[Sebatox] Pierwsze autko ucznia-MKVII 1.6 16v Hatchback 98. - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dziękuje bardzo zaraz muszę szybko zamówić i by jak najszybciej przyszła bo normalnie gotuje mnie
Dziękuje jeszcze raz
Pozdrawiam
  
 
Niestety ostatnio zdarzyła mi się stłuczka przy czym ucierpiał lewy błotnik + troszkę drzwi + coś z zawiechą + lampa

Wraz z zamówieniem lampy od Zsmartiego zdecydowałem się jeszcze na dół puchy filtru ze względu, ze miałem pęknięty
Zamówiłem takze błotnik, który za niedługo mam zamiar wymienic (niestety robótka więcej warta niż dałem za błotnik )
[/URL]





[URL=http://img339.imageshack.us/i/img20121107114520.jpg/]



  
 
Wizyta u mechanika związana z zawiechą:
Do Wymiany
-Kolumna mcphersona
-drążek kierowniczy
- i de facto amortyzator.

Po całej operacji porobie zdjęcia poglądowe.
Jako, iż będę kupował nowe amortyzatorki to może macie jakieś do doradzenia? Zależy mi głównie na komforcie i by nie były za bardzo drogie
Pozdrawiam Sebastian
  
 
Myślę, że Kayaba będzie dobra.
  
 
amortyzatory wymieniał bym parami
bezsens wg mnie robić tylko jeden
  
 
No tak, tak będę wymieniał 2 przednie
Tylko nie wiem czy zakupie jakieś w cenie do 200-220 zł (za oba)
Bo muszę jeszcze tamte rzeczy zrobić + blacharz
Pozdrawiam
  
 
poszedł priv z kuszącą propozycją
i producent dość dobry
i cena myślę że bardzo kusząca


[ wiadomość edytowana przez: maly10001 dnia 2012-11-22 11:01:32 ]
  
 
Po rozmowie z maly10001 najprawdopodobniej zagoszczą na przód Kamoki .
Później jeszcze wymiana tych innych dupereli by autko chodziło i po tym jeszcze tylnie będę musiał wymienić ale to jak kaski trochę więcej.
Plany na przyszłość
- Alufelgi (Po zimie )
- jakieś konkretne oponki
- Fajne przednie lampy myślę nad Angel eyes.
- wymiana gazu na sekwencje/blos
- lekkie sprężyny obniżające
- Sprawy techniczne, które wynikną (na samym początku)
Będę się starał dodawać na bieżąco zdjęcia
Pozdrawiam
  
 
Kilka fotek zrobionych po blacharce
Jeszcze tylko z zawiechą i będzie wreszcie prawie jak dawniej
Czekam na amortyzatory od malyego i będzie wreszcie wszystko dobrze miejmy nadzieję.








Pozdrawiam Sebastian

  
 
Nowiutkie amortyzatory Kamoka już do mnie dotarły teraz tylko je założyć i po naprawie śmigać
Dzięki jeszcze raz malemu za dobrą ofertę




  
 
a nie ma za co Kolego
polecam się na przyszłość
wydaje mi się że ceny na prawdę konkurencyjne
  
 
Witam Was !
Dawno nie pisałem, gdyż przez zimę nie miałem za bardzo czasu nic robić z autkiem
Teraz mam nadzieję, że znowu ruszę z tym koxem ^^. Jak na razie autko doczekało się wymiany tarcz + klocków teraz ruszam z zbadaniem usterki w wyniku, której essi pali 17-19l /100 benzynki (Głównie jeżdżę trasy po 6 km ale wątpię by aż tyle palił o.0)
Jutro postaram się zamieścić zdjęcia Sondy lambdy, gdyż myślę że to przez nią te całe zamieszanie. Zauważyłem na niej zerwanie jakby tej jej "izolacji" i nie wiem czy jest to głębokie.
I teraz pytanie do was da radę kupić jakąś sondę do 140 zł? (Powiem szczerze nie stać mnie na taką za 330 zł ). Chyba, że ktoś ma dobra używkę która może jeszcze posłużyć koledze
A druga sprawa dotyczy wężyka, który idzie od zaworka odpowietrzenia skrzynki. Czy ten wężyk na samym końcu co wchodzi do kolektora ssącego (chyba) może się wręcz całkowicie zginać? czy to oznacza, że już jego żywotność się skończyła?
Pozdrawiam Was Sebastian !

[ wiadomość edytowana przez: Sebatox dnia 2013-04-16 22:19:22 ]
  
 
zarzuć fotką !!!

Mam sondę z 1,6 16v mk7 jakbyś chciał.
  
 
Fotki sondy:







  
 
Tu mi wygląda już na jakąś rzeźbę z kablami przy sondzie.
U mnie oryginalną wiązką do sondy idą 4 przewody.
Tu widzę jakieś termokurczki plus do sondy idą dwie wiązki a nie jedna.
Druga wiązka to raczej domorosły wytwór bo zrobiona przez owinięcie izolacją (napięcie na sondę?).
Ze zdjęć trudno wywnioskować czy sonda sprawna, albo zczytać błędy z kompa albo pomierzyć sondę.


[ wiadomość edytowana przez: snuffy dnia 2013-04-17 12:49:33 ]
  
 
coś strasznie dziwnie mi to wygląda
zarzuć jakieś photo od boku jeszcze
ten kawałek wiązki z czerwoną izolacją należy do wiązki sondy ??
  
 
Pewnie grzania sondy nie było i ktoś zrobił obejście. Ja poszukam u siebie gdzieś w garażu miałem prawdopodobnie sprawna lambdę.
  
 
Te kable w czerwonej izolacji to one idą do sterownika jakiegoś Lambdy bodajże (Autko ma gaz 2 gen) Zdjęcia tego przewodu nie dam rady dodać, gdyż jest on schowany za wszystkim praktyczni przy kolektorze ssącym ^^
  
 
Ojoj coś mi się wskazóweczka podnosi za szybko
po 5 km już jest na A lub L więc czas przyszedł na nieszczęsny termostat . Jutro odbieram termostacik i wymieniam go (bez spuszczania z chłodnicy, to co ma wylecieć wyleci przez rurki ).
Za pewne porobię jakieś zdjęcia i dodam
Oj to lato
  
 
nie sądzisz, że to normalne w obecnych temperaturach ?? Teraz silniki, a przynajmniej mój, szybko się nagrzewają, zima odeszła ...