Pomarańczka Łada 2106 - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
Kiedyś kupiłem z zamiarem podmiany ale wydawało mi się że ładowskie mają mocowanie na jeden bolec, a fiatowskie na dwa?



Dokładnie, trzeba albo przerabiać mocowania w budzie, albo obcinać bolce i kleić do budy na klej.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Cytat:
2013-02-24 19:31:01, SzokoLada pisze:
Czarne są dobrze założone, a chromowane odwrotnie.


Cytat:
2013-02-25 09:02:41, felype pisze:
Musisz jeszcze wymienić ten pożółkły klin uszczelki na piękny chromowany. Kosztuje ok. 20 zeta a efekt jest ekstra. Jakby co służę radą odnośnie montażu Gdzie zgubiłeś narożną spinkę klina? Wloty od DF pasują plug&play? Kiedyś kupiłem z zamiarem podmiany ale wydawało mi się że ładowskie mają mocowanie na jeden bolec, a fiatowskie na dwa?



Chyba już wiem jak to powinno być zamocowane. Szacun ja dopiero po długim namyśle zrozumiałem na czym polegał mój błąd. Początkowo myślałem, że prawy jest na lewym słupku, ale kurde za jasnego gwinta by nie pasowało dopiero teraz dopatrzyłem się, że zamontowałem do góry nogami . Poprawie jak będę w domu, mam nadzieję, że uda mi się odkleić. Co do montażu niestety jedyna ewentualność to klej/ taśma dwustronna. Wloty od fiata mają bodajże 3 bolce w innych miejscach niż te 2 w ładzie przez co należy je ściąć. Mimo to mi się te chromowane bardziej podobają...te plastikowe jakoś tak od początku mi nie pasowały, tak samo jak plastikowe czarne lusterko, które opuściło auto tydzień po zakupie .
Co do "klina" został zagubiony podczas prac malarsko-blacharskich. Może w te wakacje znajdę czas na dopracowanie tego szczegółu. Niestety moja łada stoi 120km ode mnie czyli w rodzinnych stronach i zwłaszcza w sezonie zimowym widujemy się raz na 2-3 tygodnie
ps: muszę się pochwalić, że jako 3 cie auto służące do wojażu do supermarketów i innych krótkich tras po Bydgoszczy przytrafiło mi się takie coś:

Przez ostatnie 1.5 miesiąca trochę mi to głowę zaprząta, ponieważ jak to ja chciałbym doprowadzić go do jak najlepszego stanu. Widać że kiedyś ktoś o to autko dbał, ale później jak stwierdził że go sprzeda położył na niego lachę przez co musiałem wymienić prawie cały układ hamulcowy, oraz zrobić ogólne ogarnięcie auta. Taka już moja choroba, że wszystko chce mieć zadbane, co niestety finansowo wychodzi mi bokiem . Mimo przeciwności autko polecam, sympatycznie, żwawo oraz ekonomicznie przemieszcza się (pali od 4 w trasie do 6.5 l /100 km zimą w mieście ) poza tym nikt go nie ukradnie więc nie trzeba się o niego martwić

[ wiadomość edytowana przez: Bartek2106 dnia 2013-02-25 14:35:34 ]
  
 
Oto zdjęcia mojego weterana z wiosennej wystawy aut zabytkowych. Był to Rajd Weteranów Szos po ziemi Mogileńskiej 21 kwietnia 2013. Wiem, że zdjęcia wysyłam mega późno, ale obowiązków miałem sporo, a później wypadło mi z głowy . Na wystawie było około 140 aut. W następnym roku również jadę, może w pełnym wymiarze rajdy.
Życzę miłego oglądania.

VIDEO RELACJA Z WYSTAWY w 1:25 widać moją pomarańczkę






Wypolerowana na MAXA


A to Ja z moją ładą. Autor zdjęcia nieznany.


[ wiadomość edytowana przez: Bartek2106 dnia 2013-09-20 23:03:03 ]
  
 
Twoja łada mnie się bardzo podoba

RE WE LA CJA.

Gdybyś kiedykolwiek chciał ją sprzedać napisz tylko.
Ten kolor to orginał?
Chyba raczej nie.

Może bym swoją tak przemalował
Żartuję.

Widzę że masz przednie chlapacze--ja też zdobyłem i założyłem--tylko śruby muszę jeszcze na czarno machnąć bo je widać na gunie trochę od wewnątrz nadkola.
  
 
Bartek, nie wiem jak to zrobiłeś ale moim zdaniem masz jedną z najładniejszych 2106 w Polsce. Umieściłem jedno ze zdjęć twojej Łady na FB, na naszym profilu klubowym. Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
UADNA
  
 
Bardzo mi miło, że tak się wam moje oczko w głowie podoba. Jestem kompletnym fanatykiem motoryzacji, a Ładę traktuję jako oldtimer-a wyjeżdżam tylko w ładną pogodę. Cały czas ją poleruje i woskuje, praktycznie można z niej jeść . Przed rajdem pucowałem ją przez pół dnia .Poza tym wielkie osobiste ukłony w stronę lakiernika, który w warunkach garażowych tak super mi ją polakierował....ma chłop ogromny talent. Kierowałem się opiniami o nim i faktycznie były prawdziwe.
Bardzo cieszę się, że jedno ze zdjęć zostało zamieszczone na FB, jestem z mojej ładnej dumny . Jeśli tylko chcesz możesz jeszcze któreś wrzucić
Co do koloru łada jest malowana, ale pod kolor pierwotny. O dziwo wyjechała taka pomarańcza z fabryki (może nie taka błyszcząca, ale pomarańczowa)
Nie sprzedaje Do sprzedaży musiałaby mnie zmusić jedynie jakaś ciężka sytuacja życiowa . Cały czas planuje jeździć, uczestniczyć w rajdach i doprowadzać ją do stanu fabrycznego.
Ps: co do przednich fartuchów. Nie mogłem kupić gumowych orginalnych na przód, więc zaadaptowałem tylne jako przednie. Pasują idealnie.

[ wiadomość edytowana przez: Bartek2106 dnia 2013-09-23 14:35:50 ]
  
 
....mam jeszcze takie małe marzenie żeby kiedyś zrobić wnętrze łady w beżu. Akurat na zdjęciach jest 2103, ale o coś takiego mi chodzi. Orginalnego wnętrza do przekładki pewnie nie dostanę, ciekawe ile wziąłby tapicer za taki projekt (siedzenia, brązowa podłoga, boczki) orientujecie się może ?





[ wiadomość edytowana przez: Bartek2106 dnia 2013-09-23 15:54:32 ]
  
 
ja robiłęm ostatnio fotele do W108 w podobnym stylu i wziął 1600zł, myślę że w 2-2,5kzł do zamknięcia z boczkami
  
 
Cytat:
2013-09-23 16:39:43, Konriii pisze:
ja robiłęm ostatnio fotele do W108 w podobnym stylu i wziął 1600zł, myślę że w 2-2,5kzł do zamknięcia z boczkami


Za jakiś rok pomyśle o tym . Ciekawe czy bardzo ciężko coś takiego uszyć, tzn czy każdy tapicer poradzi sobie z zadaniem. Nie wyobrażam sobie, żeby siedzenia miały wyglądać jak pokrowiec średnio naciągnięty. Kolejny problem jaki dostrzegam to czarne doły w poszyciu drzwi (ta część ze wzorkiem) nie wiem jak je przemalować tak żeby nie oblazło.
  
 
fajna ta łada , może dodał byś naklejki na samochód zeby nie wyglądała tak rudo ?
  
 
Cytat:
2013-09-24 20:26:50, zadybski pisze:
fajna ta łada , może dodał byś naklejki na samochód zeby nie wyglądała tak rudo ?



Niezły Spamik.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Długo nic nie pisałem, bo po prostu nic ciekawego się nie działo. Praca, praca i jeszcze raz praca, tylko okazjonalnie weekendowe wyjazdy. Pod koniec sierpnia coś się zmieniło....nadarzyła mi się pewna okazja, którą widać na zdjęciach. Jest pomysł, czekamy na realizację i na wykładzinę podłogową..mam nadzieję oryginalną . CDN...






[ wiadomość edytowana przez: Bartek2106 dnia 2014-11-22 21:29:44 ]
  
 
Coz to za okazja? Taki zestaw sprzedaje Pioban, moim zdaniem duzo ladniejszy stan. Ten jest mocno wyblakniety. Pochwal sie ile to kosztowalo?

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
To wszystko kosztowało mało bo około 250zł ( siedzenia przód 2x po 40zł , tył 70zł, 4x po 20 zł boczki plus reszta) . Pewnie dałoby się dostać lepszy zestaw, ale ten zestaw kupiłem chwile przed tym, jak nasz klubowicz wystawił swój na olx.
Generalnie nie przejmuje się tym bo i tak planuje dać to do tapicera na generalną odnowę. Najważniejsze, że skaj jest idealny bo to ciężko podrobić tak, aby było jak w oryginale, a welur wymienię na nowy pachnący plus może nowe pianki. Ponadto planuję wygłuszyć całą podłogę skoro wykładzina i tak będzie wymieniona na brąz.


[ wiadomość edytowana przez: Bartek2106 dnia 2014-11-23 12:28:57 ]
  
 
witam po długiej nieobecności. Trochę przez ten czas w moim jak i łądy życiu zmieniło się. Zacznijmy od wyczekiwanego remontu wnętrza auta. Przez okres zimowy 2013-2014 skompletowałem brakujące elementy, czyli wykładzinę oraz boczki w odpowiednim kolorze, dzięki temu wiosną 2014 wszystko oddałem do tapicera. Po około miesiącu pracy w maju całe auto zostało poskładane, a także solidnie wygłuszone. Oto zdjęcia z prac, jak i efekt końcowy. Kolejne marzenie spełnione
Miłego oglądania









  
 
Kolejne co zostało zrobione to na przełomie lipca- sierpnia został przeprowadzony gruntowny remont radia Unitra Skald 2. Praktycznie radiomagnetofon zostało zrekonstruowany z dwóch egzemplarzy, wyczyszczony oraz przestrojony. Teraz działa na 3 głośniki ( 2 tylne kule i przedni centralny), o dziwo takie zestawienie wydaje się najodpowiedniejsze..już tłumaczę. Kiedy działały tylko 2 tylne głośniki pasażerowie tylnej kanapy mieli "dyskotekę", kiedy to z przodu było dopiero słychać. Teraz na 3 głośniki dźwięk rozprzestrzenia się bardziej równomiernie.
Oto efekt końcowy:


Natomiast modyfikacja z ostatniej chwili, czyli ze wczoraj to montaż pasów z napinaczami od poloneza. Pasy zostały solidnie wysmarowane silikonem przez co płynnie się zwijają. Fakt, może i nie oryginalnie, ale dużo wygodniej i bezpieczniej.
Tak to wygląda:





[ wiadomość edytowana przez: Bartek2106 dnia 2015-11-15 16:38:00 ]
  
 
No teraz bardzo wygodnie wsiada się pasażerą. Powinna być przejściówka, która przesuwa pas do przodu, na słupek.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Bardzo ładna robota Tapicerki kosmiczne
  
 
Cytat:
2015-11-15 17:18:33, morphio pisze:
Bardzo ładna robota Tapicerki kosmiczne



Dziękuję, robiłem co mogłem . Jestem bardzo zadowolony ze skompletowania wszystkich potrzebnych elementów w przyzwoitym stanie (skaj w ekstra kondycji), co zajęło najwięcej czasu. Siedzenia jak i boczki odnalazłem w lipcu w gdańsku na szrocie, natomiast pozostałe elementy w grudniu i pochodzą z rozbiórki łady z drugiego końca polski. Wszystko musiałem rozebrać do śrubki polerować, czyścić, prać i doprowadzać do porządku, ponieważ jak to ze szrotu tylko silna chemia dawała radę z dziwnymi zabrudzeniami,smrodem a nawet farbą. Jestem bardzo zadowolony z tapicera, który stanął na wysokości zadania i odtworzył wiernie ladowskie siedzenia. Dużo pracy, ale za to mamy cichsze ( wygłuszenie) i eleganckie wnętrze, takie jakie zawsze mi się marzyło.

Cytat:
2015-11-15 17:11:50, SzokoLada pisze:
No teraz bardzo wygodnie wsiada się pasażerą. Powinna być przejściówka, która przesuwa pas do przodu, na słupek.



Zgadzam się, dostrzegam nieduży dyskomfort, ale niestety nigdzie takiej przejściówki nie widziałem. Za to jedzie się o wiele mniej "upentanym" niż w oryginalnych pasach.



[ wiadomość edytowana przez: Bartek2106 dnia 2015-11-15 19:22:03 ]