[MKVII] w sprawie skrzyni biegów ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Otóż mam pytanie, mój essi jest po zmianie biegów i jak jadę obojętnie na którym biegu i delikatnie dotknę dźwigni zmiany biegów to bez sprzęgła te biegi chodzą jak bym miał wciśnięte sprzęgło i chodzi lekko. co z Tym można zrobić? wcześniej jak miałem stare sprzęgło to nawet mocno bieg nie chciał sie zmienić czy wyskoczyć..
  
 
rozumiem że wymieniłeś skrzynie biegów, prawdopodobnie musisz sprawdzić czy linka jest dobrze założóna

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
skrzynia biegów jest ta sama co była cały czas. wymienione zostało tylko sprzęgło, docisk, łożysko, czyli kompletne sprzęgło
  
 
i co z tego ze wchodza bez sprzegla?nic dziwnego w tym nie widze.Chyba z 5 na 2ke nie wlaczysz?jesli jedziesz i zmieniasz biegi po kolei to nic dziwnego ze wskakuja.wszystko zalezy od predkosci z jaka jedziesz i jaki bieg wzucasz.

[ wiadomość edytowana przez: batigol68 dnia 2012-09-29 08:42:38 ]

[ wiadomość edytowana przez: batigol68 dnia 2012-09-29 08:46:37 ]

[ wiadomość edytowana przez: batigol68 dnia 2012-09-29 08:47:33 ]
 
 
Przecież sprawna skrzynia w Escorcie chodzi zawsze bardzo lekko. I potwierdzam, że przy właściwych obrotach da się lekko zmieniać biegi bez dotykania sprzęgła.
  
 
po prostu źdzwiło mnie to, ponieważ z wcześniejszym sprzęgłem to biegu nie przełączyłem bez użycia sprzęgła.i myślałęm, że mechanik teraz coś spierdzielił,.
  
 
wszystko zalezy od obrotow jakie ma silnik i jaki bieg wzucasz.