OC przechodzenie zniżek??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam planuje zakup kolejnego samochodu i tu nasuwa się pytanie chciał bym być w dowodzie jako współwłaściciel mój ojciec ma 60% zniżki a ja mam 21 lat i prawko ponad 3 lata czy nie wiecie jak teraz jest ze zniżkami czy przechodzą bo słyszałem że u niektórych ubezpieczycieli przechodzą a w nie których nie i tu mam dylemat czy tak zerejstrować czy zostawić jednego właściciela?
z góry dziękuje za poradę
pozdro
  
 
jak kupowałem essiego, to byłem współwłaścicielem i w link4 dali mi zniżki ojca (golf nie ma polisy w link4). OD kwietnia nie jestem już na golfie a zniżki Ojca są dalej chyba w moim essim, bo płaciłem identycznie prawie, a ojciec z moim dupowozem nie ma nic wspolnego.
  
 
będziesz miał zwyżke za wiek ale zapłacisz może z 50 zł więcej niż miałbyś 60%

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
w nie ktorych firmach nie pytaja o potwierdzenie znizek wiec rownie dobrze mozesz sprobowac wpisac sobie 60% najlepiej jak przez neta zamawiasz oc.
  
 
W tej chwili w większości musisz mieć potwierdzenie na starej polisie że miałeś tyle a nie tyle zniżek, tak że wpisać sie nie da ot tak.

Będąc współwłascicielem opłata za OC wzrosnie, nie dużo lecz w niektorych firmach wzrośnie, nie wiem czy we wszystkich trzeba pytać ubezpieczycieli.

Jako współwłasciciel nie przejmujesz zniżek osoby przy której jestes współwłaścicielem, lecz nabywasz nowe zniżki ale płacisz tyle ile znizek ma osoba przy której jesteś. Tak to działa. Czyli jeśli po np 2 latach zrezygnujesz z współwłaściciela a nałapałeś np 20% to później ubezpieczajac tylko na siebie masz te 20% a nie tule ile miała osoba z którą byłeś współwłaścicielem.

Ja mam na siebie jedną Vectrę 1.8 na rok mam ponad 700zł, 100% płatne.
  
 
nie ma co gdybać, wpisuj się jako współwłaściciel z ojcem - różnica w cenie wyjdzie niewielka, a zaczną Ci się naliczać zniżki.
ile więcej trzeba będzie zapłacić to się dowiesz wypełniając kalkulatorki stawek oc u poszczególnych ubezpieczycieli, większość ma dostępne w necie.
dzięki temu za 3 lata masz dalej zwyżkę za wiek, ale zniżkę 60% za bezszkodową (mam nadzieję) jazdę
  
 
Zniżka 60% w pzu jest po 8 latach...

Inna możliwość kupić sobie motorower i też zniżki lecą
  
 
ja kiedys zrobiłem taki myk ze zarejestrowałem auto w mtu z wspólwłascicielem (potwierdzenie z pzu ze ma 60% znizki) , i jego znizki przeszły na mnie . Tamtego auta juz nie mam , ale mam 2 inne auta tylko na siebie w mtu i przy obu 60 % znizki. Do tego dodatkowe znizka 10% ze 2 auta no i zwyzka 60% za wiek . razem wychodzi 90% oc, ale zawsze to lepsze niz 160%