Instalacja halogenow w E11 - opis krok po kroku !!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Uwaga !!! poniewaz na corolla club pojawil sie bardzo ladny opis, krok po kroku, montazu halogenow w E11, postanowilem zamiescic go i tutaj oczywiscie za zgoda autora opisu
Autorem opisu jest SIMSKOR
Oto opis :

Po pierwsze to musicie kupić takie halogeniki szt. 2
Zwroc uwagę aby nie był nigdzie uszkodzony bo te plastiki są słabo spawalne.
Widok jest od tyłu bo przody będą potem. Zwróćcie uwagę na mocowanie.



Kolejny krok to wykrojenie dziur w zderzaku. Wpierw wykroj sieteczke. Potem odetnij poprzeczke tak jak opisane na zdjęciu. I potem nożykiem reszta. To jest akurat dziecinada. Taka wtyczka ja widzisz powinna leżeć za Twoim zdrzakiem. Ale jezeli masz wersje produkowaną w GB to wtyczka będzie inna.




Następnie kupujesz przekaźnik a raczej powinienes zrobić to na początku po halogenach





Potmem wpinasz go w miejsce jak na zdjęciu. To miejsce jest po stronie kierowcy musisz dać nura pod kokpit w okolicy skrzynki z bezpiecznikami na boku zobaczysz cos takiego




Potem 3 śruby i zdejmujesz pod kierownicą i tam się wpinasz kurna ale już teraz nie wiem który kabelek. Tam musi być podłącząny kabelek od przełącznika.





Potem instalujemy przełącznik Ja go założyłem TU





Potem wkładamy halogeny na miejsce i dokręcamy. Od strony silnika wygląda to tak




I potem ładnie dokręcamy z zew.
i wygląda to tak




Klikamy przełącznik (oczywiście muszą byc właczone postojówki)
I koniec pracy





Mam nadzieje, ze sie komus przyda
  
 
Widzę Maciek że kolejny dobrze udokumentowany zdjęciowo techniczny materiał . Dzięki jest zaje.
  
 
niom to jak sobie kuie halogenki to z przyjemnoscia skorzystam z materialkow pzodrowka dla dokumentalisty
  
 
Pogratuluj chłopakom zawzięcia w produkcji tych felietonów
  
 
No musze przyznac, ze niezle im to idzie. Jeszcze troche i zbierze sie caly podrecznik online
  
 
Kiedyś zrobiłem, lub udostępniłem czyjeś, różnego rodzaju manuale.
Ktoś mnie teraz odnalazł i spytał czy nie mam jeszcze tych zdjęć bo nie działają.
Tak się składa, że je wszystkie mam
Niestety, co jest mega dziwne, na forum nie ma możliwości edycji własnych postów.
Dlatego jeszcze raz ten sam manual, ale z aktualnymi linkami do zdjęć. Może się jeszcze komuś przyda. Kliknięcie zdjęcia powiększa je do pełnych rozmiarów.


Uwaga !!! poniewaz na corolla club pojawil sie bardzo ladny opis, krok po kroku, montazu halogenow w E11, postanowilem zamiescic go i tutaj oczywiscie za zgoda autora opisu
Autorem opisu jest SIMSKOR
Oto opis :

Po pierwsze to musicie kupić takie halogeniki szt. 2
Zwroc uwagę aby nie był nigdzie uszkodzony bo te plastiki są słabo spawalne.
Widok jest od tyłu bo przody będą potem. Zwróćcie uwagę na mocowanie.



Kolejny krok to wykrojenie dziur w zderzaku. Wpierw wykroj sieteczke. Potem odetnij poprzeczke tak jak opisane na zdjęciu. I potem nożykiem reszta. To jest akurat dziecinada. Taka wtyczka ja widzisz powinna leżeć za Twoim zdrzakiem. Ale jezeli masz wersje produkowaną w GB to wtyczka będzie inna.



Następnie kupujesz przekaźnik a raczej powinienes zrobić to na początku po halogenach



Potmem wpinasz go w miejsce jak na zdjęciu. To miejsce jest po stronie kierowcy musisz dać nura pod kokpit w okolicy skrzynki z bezpiecznikami na boku zobaczysz cos takiego



Potem 3 śruby i zdejmujesz pod kierownicą i tam się wpinasz kurna ale już teraz nie wiem który kabelek. Tam musi być podłącząny kabelek od przełącznika.



Potem instalujemy przełącznik Ja go założyłem TU



Potem wkładamy halogeny na miejsce i dokręcamy. Od strony silnika wygląda to tak



I potem ładnie dokręcamy z zew.
i wygląda to tak



Klikamy przełącznik (oczywiście muszą byc właczone postojówki)
I koniec pracy



Mam nadzieje, ze sie komus przyda

-----------------
Pozdrawiam
Misiek(TC)TS

CorollaClub #197
ToyotaClub #136
  
 
Czy w modelu E11, 3D, HB, 1332 ccm, 1997, wersja japońska, wystarczy przykręcić halogeny, włożyć przekaźnik, zmienić lewą manetkę świateł na tę z pierścieniem włączającym halogeny i to zadziała?.
Kable z wtykami wiszą za zderzakiem.
Czy nie ma problemu z podmianą manetki poliftowej do auta przed liftem?
  
 
Czy w modelu E11, 3D, HB, 1332 ccm, 1997, wersja japońska, wystarczy przykręcić halogeny, włożyć przekaźnik, zmienić lewą manetkę świateł na tę z pierścieniem włączającym halogeny i to zadziała?.
Kable z wtykami wiszą za zderzakiem.
Czy nie ma problemu z podmianą manetki poliftowej do auta przed liftem?
  
 
Cytat:
2021-08-31 19:58:34, endriu771 pisze:
Czy w modelu E11, 3D, HB, 1332 ccm, 1997, wersja japońska, wystarczy przykręcić halogeny, włożyć przekaźnik, zmienić lewą manetkę świateł na tę z pierścieniem włączającym halogeny i to zadziała?. Kable z wtykami wiszą za zderzakiem. Czy nie ma problemu z podmianą manetki poliftowej do auta przed liftem?


W Toyocie instalacja do halogenow zawsze byla tyle ze prawie nigdy w calosci czasem wystarczylo przekaznik czasem instalacja konczyla sie gdzies w komorze silnika czasem w kabinie.
najszybciej pociagnac nowe kable wykorzystujac wtyczki wlozyc przekaznik i wpiac sie pod kierownica zeby kontrolka na desce sie zaswiecala.Ale niepamietam juz za stare auto.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer