Odprysk na szybie a Policja - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
chyba jednak może bo sąsiad tak skończył tzn nie miał przez kilka dni dowodu ale cóż może jest na to logiczny wytłumaczenie żę zabieraja dowody za takie błahe rzeczy no wiadomo żę może pęknąć cała szyba ale czy na pewno ??
  
 
Cytat:
2015-05-06 21:23:37, Argo44 pisze:
chyba jednak może bo sąsiad tak skończył tzn nie miał przez kilka dni dowodu ale cóż może jest na to logiczny wytłumaczenie żę zabieraja dowody za takie błahe rzeczy no wiadomo żę może pęknąć cała szyba ale czy na pewno ??



Pęknięta szyba zagraża bezpieczeństwu, a w takiej sytuacji policjant może uznać, że dalsza podróż samochodem nie jest możliwa. Twarde prawo, ale prawo. Poza tym pęknięcie może się powiększać.
  
 
Jak ktoś napisał, zależy od policjanta, moja mama ma w samochodzie duże rozklejenia (białe pasy po prawej/lewej stronie) i nie raz i nie jeden się już przyczepił, ale tylko póki co z tekstami "wypadałoby to zrobić", mój brat ostatnio stracił dowód za dosłownie "ziarenko" w szybie, także jak będzie służbista, to i za większe rysy Ci dowód zakosi...
  
 
Cytat:
2015-05-16 21:43:32, DziurawePL pisze:
Jak ktoś napisał, zależy od policjanta, moja mama ma w samochodzie duże rozklejenia (białe pasy po prawej/lewej stronie) i nie raz i nie jeden się już przyczepił, ale tylko póki co z tekstami "wypadałoby to zrobić", mój brat ostatnio stracił dowód za dosłownie "ziarenko" w szybie, także jak będzie służbista, to i za większe rysy Ci dowód zakosi...



A czemu miałoby zależeć policjantowi, żeby nie wlepić mandatu jak jest rysa albo pęknięcie na szybie. Pisałeś o kobiecie - kobiecie może policjant nie wlepi mandatu, a trafi na młodego chłopaka to będzie chciał mu dać lekcję. Lepiej naprawić póki czas.
  
 
Mama ma na starym golfie II z 5 takich wyprysków wielkości 50 gr. Jeździ tak już ze 4 lata i ani na diagnostyce nic nie mówili, ani policjanci podczas kontroli. Pewnie im na tym nie zależało
  
 
Cytat:
2015-06-03 11:24:45, gbrz29 pisze:
Mama ma na starym golfie II z 5 takich wyprysków wielkości 50 gr. Jeździ tak już ze 4 lata i ani na diagnostyce nic nie mówili, ani policjanci podczas kontroli. Pewnie im na tym nie zależało



Powiedzmy sobie szczerze, że kobiety mają łatwiej pod tym względem. Poza tym rozumiem, że ktoś nie chce inwestować w dojrzały samochód. Pewnie nie chce też dotować policji, więc mimo wszystko wymiana i tak bardziej się opłaca
  
 
Wiecie, może głupio tak mówić, ale naprawdę mam wrażenie, że kobiecie, szczególnie z dzieckiem, łatwiej się wywinąć od mandatu. Mnie się ostatnio dwa razy udało. Pan policjant zrozumiał, że się zagapiłam, bo dziecko płakało. Za drugim razem grzecznie przeprosiłam i obiecałam, że więcej nie będę, to mnie puścił.
  
 
To poniekąd racja,bo zawsze kobieta z dzieckiem moze wiecej zyskać niż sam mężczyzna który na dodatek chce udowodnić ze to jednak on miał rację. To prawda potwierdza się od zawsze.
  
 
Czasami wydaje mi się, że to jest niesprawiedliwe, ale na miejscu policjanta pewnie również nie dałbym mandatu ładnej dziewczynie

Natomiast osobiście wolałbym nie ryzykować, bo na bank dostałbym mandat. Dlatego szybę bym naprawił. Rozmawiałem ostatnio ze znajomym na ten temat, bo też miał problem z szybą. Powiedział mi, że naprawił szybę w nordglass i jest zadowolony.
  
 
Moim zdaniem lepiej wymienić, po co robić sobie później problemy i płacić niepotrzebnie mandaty
  
 
Ja mam małe pęknięcie w górnym prawym rogu przedniej szyby i nie rozchodzi się dalej i od 4 lat żaden policjant tego nie zauważył
  
 
No to masz sporo szczęścia, że uszkodzenie się nie powiększa. Wielu takiego szczęścia nie ma. Poza tym uszkodzenia szyb mogą być różne. Najgorsze są te, które ograniczają widoczność. Wówczas może zdarzyć się nawet tak, że promienie słoneczne będą odbijać się przez pęknięcie tak, że oślepią kierowcę. Takie uszkodzenie kwalifikuje szybę do natychmiastowej wymiany albo naprawy.
  
 
Uszkodzenie szyb to poważna sprawa. Szkło to delikatny materiał i nie ryzykowałbym powiększenia odprysku tylko wymienił szybę.
  
 
.No oczywistą rzeczą jest to, że jak uszkodzenie duże i pogarsza widoczność to szyba do wymiany

[ wiadomość edytowana przez: roziom3388 dnia 2015-08-06 12:07:36 ]
  
 
To prawda i moim zdaniem tu już nawet nie chodzi o mandat ale nasze własne bezpieczeństwo na drodze,na ten fakt musimy zwrócić największą uwagę.
  
 
Jeżeli nie ma tegoż odprysku w polu widzenia to nie ma się co obawiać, policjanci to oleją.
  
 
kiedyś miałem mały odprysk na szybie. Dostałem kamykiem i został ślad. Jeździłem tam z tym uszkodzeniem. Aż pewnego dnia chciałem sobie umyć auto. No i polałem szybę wodą, była ciepła i szyba nie wytrzymała pękła. Od tego miejsca po kamyku poszła kreska i szyba nie była do odratowania. Musiałem wymieniać
  
 
To samo może stać się również w przypadku dużych upałów i taki odprysk z reguły nie wytrzymuje i idzie dalej,tworząc całą pajęczynkę na przedniej szybkie. Moim zdaniem lepiej nie ryzykować i od razu wymienić,bo to przecież kwestia naszego bezpieczeństwa.
  
 
Bratu za to szyba poszła zimą. Jesienią gdzieś dostał kamyczkiem, odprysk naprawdę niewielki, jednak jakieś mikropęknięcia musiały powstać. Podczas spokojnego dojazdu do pracy, gdy w aucie się już ciepełko zrobiło nagle trach - na wysokości odprysku po całej szerokości szyby jedno wielkie pęknięcie i pajęczyna poszła. Z drugiej strony zastanawiam się, czy szyba ma w ogóle prawo tak się zachować?
  
 
Tak się mogło wydarzyć i nie ma w tym nic dziwnego, że szyba pękła podczas rozmarzania zwłaszcza, że struktura szyby była już uszkodzona. Dlatego lepiej od razu naprawić uszkodzenie szyby. Np. w nordglass o czym pisałem już wcześniej.