniłem sprężyny na inne Autko nawet bardziej siadło. Zobaczę jak będzie się jeździło
  
 
u mnie też siedzi i jest ok..
  
 
Tak to teraz wygląda:



Założone sprężyny Eibach -40. Nic nie trzeszczy, autko siadło z tyłu Teraz jak tylko śniegi się potopią ruszam z przodem: odmalowanie zacisków RS, letnie kółeczka (na razie zimówki śmigają) i sprężynki -40
  
 
przez to ze zwoj siada na zwoju (a nawet jesli nie, to na byle kamyku je dobije) to niektore springi progresywne maja fabrycznie naciagniete kondonki/plasticzki na te 'miekkie' zwoje.
  
 
Wiosna przyszła i nadeszła pora na posprzątanie auta w środku. Podczas odkurzenia dywaników odkryłem, że pod gumowymi dywanikami mam dosyć sporo wody Próby suszenia dywanika w aucie były nie miały sensu, więc trzeba było wyciągnąć wszystkie siedziska z auta i trochę plastików Po odkryciu podłogi okazało się, że woda już trochę narozrabiała:





W ruch poszła druciana szczotka i wiertarka, a po godzinie farba antykorozyjna i trochę smaru dla uszczelnienia plastikowych korków:





i położenie wysuszonego i wyczyszczonego dywanika:

  
 
Dzięki zsmarti na tylne słupki trafiły oryginalne głośniki dedykowane dla kombi:



  
 
A dzisiaj dotarła do mnie taka ślicznotka:



Po wyczyszczeniu została natychmiast założona do auta Z białymi zegarami prezentuje się super

Pojawił się tylko jeden problem: migająca lampka od poduszek, bo jedna poduszka wyleciała z auta... Jeśli nie znajdę rozwiązania tego problemu, to po prostu wyjmę żarówkę
  
 
2000 dni w Klubie
  
 
gratulować za cierpliwość


-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Dzięki
  
 
Co tam się dzieje przy autku?